Захворювання нирок та сечового міхура

Фільтр
Форма випуску: Капсули
Виробник: Фітопродукт
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фітопродукт
Loading ...
Дозування: 50 мг
Виробник: Паб'яніцький ФЗ Польфа
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 875 мг
Виробник: SmithKline Beecham Consumer Healthcare
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Дозування: 3000 мг
Виробник: Ліндофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 80 мг
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Дозування: 50 мг
Виробник: Технолог
Loading ...
Дозування: 3 г
Виробник: Замбон Світцерланд
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Олайнфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Дозування: 3 г
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 3 г
Виробник: Астрафарм
Loading ...

Людям, які страждають на нефролітіаз, прописують препарати для розчинення каменів у нирках, які виводяться через сечовід. Зазвичай порушення протікає безсимптомно. Чим частка більша, тим сильніший біль. При перших проявах цього небезпечного нездужання слід проконсультуватися з лікарем-урологом або нефрологом. Якщо залишати без уваги цю серйозну недугу, то можуть виникнути серйозні наслідки, аж до смерті.

Залежно від анамнезу та діагностичних досліджень медики призначають як медикаментозне лікування, так і хірургічне.

Класифікація каменеутворень

Сучасна медицина розробила велику класифікацію типології каменеутворень. Відкладення мають відмінності за величиною, конфігурацією, забарвленням, хімічним складом. Медикаментозна терапія підбирається виходячи з цих показників.

Розміри конкрементів різні: від крихітної піщинки до кількох сантиметрів. Якщо відкладення великого розміру, пропонують дроблення лазером, ультразвуком або проведення порожнинної операції. Особливо популярні перші два методи. Вони виключають пошкодження нутрощів. Необхідність хірургічного втручання визначається урологом, який враховує параметри клініко-діагностичних досліджень та стан здоров'я людини.

Формат також різноманітний: гладкий, круглий, зубчастий, рельєфний. Тут проявляється залежність від того, у якому відділі сечовидільної системи накопичилися сольові утворення, і який їх склад. Здебільшого відкладені солі схожі на овал чи коло, деякі нагадують картоплю з паростками чи корал. Заповнюючи порожнини ниркових мисок, вони набувають різних форм, що відповідають їх будові. За щільністю конкременти бувають як м'якими, так і твердими чи багатошаровими. Колір найрізноманітніший, в основному присутнє темне або бурштинове забарвлення.

Структура породжень залежить від проживання у певному кліматичному поясі, навколишньому середовищі, відсотку солей у воді та їжі, графіку харчування, віку. Молоде покоління більш схильне до оксолатного каменеутворення. Для людей пенсійного віку типові уратні та фосфатні частки.

Різновиди каменів

Виділяють такі класи каміння у нирках:

  1. Оксалати. Це тип конкрементів, що найчастіше зустрічається. Вони формуються через надлишок кальцієвих солей щавлевої кислоти. Характеризуються великою щільністю, тому легко діагностуються на УЗД та рентгені. Шипи, які є на них, часто дряпають внутрішню оболонку сечоводу і породжують ріст еритроцитів у сечі. При оксалатах протипоказані шоколадні вироби та продукти, збагачені вітаміном C. Для терапії прописують солі магнію, які зменшують концентрацію щавлевокислих солей у сечі. Рекомендоване дозування – триразовий прийом по 150 мг.
  2. Урати. У 15% випадків у хворих на нефролітіаз діагностується цей вид відкладень, які складаються з сечової кислоти та її солей. Це стійкі згладжені утворення світлого відтінку. Щільність у них невелика, тому їх важко розпізнати на рентгенографії. Для виявлення призначають здачу сечі на перевірку та ультразвукове дослідження. Доведено, що урати є наслідком надмірного вживання їжі, збагаченої білками. Людям слід відмовитися від сирів, грибів, ковбас, риби, копченостей. Також виявлено залежність виникнення каменеутворення у страждаючих на подагру. Урати розчиняються цитратними сумішами, які мають бути свіжими. Передбачається тривале лікування аж до 3 місяців. Дозування підбирається персонально та коригується за результатами аналізів сечі. Під час терапії рекомендується вживати понад 2 літри води на день.
  3. Фосфати. Камені утворюються із солей фосфорної кислоти. Характеризуються м'якістю та світлим відтінком. Такий тип часток виникає при утрудненні обміну речовин, коли урина дедалі більше стає лужною. Виявляються конкременти під час здачі аналізів. Хворим пропонують відмову від бобових, картоплі, яєць, кондитерських виробів. При фосфатах приймають лікарські препарати, що змінюють лужне середовище у бік окиснення. Рекомендовано збільшити питний режим. Найчастіше захворювання супроводжується інфекційними процесами, тому додатково призначаються протизапальні медикаменти.
  4. Струвітні. Відкладення належать до інфекційної категорії конкрементів. Жінки з хронічними захворюваннями сечовидільного тракту більше страждають від цієї недуги. Утворення розташовуються всередині слизової видільної системи і нагадують форму рога. Струвіти часто обволікають вже існуючу частинку. Надалі це загрожує повним блокуванням органу. На формування такого роду утворень впливають розлади, які викликаються бактеріями, що виділяють фермент уреазу. Слід відмовитися від солоного сиру та жирних сортів м'яса, риби.
  5. Цистинові. Різновид конкрементів, що є наслідком спадкової патології. Найчастіше недуга проявляється у дитячому віці. Після проведеної терапії часто виникають рецидиви, тобто знову починається каменеутворення. Відкладення бувають гладкими, м'якими за консистенцією та янтарним відтінком. Пацієнтам заборонено морси, листя салату, вишні, фруктові соки.

