Нежить та захворювання порожнини носа

Фільтр
Форма випуску: Спрей
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,05%
Виробник: Мікрофарм
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Гракюр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Біонорика
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Біонорика
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,1%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,1%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Шерінг-Плау Корп.
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,1%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Юрія-Фарм
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,05%
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,5 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,1%
Виробник: Новартіс Консьюмер Хелс
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Шерінг-Плау Корп.
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,1%
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 0,5 мг/мл
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...

Сьогодні особливим попитом користуються препарати для носа, що усувають затрудненне дихання, викликане з різних причин. Ліки перешкоджають запаленню носової порожнини, лікуючи хвороби органу, а також надаючи профілактику носоглотки. За статистикою, приблизно 90% людей хоча б раз на рік хворіють на риніт. Такі дані обумовлені поганою екологічною обстановкою у світі. Тверді мікрочастинки, що літають у повітрі, можуть бути збудниками серйозних захворювань.

Що таке засоби для носа

Препарати для лікування носа переважно є розчином речовин, що розпорошуються для застосування безпосередньо в органі. Проникаючи всередину, діюча речовина звужує кровоносні судини, послаблюючи запальний ефект на слизовій оболонці. Відтік крові нейтралізує набряк, що утворився, через що людина знову може вільно дихати. Важливо, що, крім зняття симптомів, забезпечується профілактика захворювань носоглотки. Це стосується людей, які схильні до хвороб цього органу. Викривлена носова перегородка, наприклад, стане однією з можливих схильностей.

Групи ліків для хвороб носа

Існують такі препарати для лікування риніту:

  1. Антибактеріальні ліки. Засновані на колоїдному сріблі, що міститься у вигляді іонів у водному розчині. Принцип дії: утворення захисної плівки на запаленій ділянці за допомогою молекул срібла та білків у складі. Вони ніяк не впливають на роботу імунної системи, активні стосовно до збудників захворювання. Такі медикаменти не викликають залежності, не конфліктують з іншими лікарськими засобами, що застосовуються. Важливо, щоб антибактеріальні компоненти застосовувалися свіжими, тобто відразу після відкриття. Інакше їхня ефективність знижується.
  2. Противірусні препарати. Крім головного ефекту, інтерферони взаємодіють з імунітетом, перешкоджають утворенню заражених клітин та знімають набряки та пухлини. Головним чином дія ґрунтується на перешкоджанні синтезу білків у вірусі. Застосовуються на ранніх етапах зараження і закапуються кожні пів години в обидві ніздрі. Потім частота застосування знижується до 5 разів на добу.
  3. Муколітики - ацетилцистеїн, що використовується в розчині, ефективно розріджує гній, що накопичився, і має протизапальний вплив. Це пов'язано з уповільненням руху лейкоцитів до слизової. Також як діюча речовина використовується туаміногептану сульфат, що забезпечує судинозвужувальну дію та усунення набряків.
  4. Судинозвужувальні ліки (деконгестанти). Вони стимулюють адренорецептори, регулюють потік крові в судинах. У сукупності вони забезпечують звуження судин, полегшують дихання та знижують об'єм крові, що поступає в слизовій оболонці. Основними діючими компонентами є оксиметазолін, ефедрин та фенілефрин. Оксиметазолін, крім судинозвужувального ефекту, виступає хорошим протизапальним засобом та антиоксидантом. Фенілефрин закриває судини та контролює рівень кровотоку. Ефедрін впливає на адренорецептори та збільшує формування норадреналіну та сповільнює його розпад.
  5. Комбіновані засоби. Нерідко в них, як основний компонент використовується ментол. Він розріджує виділення, усуває неприємні запахи та знищує вірусні мікроорганізми в порожнині носа. Після застосування хворий відчуває покращення дихання. До цієї підгрупи ще належать фітопрепарати, одержані лише з рослинних матеріалів. Вони надають протизапальний та протинабряковий ефекти, а також розріджують в'язкість виділень, викликаючи відхаркування.
  6. З морською водою. Будучи дуже схожим за складом на фізіологічний розчин, використання крапель у профілактичних цілях покращує фізичний стан внутрішніх стінок. Морська сіль, що міститься в засобi, належить до природних абсорбентів, які витягують рідини з живих тканин. Це трохи послаблює набряк, що виникає. Розчин із сіллю відмінно вимиває відмерлі тканини разом із збудниками. Медикаменти цієї групи є ефективними для промивання.
  7. Протиалергічні засоби. Фармакологія створила спеціальні назальні препарати для алергіків, які послаблюють симптоми реакції. Найчастіше закладеність виникає при контакті зі збудником алергії: пил, пилок, шерсть. Вживати антигістамінні рекомендується або в момент запалення, або як профілактика сезонного риніту за кілька днів до можливої появи збудника.

