Антибіотики та антибактеріальні препарати

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 875 мг
Виробник: SmithKline Beecham Consumer Healthcare
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1000 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Виробник: Unique Pharmaceutical Laboratories (Індія)
Loading ...
Виробник: Unique Pharmaceutical Laboratories (Індія)
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1000 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Пліва
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...
Дозування: 3000 мг
Виробник: Ліндофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Сандоз
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Астрафарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мг
Виробник: Пліва
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 1000 мг
Виробник: Nectar Lifesciences
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 100 мг
Виробник: Алкалоїд
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Сперко Україна
Loading ...

Одним з важливих досягнень медицини вважається створення антибіотиків - ліків, здатних швидко знищувати хвороботворні мікроорганізми. Завдяки появі цих засобів стало можливим лікування небезпечних захворювань.

Що таке антибіотики

Антибактеріальні лікарські препарати з сильною протимікробною дією називаються антибіотиками. Висока ефективність цих засобів обумовлена подвійним впливом на бактерії: антибіотики спочатку пригнічують процес розмноження шкідливих мікроорганізмів, а потім знищують бактерії, що залишилися. Частіше за все, в складі препарату одна активна речовина відповідає за припинення росту мікробів, а інша - за їх знищення. Такі препарати можуть бути як природного походження, тобто отримані з бактерій чи створені на основі натуральної рослинної сировини, так і синтетичними, отриманими шляхом хімічного синтезу.

Групи антибіотиків

Сучасна фармакологія випускає антибактеріальні препарати, які діляться на три групи:

  1. Антипротозойні. Ці засоби пригнічують ріст числа еукаріотів (найпростіших мікроорганізмів) і викликають їх загибель. Зокрема такі антибіотики використовуються для лікування лямбліозу, амебної дизентерії та інших захворювань, викликаних еукаріотами.
  2. Антимікробні. Мишенню таких препаратів є хвороботворні бактерії, що викликають запальні процеси. Антимікробні антибіотики відрізняються широким спектром застосування але безсилі щодо грибкових інфекцій та еукаріотів.
  3. Протигрибкові. Застосовуються для лікування різноманітних грибкових інфекцій. Такі препарати мають строго спрямовану дію і неефективні щодо бактерій і найпростіших.

Коли призначають антибіотики

Антимікробні ліки використовуются тільки в певних випадках. Прямими показаннями для застосування антибіотиків є наступні ознаки гострої бактеріальної інфекції:

  • висока температура, яка не знижується тривалий час;
  • зміна складу крові: збільшення кількості лейкоцитів;
  • повторне погіршення самопочуття пацієнта;
  • гнойні виділення.

Перш ніж купити антибіотик, хворий повинен з'ясувати, які конкретно мікроорганізми викликали проблеми зі здоров'ям. Необхідність застосування антибактеріального препарату, його групу і необхідну діючу речовину визначає лікуючий лікар, який опирається на результати аналізів. Виписані лікарем медикаменти матимуть загальний або вибірковий спектр впливу.

Основні помилки при прийомі антибіотиків

На жаль, багато пацієнтів не дотримуються запропонованої лікарем схеми прийому антибактериальных препаратів. При зникненні симптомів хвороби, ні в якому разі не можна припиняти лікування, оскільки це підвищує ризик виникнення стійких до антибіотиків штамів бактерій. Також не можна самовільно знижувати дозу призначенного лікарем препарату або приймати медикаменти, що залишилися після минулого курсу лікування . Важливо пам'ятати, що антибіотики не тільки не допомогають при вірусних інфекціях, але, навпаки, можуть завдати шкоди ослабленому хворобою організму. Саме тому, їх не слід призначати собі самостійно, тим паче з метою профілактики.

Форми випуску антибактеріальних засобів

Виробники антибіотиків випускають різні лікарські форми даних препаратів. Можна купити антибіотики у вигляді:

  • таблеток;
  • розчинів для ін'єкцій і суспензій;
  • мазей і кремів;
  • ліофілізатів для приготування інгаляцій;
  • спреїв.

Фармацевтична промисловість надає весь спектр лікарських форм, придатних для використання в тій чи іншій ситуації. Пропоновані медикаменти розраховані на пацієнтів будь-якого віку, в тому числі, на дітей першого року життя.

Ефективність та безпека антибіотиків

В даний час відомі та широко застосовуються більше 200 протимікробних препаратів. Сучасні антибактеріальні засоби однаково успішно справляються з грампозитивними та грамнегативними бактеріями. Найбільший попит на протизапальні антибіотики, ціна яких залежить від складності їх виробництва, а не від результативності.

Слід знати, що більшість таких медикаментів має різні побічні ефекти, найчастішими з яких є аллергічні реакції. Нерідко після прийому антибактеріальних препаратів у пацієнтів виникає дисбактеріоз кишечнику, тобто зміна складу кишкової мікрофлори. При подібних неприємних ефектах знадобиться прийом пробіотиків, їх також можна придбати в нашій аптеці. Не варто забувати - антибіотики повинен призначати лікар, самолікування шкодить вашому здоров'ю.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антибіотики та антибактеріальні препарати
✅ Кількість препаратів 522
✅ Форма випуску Таблетки, Порошок, Розчин, Мазь, Крем, Гранули, Капсули, Лінімент, Гель, Суспензія

Антибіотики та антибактеріальні препарати ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Левомеколь мазь туба 40 г 71.6 ₴
Піофаг бактеріофаг полівалентний розчин флакон 50 мл №1 575.2 ₴
Вишневського лінімент туба 40 г 60.2 ₴