Причини утворення каменів

Виділяють такі причини нирковокам'яної хвороби у дорослих:

  1. Зовнішні чинники, такі як малорухливий спосіб життя, призводять до порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Неправильне харчування також провокує хворобу. Гостра та солона їжа збільшують кислотність сечі. Також завдає шкоди організму вода з підвищеним вмістом солей кальцію. Дефіцит вітамінів групи В та А негативно позначається на обміні речовин. Праця на шкідливому виробництві та прийом низки медикаментів призводять до виникнення нефролітіазу.
  2. До місцевих внутрішніх чинників відносять патології розвитку сечовидільної системи. Це можуть бути: єдина нирка, звуження сечовивідних шляхів, запальні захворювання тощо.
  3. Загальні внутрішні чинники, такі як хвороби шлунково-кишкового тракту, травми, що призводять до тривалої нерухомості, зневоднення. Усе це призводить до розвитку нефролітіазу.

Причинами захворювання у дітей є гормональні проблеми, які порушують обмін кальцію в організмі. Захоплення кислою, гострою чи солоною їжею, такою як чіпси, сухарики, також провокує недугу. Сучасні діти мало рухаються, і це погіршує ситуацію. Важливу роль відіграє спадкова схильність.

Що є препаратами для розчинення каменів у нирках

Лікарські засоби, дія яких спрямована на олужнення сечі та виведення шкідливих речовин з організму, називаються препаратами для розчинення каміння.

Через погіршення обмінних процесів, змін у парних органах та сечовивідних шляхів у тілі людини починають відкладатися речовини, які осідають, ущільнюються та стають конкрементами. Якщо частка за розміром менше 5 мм, то лікарі призначають консервативне медикаментозне лікування. Ліки рекомендовано приймати протягом 2-6 місяців. На це впливають габарити конкременту. Лікарські засоби виробляються як із рослинних екстрактів, так і створюються синтетичним шляхом.

Види препаратів від каменів у нирках

Щоб правильно підібрати медикаменти необхідно встановити природу походження каменеутворення. Деякі типи відкладень можна повністю розчинити або зменшити в розмірах для самостійного виведення через сечовід.

Препарати поділяються на такі групи:

  • цитрати;
  • коректори обміну речовин;
  • окис магнію;
  • вітаміни груп А, Е, В1, В6;
  • діуретики;
  • спазмолітики;
  • альфа-адреноблокатори;
  • антибіотики;
  • фітопрепарати.

Коли призначають ліки від каменів у нирках

Нирковокам'яна хвороба вражає дорослих та дітей. Найчастіше від захворювання страждають чоловіки. У жінок недуга протікає складніше, утворюються коралоподібні відкладення. Зазвичай каменеутворення спостерігається у правій нирці. Рідше трапляється двостороння локалізація. Спочатку відкладення осідають у органах виділення, а потім просуваються нижче сечовим трактом.

Ознаки захворювання є специфічними, тому розпізнати його легко. Пацієнти описують такі характерні симптоми:

  • відчуття болю в поперековому відділі;
  • нудота;
  • блювотні позови;
  • запор;
  • помилкове бажання до сечовипускання;
  • озноб;
  • підвищена температура;
  • кров в урині.

