Захворювання горла та ротової порожини

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Фармаком
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Виробник: Аз. Кім. Ріун. Анжеліні Франческо АКРАФ СпА
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Гель
Виробник: Віола
Loading ...
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Дозування: 3 г
Виробник: Азіенде Кіміке Ріуніте Анжеліні Франческо
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 1,5 мг
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Босналек
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Алкала Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Acino Pharma
Loading ...
Форма випуску: Аерозоль
Виробник: Стома
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 0,2 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Разград
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...

У сезон застуд не обійтися без ліків від горла - препаратів, які позбавляють болю та блокують інфекцію. На фармакологічному ринку представлено багато медикаментів для лікування. Щоб вибрати найкращий варіант, необхідно зрозуміти тип хвороби та підібрати ефективну діючу речовину. У разі гострого болю або затяжного нездужання рекомендується звернутися до лікаря для отримання консультації.

Причини появи болю в горлі

Під болем у горлі пацієнти мають на увазі неприємні відчуття в районі горла та гортані. Це може бути першіння, стягування, поколювання або гострий біль, що посилюється при розмові та ковтанні. Цей симптом частіше з'являється в осінньо-весняний період, коли загострюються хронічні хвороби та активізуються сезонні інфекції на кшталт ГРВІ чи грипу. Дискомфорт у горлі супроводжує безліч інфекційних та респіраторних захворювань.

Найпоширеніші причини болю у горлі:

  • Вірус. Збудники вірусів потрапляють на м'які тканини слизової і вражають нервові закінчення. Неприємні відчуття у гортані виникають при фарингіті, мононуклеозі, аденовірусній інфекції, герпетичному процесі.
  • Бактеріальна інфекція. На початку хворий відчуває легкий дискомфорт, який згодом перетікає у різкий біль. Він може віддавати у вуха, шию та потилицю. Симптом супроводжується підвищенням температури тіла, загальною слабкістю, втратою апетиту, порушеннями сну. Основний збудник - бактерія, що викликає тонзиліт, більш відомий як ангіна.
  • Кандидоз слизової рота. При ураженні грибковою інфекцією люди помічають неприємні відчуття, що посилюються при ковтанні їжі. Характерна риса кандидозу - поява білого нальоту на слизовій оболонці і скоринок в куточках губ. Болючі висипання можуть з'являтися з внутрішньої сторони щік та на язиці.
  • Алергія. Пацієнти відчувають легкий біль при алергічному фарингіті. Недуга супроводжується частими чханнями, сльозотечею, кашлем чи свербінням. Не найпоширеніший симптом при алергії, але зустрічається у деяких хворих.
  • Чужорідне тіло. У поодиноких випадках причиною дискомфорту може стати тонка кістка від риби або м'яса. Люди часто плутають цей біль із ангіною, відчуття схожі, але при застряванні стороннього тіла в людини не підвищується температура і не збільшуються гланди.
  • Хронічні захворювання: ураження печінки, гіпотиреоз, цукровий діабет.
  • Пухлини гортані.

Хвороба може бути спровокована не патологічними факторами. Сухе повітря у приміщенні часто викликає дискомфорт у носоглотці. Люди, які працюють на небезпечних виробництвах із токсичними матеріалами, теж скаржаться на появу цього симптому. Небезпеку також становлять побутові барвники або хімія для дому, тому рекомендується використовувати маску під час роботи з подібними речовинами. Іноді дискомфорт зустрічається як побічна реакція на прийом лікарських засобів. Точний діагноз поставить отоларинголог.

Що являють собою ліки від горла?

Засоби від болю в горлі —це група медикаментів антибактеріальної, антисептичної та анестезуючої дій. Вони відновлюють пошкоджену слизову оболонку, блокують прохід інфекції до дихальних шляхів і знімають больові відчуття.

Деякі фармакологічні препарати діють локально на певні ділянки гортані, щоб зменшити неприємні відчуття. Інші містять антибіотик, який допомагає організму впоратися з інфекцією. Вони проходять по кровотоку та знищують збудників захворювання. Для вибору найкращого медикаменту необхідно з'ясувати причину нездужання. Точний фактор можна виявити після здачі аналізів та консультації лікаря.

Механізм дії препаратів від болю в горлі

Фармакологічні препарати цієї групи включають загальну і симптоматичну терапію. Препарати від горла першого типу борються із мікроорганізмами, які провокують захворювання. Вони зміцнюють загальний імунітет і допомагають організму впоратися з інфекцією. Часто у складі таких засобів є антибіотик.

