Защита прав потребителей

Права потребителей регулируются законодательством Украины, а именно: Законом Украины о защите прав потребителей, Гражданским кодексом Украины, Хозяйственным кодексом Украины и другими нормативно-правовыми актами, содержащими положения о защите прав потребителей. Ниже представлены цитаты из основных документов о защите прав потребителей. С полной версией можно ознакомиться на официальном сайте http://zakon.rada.gov.ua/

Закон Украины о защите прав потребителей (текст приведен на языке оригинала)

*** Розділ II Права споживачів та їх захист

Стаття 6. Право споживача на належну якість продукції ч. 2. Продавець (виробник, виконавець) на вимогу споживача зобов'язаний надати йому документи, які підтверджують належну якість продукції.

Стаття 7. Гарантійні зобов'язання ч. 3. Для продукції, споживчі властивості якої можуть з часом погіршуватися і становити небезпеку для життя, здоров'я, майна споживачів і навколишнього природного середовища, встановлюється строк придатності, який зазначається на етикетках, упаковці або в інших документах, що додаються до неї при продажу, і який вважається гарантійним строком. Строк придатності обчислюється починаючи від дати виготовлення, яка також зазначається на етикетці або в інших документах, і визначається або часом, протягом якого товар є придатним для використання, або датою, до настання якої товар є придатним для використання. Продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товарів, строк придатності яких минув, забороняється.

Стаття 8. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості ч.1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару. ч. 5. Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. ч. 7. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться. Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі. При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів. ч. 8. У разі придбання споживачем продовольчих товарів неналежної якості продавець зобов'язаний замінити їх на товари належної якості або повернути споживачеві сплачені ним гроші, якщо недоліки виявлено у межах строку придатності. При цьому розрахунки із споживачем провадяться в порядку, передбаченому абзацом третім частини сьомої цієї статті. ч. 11. Вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості ч.1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню) з підстав, зазначених у цій статті, затверджується Кабінетом Міністрів України. ч.2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Стаття 17. Права споживача у сфері торговельного та інших видів обслуговування ч. 2. Споживач має право на вільний вибір продукції у зручний для нього час з урахуванням режиму роботи продавця (виконавця). Продавець (виконавець) зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. ч. 3. Продавець (виконавець) зобов'язаний надати споживачеві достовірну і доступну інформацію про найменування, належність та режим роботи свого підприємства. ч. 4. Споживач має право на перевірку якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни продукції, що придбавається (замовляється), демонстрацію безпечного та правильного її використання. На вимогу споживача продавець (виконавець) зобов'язаний надати йому контрольно-вимірювальні прилади, документи про якість, безпеку, ціну продукції.

Дополнение № 3 к постановлению Кабинета Министров Украины от 19 марта 1994 года № 172 (текст приведен на языке оригинала):

Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)

- Продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни

- Непродовольчі товари:

фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір;

корсетні товари;

парфюмерно-косметичні вироби;

пір'яно-пухові вироби;

дитячі іграшки м'які, дитячі іграшки гумові надувні;

зубні щітки, мундштуки, апарати для гоління помазки для гоління;

розчіски, гребенці та щітки масажні;

сурдини (для духових музичних інструментів), скрипічні підборіддя;

рукавички, тканини, тюлегардинні і мереживні полотна;

килимові вироби метражні;

білизна натільна білизна, постільна панчішно-шкарпеткові вироби;

товари в аерозольній упаковці;

друковані видання лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник);

плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником);

аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом;

вироби з натурального та штучного волосся (перуки);

товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо);

інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);

ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

 

Мікролакс

 

Новіган

 Тонгінал
Как сделать резерв?

       Сервис «Интернет-Резерв» позволяет быстро найти и зарезервировать продукцию, входящую в ассортимент сети аптек «Бажаємо здоров’я» именно в той аптеке, где Вам будет удобно осуществить покупку.  Сервис «Интернет-резерв» дает возможность приобретать медикаменты и изделия медицинского назначения по ценам ниже, чем предложены в аптеках.

       Реализация товара происходит только посредством самовывоза, в соответствии с действующим законодательством Украины.

Как воспользоваться сервисом «Интернет-резерв»?

        В строку поиска медикаментов нужно внести название необходимого товара. Можно воспользоваться всплывающими подсказками. Далее нажмите кнопку "НАЙТИ И КУПИТЬ".  Убедитесь в правильности выбора препарата, нажмите «ВЫБРАТЬ». Вы переходите на страницу с возможностью выбора региона, города, необходимой аптеки, просмотра контактного телефона и режима работы. После заполнения соответствующих ячеек, сайт выдаст информацию о наличии и цене выбранного товара в аптеках «Бажаємо здоров’я».

       При наличии выбранного товара в нужной аптеке, нажмите «ЗАКАЗАТЬ». Добавьте необходимое количество упаковок. После этого Вы можете либо «Продолжить покупки», либо перейти в корзину, нажав кнопку «ОФОРМИТЬ ЗАКАЗ». В корзине Вы можете откорректировать количество упаковок товара, просмотреть расположение выбранной аптеки на карте. Далее нужно «ПОДТВЕРДИТЬ ЗАКАЗ». Откроется окно с анкетой для заполнения. Внесите запрашиваемые данные. Проверьте. Нажмите кнопку "ОТПРАВИТЬ". На экране появится полная информация о Вашем резерве.

        После отправки заказа, на указанный Вами номер телефона приходит СМС-подтверждение о приеме заказа в обработку с его кодом (или кодами – при резерве в нескольких аптеках). В течении 15-20 минут Вы должны получить СМС о готовности Вашего заказа. При невозможности обработать Ваш заказ аптекой, в течении 10 минут после его отправки , на указанный Вами номер отправляется СМС-сообщение с соответствующим текстом. Ваш заказ будет обработан сразу, после устранения технических проблем.

         Внимание!!! Интернет-заказы обрабатываются аптеками согласно режиму работы.

       ВАЖНО! Код/коды заказа являются информацией, которую нужно сообщить фармацевту при получении и оплате своего заказа в аптеке.

       Вы можете забрать свой заказ в выбранной Вами аптеке в течение 48 часов с момента получения СМС-подтверждения о готовности Вашего заказа.

       ОТПУСК РЕЦЕПТУРНЫХ ПРЕПАРАТОВ ВОЗМОЖЕН ТОЛЬКО ПО РЕЦЕПТУ ВРАЧА. ЦЕНЫ, УКАЗАННЫЕ НА САЙТЕ, ДЕЙСТВУЮТ ТОЛЬКО ДЛЯ ИНТЕРНЕТ-РЕЗЕРВИРОВАНИЯ.

   Завжди Вам Бажаємо Здоров’я!!!

Закрыть