При перерахованій вище симптоматиці слід відразу ж звернутися до кваліфікованого фахівця, який призначить клініко-діагностичне дослідження і після отриманих результатів пропише необхідні ліки для розчинення каменів у сечовивідних шляхах. Для цього проводиться біохімічний аналіз крові та клінічне дослідження урини, які вкажуть на запалення та ускладнення при нефролітіазі. УЗД парних органів виявляє наявність конкрементів, їх параметри, розташування. Екскреторна урографія допомагає візуалізувати стан сечовивідного тракту загалом. Рентген надає загальну клінічну картину, наприклад, розташування парних органів.

Основні помилки при прийомі ліків для розчинення каменів у нирках

Хворі, що страждають від ниючих болів у попереку та інших неприємних симптомів, починають займатися народною медициною, не враховуючи стан свого здоров'я. Самостійне лікування іноді призводить до передчасного транспортування каменеподібних часток через сечовід, що травмує тканини сечостатевої системи, викликаючи при цьому сильний біль. В результаті у людини виникають різні ускладнення у вигляді:

  • запального процесу у сечовидільній системі, обумовленого застоєм урини та мікротравмами слизових оболонок;
  • паранефриту, який розвивається при безграмотному лікуванні. Паренхіма починає розкладатися через гнійний процес; найчастіше розвивається гіпертонічний криз, тому що
  • каменеподібні відкладення стискають ниркову артерію і це веде до підвищення артеріального тиску;
  • нелікованого запального процесу, що призводить до ниркової недостатності;
  • крововтрати під час сечовипускання, що призводить до залізодефіцитної анемії.

Усіх цих ускладнень можна уникнути, якщо вчасно відвідати вузькоспеціалізованих лікарів. Тільки перевірені, грамотні методи лікування допоможуть зберегти парний орган, в якому знаходиться конкремент.

Деякі пацієнти переривають терапевтичний курс лікування відразу після зникнення симптоматики. У результаті виникають рецидиви, тобто біль повертається назад, процес каменеутворення починається знову.

Якщо надмірно захоплюватися діуретиками, відбувається зневоднення організму. Виникає дефіцит калію, магнію. Не можна самостійно підвищувати дозування для швидшого ефекту. Це може спровокувати збільшення навантаження на роботу серця. Також може відбутися загострення різних хронічних захворювань, таких як проблеми зі шлунково-кишковим трактом, цистит у жінок тощо.

Форми випуску ліків для розчинення каменів у нирках

Для зручності пацієнтів медикаменти випускаються у різних формах:

  • таблетки у плівковій оболонці;
  • трав'яні збори;
  • фітопрепарати;
  • цитратні свічки;
  • капсули в кишковорозчинній оболонці;
  • питні розчини;
  • краплі;
  • гранули для виготовлення розчинів.

Лікар пропише потрібний засіб, який оптимально підійде для хворого.

Ефективність та безпека препаратів, що розчиняють камені в нирках

Сьогодні у медицині широко застосовується медикаментозна терапія, спрямована на повне знищення конкрементів. Для цього фармацевтами розроблено десятки ліків, здатних впоратися з нирковим каменеутворенням. Усіх їх вирізняє висока результативність. Але, як і всі лікарські засоби, вони мають свої побічні ефекти. Тому людям, які приймають такі медикаменти, слід стежити за своїм самопочуттям і суворо дотримуватися рекомендацій лікаря. При дотриманні дозування медикаментів та термінів терапії можна повністю розчинити деякі види каменеутворень, наприклад, уратів. Ліки можна приймати у будь-якому віці. Деякі групи препаратів підходять для дитячого віку. Вагітним жінкам рекомендовано медикаментозно впливати на розчинення конкрементів лише після пологів.

В нашій аптеці є в наявності всі види ліків для розчинення каменів. У вас завжди є можливість замовити призначений засіб або його аналог за меншою вартістю. Однак замінювати оригінальні медикаменти на аналогічні слід лише з дозволу фахівця.

Купуйте ліцензовані препарати у нас. Для оформлення замовлення, зв'яжіться з менеджером через форму зворотного зв'язку або по телефону.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Захворювання нирок та сечового міхура
✅ Кількість препаратів 255
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин, Гранули, Плоди, Капсули, Порошок, Краплі, Трава, Сироп

Захворювання нирок та сечового міхура ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Амоксил-К таблетки вкриті оболонкою 1000 мг №14 227.8 ₴
Канефрон H таблетки вкриті оболонкою №60 360.9 ₴
Цистолесан краплі оральні флакон 30 мл, Профі Фарм 160.6 ₴