Другий тип ліків від болю у горлі працює локально. Вони знімають болючі відчуття в гортані і не впливають на збудника недуги. Це анестетики, які згладжують пошкоджену слизову оболонку, блокують передачу нейронів через нервові закінчення та усувають неприємні відчуття. Медикаменти створюють своєрідний бар'єрний шар на стінках гортані. Ефект швидко відчутний, але нетривалий. Рекомендується застосовувати їх у комплексі з іншими ліками.

Групи препаратів для зняття дискомфорту в гортані<

Незважаючи на велику різноманітність товарів в аптеці, всі медикаменти для усунення дискомфорту в носоглотці можна поділити на класи за принципом дії. Основні групи препаратів для усунення хворобливості у горлі:

  • Противірусні. Вони знищують збудників фарингіту, мононуклеозу та інших захворювань. У складі кларитроміцин та рокситроміцин. Корисні для лікування бактеріальних інфекцій.
  • Антибактеріальні препарати. Підходять для боротьби з ангіною. Активні речовини, що діють, — пеніциліновий ряд, цефалоспорини, макроліди, фторхінолони. Їх необхідно приймати строго під наглядом лікаря, часто у складі міститься антибіотик.
  • Антисептики локально знімають запалення на ушкоджених ділянках гортані. В них є антисептичні речовини на кшталт хлоргексидина, бензидаміну, амбазону, йоду. Препарати знімають стягування м'яких тканин за рахунок вмісту анестетиків типу ментолу, лідокаїну.
  • Анестетики знімають болючі відчуття. Їхній склад схожий на антисептики, головна відмінність — вони не містять антибіотиків.

Для швидкого результату рекомендується вибирати багатокомпонентні препарати на лікування горла, які вирішують відразу кілька проблем. З обережністю слід поставитися до підбору ліків для дітей. У разі захворювання у дитини краще зупинитись на однокомпонентних засобах на натуральній основі.

Форма випуску

Сучасний фармакологічний ринок пропонує великий асортимент товарів. Важко зупинитися на одному препараті. Не варто орієнтуватися на ціну, найчастіше вартість залежить від бренду та країни виготовлення препарату. Ті самі діючі речовини можуть зустрічатися в різних формах випуску, таких як:

  • таблетки для розсмоктування;
  • льодяники та пастилки;
  • сиропи;
  • мазі для зовнішнього застосування;
  • спреї;
  • аерозолі;
  • натуральні екстракти.

Для відчутного негайного ефекту та зняття дискомфорту рекомендується використовувати пастилки для розсмоктування або спреї. Вони містять анестетичні компоненти, які блокують нервові закінчення та тимчасово знімають неприємний симптом. У деяких препаратах цієї форми випуску одразу міститься антибіотик, тому не доведеться одночасно приймати багато різних ліків.

Протипоказання

З особливою увагою слід поставитися до анестетиків. У їх складі часто є лідокаїн, тому можлива сильна алергічна реакція. Загальний список протипоказань до прийому медикаментів від болю у горлі:

  • індивідуальна непереносимість компонентів у складі;
  • гіперчутливість;
  • дефіцит лактази в організмі;
  • розлади травної системи.

За наявності будь-яких хронічних захворювань рекомендується погодити прийом ліків з вашим лікарем. Деякі речовини, або складові можуть впливати на сприйняття смаку. Цей побічний ефект проходить через деякий час після прийому. Зазвичай смакові рецептори відновлюються через 2-3 години.

Якщо у вас болить горло, ліки спеціального призначення допоможуть усунути дискомфорт. Всі необхідні препарати можна придбати в нашій інтернет-аптеці. Інформацію про ціни, наявність товарів та їх доставку дізнавайтесь у менеджера. Замовляйте ефективні медикаменти за вигідною ціною.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Захворювання горла та ротової порожини
✅ Кількість препаратів 253
✅ Форма випуску Листя, Таблетки, Розчин, Краплі, Льодяники, Спрей, Гель, Трава, Екстракт, Пастилки, Квітки, Настойнка, Аерозоль, Порошок, Кора, Гранули, Збір, Мазь, Рідина

Захворювання горла та ротової порожини ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Деквадол таблетки для розсмоктування з малиновим смаком №30 128.8 ₴
Ромашка квітки у фільтр-пакетах 1,2 г №20, Профі Фарм 61.9 ₴
Лоросан спрей 3,3% флакон 30 мл 201.2 ₴