Противірусні

Фільтр
Дозування: 500 мг
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,125 г
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Дозування: 75 мг
Виробник: Балканфарма-Дупниця
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Дозування: 0,125 г
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 75 мг
Виробник: Біофрам
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Виробник: Сантоніка
Loading ...
Дозування: 250 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 0,125 г
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Gedeon Richter Poland
Loading ...

Поширення вірусів може серйозно ускладнити життя людству, якщо не розроблятимуться і створюватимуться противірусні препарати нового покоління. Пандемія COVID-19 наочно продемонструвала цей факт. Але разом з вірусами, що знову з'являються, старі нікуди не зникають. В даний час на ринку фармацевтичних препаратів можна зустріти безліч досить ефективних ліків, які перемагають віруси будь-якого типу.

Що таке противірусні засоби

Ліки, призначені для боротьби з вірусними інфекціями, називаються противірусними засобами. Для їх розробки та виробництва задіяні досягнення у кількох галузях науки: хімія, фармакологія, вірусологія, молекулярна біологія. Віруси постійно мутують, що ускладнює створення нових засобів, але вчені використовують весь арсенал своїх лабораторій та не припиняють роботу над препаратами.

Різновиди препаратів проти вірусів

У класифікації ліків виділяють 5 категорій. Перші дві групи впливають на інфекцію, використовуючи імунітет, інші три призначені для придушення ферментів, які розташувалися на поверхні вірусу (гемаглютиніну, нейрамінідази, М2-білку).

Розглянемо групи докладніше:

  1. Лейкоцитарні інтерферони. Дія інтерферонів заснована на природному механізмі, здатному пригнічувати вірусну інфекцію, включаючи ту, що вперше потрапила до організму. Головний компонент препарату, одержаного з лейкоцитів крові, – людський інтерферон альфа. Призначати інтерферон доцільно для боротьби зі специфічними інфекціями, для яких складно підібрати лікувальний засіб.
  2. Індуктори інтерферону. Містять речовини, які змушують організм самостійно виробляти інтерферон. Завдяки їм відбувається посилення потенціалу власного імунітету.
  3. Інгібітори гемаглютиніну. Препарати цієї групи перешкоджають злиттю клітинної мембрани з ліпідною оболонкою. При прийомі ліків, що блокують гемаглютинін, тяжкість захворювання суттєво зменшується.
  4. Інгібітори нейрамінідази. При блокуванні цього ферменту нові вірусні частки не вивільняються і вірус грипу не може проникнути у клітину. Мінусом є здатність вірусу виявляти стійкість до ліків цієї групи.
  5. Блокатори М2-каналів. Завдяки впливу на мембранний білок М2, розташований на вірусній оболонці, вивільнення вірусу затруднюється. Це найперші засоби, які почали застосовувати для боротьби із захворюваннями. Їхнім суттєвим недоліком є ще більша стійкість вірусів, ніж до попередньої групи.

Отримання ліків становить певну складність у зв'язку з високою реплікативністю вірусів - здатністю до самовідтворення. Тому, як правило, противірусні ліки мають токсичність, впливаючи на заражені клітини, але наслідки вірусної атаки на організм без своєчасного лікування можуть призвести до летального результату.

Класифікація залежно від протидії типу вірусів

На сьогоднішній день вчені виявили понад п'ятсот видів вірусів, що викликають різні захворювання. На відміну від бактерій віруси можуть виживати тільки завдяки клітинам живого організму. У них відсутній обмін речовин, вони живуть лише завдяки метаболізму господаря. Збудники розрізняються за вмістом у них РНК (рибонуклеїнової кислоти) або ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти). Залежно від цього лікувальні препарати поділяються на:

  • протигрипозні;
  • протигерпетичні;
  • антиретровірусні;
  • інші (переважно містять інтерферони).

В аптеці можна придбати противірусні препарати для лікування хвороб у дорослих та дітей, спричинених різними вірусними збудниками.

