Діабет

Фільтр
Дозування: 10 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Дозування: 12,5 мг
Виробник: Patheon France (Франція)
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Мерк Санте
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,6%
Виробник: Ново Нордіск
Loading ...
Дозування: 1000 мг
Виробник: Тева
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Мерк Санте
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: АстраЗенека Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Ново Нордіск
Loading ...
Дозування: 60 мг
Виробник: Серв'є (Ірландія) Індастріс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Мерк Шарп енд Доум
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Санофі-Авентіс Дойчланд
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 60 мг
Виробник: Серв'є Індастрі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 4 мг
Виробник: Санофі
Loading ...

Не всі люди з високим вмістом цукру потребують ін'єкцій інсуліну, іноді достатньо приймати ліки від діабету та змінити спосіб життя. Завдяки цим діям можна підтримувати рівень глюкози в плазмі, близький до норми, і, як наслідок, збільшити тривалість життя діабетиків.

Препарати від діабету: що це?

Лікарські засоби, призначені для зниження рівня глюкози у крові, називаются препаратами від цукрового діабету (ЦД). Більше того, знижений показник також завдає шкоди організму. Тому принцип дії ліків на організм відрізняється. Проте всі вони спрямовані на збереження значень глюкози у певному інтервалі. Ступінь цифрових критеріїв визначається ендокринологом і, відповідно, терапію підбирає також він. Результати впливу цукрознижувальних речовин оцінюються через три місяці шляхом аналізу глікованого гемоглобину.

Засоби мають наступні властивості:

  • викликають глюкозурію з наступним зниженням глікемії;
  • стримують мікроабсорбцію декстрози в ШКТ;
  • покращують сприйнятливість периферичних тканин до інсуліну;
  • стимулюють підшлункову залозу виробляти білковий гормон.

Хворим, які страждають на ЦД, прописують різні види лікарських засобів, що відрізняються дозуванням, способом дії, хімічним складом, рівнем токсичності.

Групи діабетичних препаратів

Цукрознижувальні засоби за хімічним складом та механізмом впливу на організм діляться на кілька класів:

  1. Медикаменти, що впливають на інсулінорезистентність, підвищують сприйнятливість м'язових, жирових та інших клітин до інсуліну. Це спонукає їх швидше перехоплювати глюкозу із плазми. До них відносяться бігуаніди, глітазони.
  2. Найчастіше призначаються похідні сульфонілсечовини, покликані прискорювати вихід білкового гормону з підшлункової залози. Це призводить до стрімкого зниження глюкозних показників, але можливість заробити гіпоглікемію підвищується. Невисока ціна та сприятливий вплив на кровоносну систему роблять дані препарати від цукрового диабету такими, що часто призначаються при 2 типі захворювання з критерієм глікованого гемоглобіну понад 6,5%. Але звикання та можливе нарощування ваги можуть звести до нуля ефективність терапії.
  3. Лікарські засоби з інкреатиновою активністю або тіазолідиндіони нормалізують синтез інсуліну підшлункової залози при реакції на приймання їжі. Відбувається зростання синтезу білків, що приймають участь у обміні декстрози. Ціна на продукт підвищена. Але шанс здобути гіпоглікемію - знижений.
  4. До медикаментів, що перешкоджають всмоктування глюкози в ШКТ, відносять інгібітори альфа-глюкозидази, що уповільнюють процес засвоєння вуглеводів з їжі. Всупереч очевидним перевагам у вигляді зниженої допустимості гіпоглікемії та ймовірністю набарати вагу, ефективність ліків низька. Призначають цю групу, коли є проблеми з контролюванням глюкозних норм після їжі.
  5. Гліфлозини відносять до інгібуючих реабсорбцію глюкози у нирках. У завдання входить виведення надлишку глюкози з уриною, тим самим зменшується загроза утворення гіперглікемії. Застосування допомагає пацієнтам схуднути, зменшує кількість смертей та госпіталізацій. Наявність інсуліну в плазмі ніяк не позначається на дії терапевтичного засобу.
  6. Інгібітори ДПП-4 знижують рівень глікованого гемоглобіну на 0,5-0,8%, допомагають схуднути. Спрямовані на блокування руйнівного ефекту від ферменту ДПП-4 на інкретини, що допомагають виробленню інсуліну. Крім цього, вони уповільнюють травлення та зменшують апетит.