Коли призначають назальні ліки

Якщо нежить затягнувся та звичні засоби не допомагають, доведеться звернутися до лікарні за допомогою. Лікар проведе огляд і після діагностики встановить діагноз. Тільки після повного вивчення питання лікар призначить препарат на лікування носоглотки. Терапія проводиться при виявленні ознак наступних хвороб:

  • Синусит - запалення приносових пазух, що знаходяться в черепній коробці. Виражений відчуттям тиску на очі та повною втратою нюху. Іноді хвороба перетікає у набряковий стан із яскравим зубним болем.
  • Гайморит – інфекція, що вражає слизову та кісткові стінки гайморової пазухи. Серед симптомів виділяють сильні головні болі та лихоманку.
  • Поліпи - постійне запалення слизової оболонки призводить до появи доброякісних утворень. Поява зайвих тканин перекриває носові проходи і сильно заважає дихати, що є добрим початком для розвитку інших захворювань. Симптоми: гугнявість у голосі, порушення слуху та сприйняття запахів, часті запальні процеси.
  • Риніт - запалення слизової оболонки, часто вражає верхні дихальні шляхи.

Риніт має таку симптоматику:

  • сухість слизової;
  • утрудненість дихання;
  • сльозогінність;
  • чхання;
  • свербіж у назальній порожнині;
  • гнійні виділення;
  • наявність у носі прозорого слизу.

Крім основних симптомів, у хворих спостерігається головний біль, підвищення температури, слабкість та небажання вживати їжу. Лікування дихальних захворювань потрібно починати якомога раніше, поки інфекція тільки починає розвиватися і не перетекла в хронічну форму. Всупереч міфам, хронічний риніт теж можна вилікувати, але зробити це набагато важче, ніж якби проблема була вирішена на початку розвитку хвороби.

Протипоказання до застосування

Кожна підгрупа назальних засобів має низку протипоказань, що забороняють або частково обмежують людину у використанні:

  • Більшість груп препаратів заборонено застосовувати вагітним і жінкам, що годують, а також дітям у дитячому віці. Дозволений вік дитини індивідуальний, залежно від препарату.
  • Не можна використовувати людям із вродженою гіперчутливістю до одного з компонентів, що діють у складі, оскільки це викличе сильну алергічну реакцію.
  • Заборонено до використання людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки та нервової системи.
  • Відхаркувальні засоби не можна застосовувати людям, які відчувають легеневу кровотечу через наявну хворобу. Муколітичний ефект провокує кашель із кров'ю, що дуже шкідливо для організму.
  • Деякі препарати не можна закапувати при дії іншої терапії, наприклад, при вживанні антидепресантів.
  • Ліки із седативним ефектом не бажано використовувати під час діяльності, що пов'язана з реакцією людини. Це може бути керування автомобілем або робота за агрегатною машиною.

Існує ще низка протипоказань, індивідуальних для кожної підгрупи ліків. Перед застосуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцем.

Форми випуску медикаментів

Діючі склади випускаються у кількох формах:

  • краплі – охоплюють невелику площу, але забезпечують достатнє зволоження носа та усунення симптомів риніту та інших хвороб;
  • мазі - використовуються для зовнішнього застосування, але для профілактики можуть бути нанесені інтраназально;
  • спреї - охоплюють велику площу дихальних шляхів, усуваючи причину закладеності;
  • гелі - використовуються при тривалому лікуванні, оскільки створюють шар на слизовій оболонці, що захищає від вірусів;
  • порошки – як і гелі, утворюють захисний бар'єр, забезпечуючи противірусний ефект;
  • таблетки - виписуються лікарем і мають комплексну терапію, тобто, крім основного лікування, можливий вплив на інші захворювання.

Краплі в ніс зустрічаються найчастіше, тому вони мають власну класифікацію:

  • сольові;
  • судинозвужувальні;
  • гормональні;
  • антигістамінні.

Ефективність препаратів

Нежить– проблема, що стосується мільйонів людей щодня. Діти, через імунітет, що формується, хворіють на риніт до 10 разів на рік, дорослі хворіють на нього рідше, 2 рази. Однак навіть така статистика говорить про те, що із захворюванням доводиться час від часу стикатися. Назальні краплі тут стають незамінними помічниками для усунення проблеми, оскільки їх спеціалізований склад ефективно впливає на причину хвороби та виводить її разом із шкідливими мікроорганізмами. Це важливо, незважаючи на те, що риніт не є страшним захворюванням, він може значно ускладнити життя людині. Постійна закладеність носа заважає нормально спати, харчуватися та концентруватися на важливих справах. Грамотний підхід до терапії на самому початку дозволить позбутися неприємних відчуттів на тривалий час. При перших симптомах риніту необхідно відразу братися за лікування. Після призначення терапії всі необхідні медикаменти ви можете придбати в нашій інтернет-аптеці. У наявності є широкий асортимент ліків для носа з можливістю доставки. Наш консультант завжди готовий відповісти на питання, що цікавлять.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Нежить та захворювання порожнини носа
✅ Кількість препаратів 180
✅ Форма випуску Спрей, Краплі, Бальзам, Мазь, Таблетки, Розчин, Порошок, Фіточай, Сироп, Гранули, Емульсія, Капсули

Нежить та захворювання порожнини носа ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Ізофра спрей назальний флакон 15 мл 250.9 ₴