Призначення противірусних ліків

Показаннями до призначення можуть бути такі виражені симптоми:

  • підвищення температури;
  • озноб;
  • слабкість;
  • біль в м'язах;
  • кон'юнктивіт;
  • розлад шлунку;
  • погіршення загального самопочуття (головний біль).

Препарати призначаються для виявлення ГРВІ, грипу, кишкової інфекції, герпесу, гепатиту та інших інфекцій вірусної етіології.

Для лікування та профілактики захворювань, ті самі ліки можуть призначатися в різних дозах.

Форми випуску

Противірусні засоби випускаються у таких формах:

  • таблетки;
  • кишковорозчинні капсули;
  • порошок для суспензій та розчинів;
  • концентрат;
  • ліофілізат;
  • сироп;
  • розчин для внутрішньовенного введення;
  • супозиторії вагінальні і ректальні.

Форми лікарських засобів виробляють для людей різного віку (включаючи немовлят) з різними супутніми захворюваннями. Цим і зумовлена різноманітність форм випуску та дозувань одних і тих же ліків.

Помилки прийому ліків

Для того, щоб при лікуванні вірусних хвороб не погіршити проблеми зі здоров'ям замість одужання, потрібно дотримуватися кількох правил.

Не можна розпочинати лікування з прийому імуномодуляторів. Лікарі-епідеміологи вкрай негативно ставляться до їх застосування без відповідних показань. Штучно стимулювати імунітет рекомендується тільки в тому випадку, якщо захворювання на кшталт ГРВІ проявляються часто і протікають довго, з ускладненнями.

Також рекомендується суворо враховувати перелік лікарських засобів, що приймаються на даний момент, оскільки деякі противірусні ліки не поєднуються з іншими препаратами. Необхідно уважно читати інструкцію, особливо розділ про несумісність, а краще звернутися до лікаря.

Щоб точно визначити, на що хворий пацієнт, лікар призначить необхідні лабораторні дослідження, що покажуть точну картину: ГРВІ, грип або будь-яке інше вірусне захворювання. Обираючи лікування самостійно, є ризик завдати непоправної шкоди здоров'ю.

Ефективність противірусних засобів

При ослабленні імунітету на допомогу приходять лікарські засоби, завдяки яким знижується вірусне навантаження організму. Їх можна розділити на дві групи: специфічні та неспецифічні. У перших – вузький спектр дії, що впливає на якийсь один вірус. Другі мають широкий спектр противірусного захисту. Їхній вплив пов'язаний із власним імунітетом людини.

До деяких засобів може проявитися гіперчутливість, особливо у вагітних і жінок, що годують груддю. У такому разі ліки слід замінити. Також у людей, незалежно від статі та віку, зустрічаються алергічні реакції – це також причина для заміни ліків.

Серед усього асортименту є противірусні препарати недорогі та дорожчі.. Деякі можна купити без призначення лікаря, інші - лише за рецептом. Так чи інакше, вибір будь-якого засобу необхідно погоджувати з лікарем і враховувати всі його рекомендації. Тоді ні банальна застуда, ні грип, ні інша вірусна інфекція не завдадуть катастрофічних неприємностей як, наприклад, ускладнення.

Купити противірусні препарати, ціна яких залежить від типу та виробника, можна у нашій інтернет-аптеці. Замовте препарати в Україні з доставкою на нашому сайті на вигідних умовах.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Противірусні
✅ Кількість препаратів 117
✅ Форма випуску Таблетки, Сироп, Гранули, Капсули, Розчин, Краплі, Порошок

Противірусні ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Новірин форте таблетки 1000 мг №30 400.8 ₴
Новірин таблетки 500 мг №40 318.1 ₴
Інозин Пранобекс таблетки 500 мг №40, Фідем Фарм 295.3 ₴
Амізон Макс капсули 0,5 г №20 328.6 ₴