Коли призначають діабетичні препарати

ЦД характеризується наростанням захворювання, тому ендокринологи призначають ліки при цукровому діабеті для щоденного прийому на довічно. Підібрати лікування і досягти максимального ефекту у хворих часто буває складно. Це обумовлено мінливістю ЦД, тому пошук ефективної схеми лікування кожного конкретного пацієнта індивідуальний.

На початку контролю глікемії достатньо дотримуватися дієти. Але через деякий час потрібно вводити лікарську терапію з різними механізмами дії. Таким чином, контролюючи глікемію з усіх боків, можливо більш результативно підтримувати її в межах рекомендованих показників і тим самим відкласти необхідність прийому інсуліну, який використовують при діабеті 1 типу.

Прямими показниками для застосування є:

  • високий рівень цукру;
  • спрага;
  • постійне відчуття голоду;
  • сонливість;
  • зміна ваги;
  • проблеми зі шкірою.

Перш ніж купити в аптеці ліки від цукрового діабету, необхідно з'ясувати, що потрібно у вашому конкретному випадку. Для цього слід звернутися до ендокринолога, який призначить медикаментозне лікування виходячи з анамнезу того, хто звернувся, його віку, форми захворювання та супутніх хронічних патологій. Виписані лікарем медикаменти діятимуть вибірково. Придбати їх за доступними цінами можна як у звичайних аптеках, так і через інтернет з доставкою.

Помилки прийому діабетичних препаратів

Головна помилка хворих на ЦД полягає в недотриманні рекомендацій лікаря. Навіть якщо рівень глюкози в крові нормалізувався і ви почуваєтесь добре, не можна переривати прийом лікарських засобів або самостійно мінімізувати дозування. Протипоказано застосування ліків із простроченим терміном придатності. Не можна приймати інші антидіабетичні засоби, крім призначених препаратів,без погодження з лікарем. Інакше можна завдати істотної шкоди своєму організму.

Форми випуску цукрознижувальних ліків

Виробники випускають препарати від діабету в різних лікарських формах. В аптечних пунктах в наявності можна зустріти наступні види:

  • таблетки;
  • кишковорозчинні капсули;
  • розчини для ін'єкцій;
  • шприц-ручка;
  • трав'яні збори.

Фармацевтична промисловість надає всі види лікарських форм, рекомендованих лікарем в тій чи іншій ситуації. Запропоновані медикаменти розраховані на хворих будь-якого віку, включаючи дітей.

Ефективність та безпечність діабетичних препаратів

Сьогодні відомі і поширені більше сотні протидіабетичних ліків. Результати клінічних випробувань доводять надвисоку надійність, результативність, переносимість та зручність у вживанні у хворих. Лікування слід розпочинати з мінімальних доз, прописаних практикуючим медиком та проводити регулярний моніторинг показників глюкози. На даний момент прогнозування всіх типів цукрового діабету умовно позитивне за дотримання дієти та адекватно проведеної терапії. Пацієнти із ЦД можуть працювати. Наявність побічних ефектів після застосування препаратів помітно знижується.

Слід знати, що деякі ліки від цукрового діабету мають побічні ефекти у вигляді набору ваги або алергічної реакції. Подібні неприємні моменти легко усуваються шляхом заміни пероральних та ін'єкційних препаратів.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Діабет
✅ Кількість препаратів 212
✅ Форма випуску Таблетки, Фіточай, Розчин, Капсули, Суспензія, Збір, Пагони, Чай, Краплі, Трава