Антиоксиданти

Фільтр
Виробник: Нутримед
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Здоровье и красота
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Омніфарма Київ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Цефак
Loading ...
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Виробник: Бовіос Фарм
Loading ...
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Елемент здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Солгар Вітамін енд Херб
Loading ...
Виробник: Омніфарма Київ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Ворлд Грінізейшн систем
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Натур Продукт Фарма
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Chester Medical Solutions
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вьорваг Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мкг
Виробник: Солгар Вітамін енд Херб
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Цефак
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Квайссер Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Тева Оперейшнз Поланд
Loading ...

Використовуючи регулярно БАДи антиоксиданти, вдається виводити з організму вільні радикали — оксиданти, знижуючи ризик розвитку хвороб, пов'язаних з їх накопиченням. Отримати необхідну їх кількість з їжею не завжди можливо, а екологічний стан навколишнього середовища далеко не сприятливий. Корисні вітаміни, наприклад, астаксантин, купити в аптеці «Бажаємо здоров'я» можна за доступною ціною. Вони покращують самопочуття та якість життя, продовжують молодість та красу.

Що таке антиоксиданти

Антиоксиданти – це сполуки, що зв'язують оксиданти, і виводять їх з організму. У нормі більшість молекул мають парну кількість електронів. Вони не беруть участь в окислювальних процесах і не руйнують ДНК тканин. Вільні радикали – молекули з непарною кількістю електронів. У помірній кількості вони необхідні для забезпечення природних окислювальних процесів. Їх надлишок призводить до пошкодження клітин, порушення їх відновлення, генетичних мутацій. Це прискорює процес старіння, стимулює розвиток злоякісних процесів. Через неповноцінне харчування, погану екологію та інші шкідливі фактори кількість оксидантів в організмі збільшується. Антиоксиданти вступають у реакцію з ними, «віддаючи» електрон, якого йому бракує, перетворюючи його на звичайну «здорову» молекулу. Вони надходять із їжею чи синтезуються у організмі. Особливо на них багаті свіжі ягоди, фрукти та овочі, зелень, горіхи, морепродукти, м'ясо. За дотримання повноцінного збалансованого харчування у сприятливих екологічних умовах додаткове надходження антиоксидантів не потрібно. Але досягти такого балансу в сучасному світі найчастіше неможливо. Застосування препаратів забезпечує нормальний окисний процес, утримуючи його на допустимому рівні.

Види антиоксидантів

Виділяють антиоксиданти прямої та непрямої дії, ендогенні та екзогенні, водорозчинні та жиророзчинні. Речовини прямої дії працюють як в організмі, так і ззовні (консерванти для збереження продуктів). Вони безпосередньо впливають на вільні радикали та особливо важливі для профілактики окислення ліпідів та жирних кислот. Антиоксиданти непрямої дії сприяють синтезу нових антиоксидантів та необхідних для їх роботи ферментів. Вони працюють лише всередині організму. Ендогенні речовини – білки та поліпептиди, що синтезуються всередині клітин та тканин. Екзогенні надходять до організму ззовні. Жиророзчинні речовини – засвоюються при взаємодії з жирами. Для повноцінного функціонування водорозчинних необхідна вода. Залежно від локалізації впливу, антиоксиданти впливають на вільні радикали в мембранах клітин, в цитозолі, лімфі, плазмі, міжклітинній рідині чи впливають на весь організм загалом.

Види БАДів-антиоксидантів

Фармакологічні компанії створили безліч препаратів, основними компонентами яких є антиоксиданти. Виділяють такі види поживних БАДів:

  • вітаміни-антиоксиданти: токоферол, ретинол, аскорбінова кислота, вітамін Д та ін. Існують жиро-і водорозчинні вітаміни;
  • мікроелементи: залізо, селен, мідь, цинк. Виступають у ролі каталізаторів окисних процесів, прискорюючи розпад оксидантів;
  • каротиноїди: бета-каротин, лікопін та ін. Не лише фарбують овочі та фрукти у яскраві кольори, а й нейтралізують шкідливі речовини;
  • ферментні та неферментні речовини: синтезуються бактеріями чи внутрішніми органами, містяться у кисломолочних продуктах;
  • глікозиди – препарати на основі женьшеню або елеутерококу. Підвищують стійкість організму до стресів та несприятливих умов середовища;
  • біофлавоноїди – рутин, кверцетин. Надають пряму антиоксидантну дію.

В аптеці можна вибрати монопрепарати з одним активним компонентом, що діє, комплексні препарати і БАДи. Крім антиокислювальних процесів, вони здатні впливати на функціонування багатьох органів та систем, покращуючи їхню роботу. Наприклад, астаксантин, що міститься в мікроскопічних водоростях, крім антиокислювальних функцій, зміцнює м'язи, сухожилля, суглоби. Це робить препарати на його основі особливо корисними для спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя. Жиророзчинні вітаміни беруть участь в ембріогенезі та необхідні для закладення здорових тканин та органів у плода під час вагітності. Вітамін А забезпечує нормальний сутінковий зір. Мікроелементи необхідні для здоров'я шкіри та слизових оболонок, роботи статевих органів. Залізо забезпечує насичення органів та тканин киснем, беручи участь у його транспортуванні в організмі.

Показання та протипоказання

Підбирати добавки чи медикаменти варто з урахуванням стану здоров'я, віку, статі та способу життя. Тому перед тим, як купити антиоксиданти, варто проконсультуватися з лікарем. Він допоможе підібрати найбільш потрібний препарат та порекомендує необхідну дозу засобу. Антиоксиданти призначають для профілактики таких захворювань:

  • онкологія;
  • ГРВІ та часті застуди;
  • хвороби серця та судин;
  • аутоімунні патології;
  • порушення зору;
  • хвороби зубів;
  • випадання волосся;
  • порушення сну;
  • розлади нервової системи;
  • цукровий діабет;
  • ожиріння;
  • брак сил та виснаження організму.

До протипоказань відносять індивідуальну непереносимість компонентів, що містяться в препараті, алергічні реакції. Враховуючи великий вибір медикаментів та добавок, різноманітність речовин з антиоксидантними властивостями, важливо знати, що у кожного окремого компонента свої особливості застосування, показання та протипоказання. Перед використанням важливо уважно вивчити інструкцію. При виборі препарату слід уважно ставитись до дозування діючих компонентів. Багато речовин, особливо вітаміни, небезпечні при надмірному надходженні до організму. Тому купуючи препарати, особливо БАДи, варто переконатися, що в них є збалансований склад і зазначена кількість діючих речовин. Купувати такі добавки рекомендується виключно в аптеках, де в асортименті лише продукція від перевірених виробників із гарною репутацією. Комплексні та монопрепарати, наприклад астаксантин, купити в Україні можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». У Києві та інших містах України послуга доставки в потрібну вам аптеку робить покупку корисних добавок комфортною та легкою. Купити БАДи можна в нашій інтернет-аптеці, де представлена інформація про наявність продукції, її вартість, інструкції із застосування. Антиоксиданти, ціни на які вигідні та доступні, – незамінні помічники в турботі про своє здоров'я.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антиоксиданти
✅ Кількість препаратів 67
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки, Екстракт