Омез - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 20 мг
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 40 мг
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Торрент
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 40 мг
Виробник: Напрод Лайф Саінсис
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 10 мг
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...

Омез: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Омезу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Омезу

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Ліки Омез використовуються в гастроентерології для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту: гастриту та ГЕРХ, що поєднуються з хелікобактеріозом, а також для усунення печії, прояв якої пов'язаний з порушенням секреторної моторики.

Препарат виготовляється з урахуванням омепразолу, специфічного ІПН (інгібітора протонного насоса). Основна фармакодинамічна дія препарату – швидкий вплив на секрецію соляної кислоти (базальної та стимульованої).

Клінічно доведено ефективність омепразолу в придушенні Хелікобактер пілорі, бактерії, що живе в кислотному середовищі та провокує підвищене виділення соляної кислоти. Це веде до розвитку гастродуоденіту та утворення пептичних виразок. Омепразол сприяє усуненню хелікобактеріозу, а разом з ним гастриту та ГЕРХ. Тому включений ВООЗ до алгоритму лікування хелікобактерної інфекції в комбінації з антибіотиками.

Форми випуску

В аптеках Омез представлений в декількох лікарських формах:

  • капсули – 10, 20, 40 мг;
  • порошок для оральної суспензії – саше 5,9 г/20 мг;
  • ліофілізат для розчину для ін'єкцій – 40 мг.

Капсули та порошок призначені для перорального прийому, ліофілізат – для парентерального. Лікарську форму визначає лікар, але найчастіше використовуються капсули. Омез в ампулах не випускається. Для внутрішньовенного введення використовується ліофілізат.

Капсули відрізняються вмістом активної речовини, що полегшує розрахунок разового дозування. При цьому ліки з мінімальною кількістю омепразолу зазвичай призначають дітям або людям, кому слід приймати препарат з особливою обережністю.

У лінійці препарату поряд з класичним Омезом представлені Омез Д та Омез ДСР. Це комбіновані засоби, в яких крім омепразолу є ще одна активна речовина – домперидон. Його основна функція – нормалізувати моторику верхнього відділу шлунково-кишкового тракту.

Ціна Омез таблетки (капсули) залежить від вмісту активної речовини, лікарської форми та кількості штук в упаковці. Але його вартість залишається доступною, як і можливість купити онлайн, зробити замовлення через сайт та оформити доставку ліків та супутніх товарів медичного призначення.

Показання до застосування Омезу

Препарат призначають дорослим та дітям від 1 року з масою тіла більше 10 кг.

Терапія дорослих за допомогою Омезу проводиться у разі:

  • виразки шлунка та 12-палої кишки з метою лікування та профілактики рецидивів;
  • ерадикації (знищення) бактерії Хелікобактер пілорі в комплексі з бактерицидними засобами;
  • ГЕРХ (гастроезофагеальної рефлюксної хвороби)
  • синдрому Золлінгера-Еллісона.

Терапія дітей за допомогою Омезу проводиться у разі:

  • від 1 року до 4 років: рефлюкс-езофагіту, відчуття підйому вмісту шлунка в стравохід (кислотної регургітації) та печії;
  • від 4-х років і старше: комплексного лікування в комбінації з антибіотиками для знищення гелікобактерної інфекції, що спровокувала виразку 12-палої кишки.

Також Омез призначають при шлункових та кишкових виразках, які спричинені прийомом нестероїдних протизапальних препаратів. Омез від нудоти, як і від блювоти, диспепсії, печії, рекомендований не класичний, а з маркуванням Д.

В інструкції панкреатит не вказаний як показання. Але якщо хвороба виникла на фоні хронічного гастродуоденіту, може бути призначений Омез Д або Омез ДСР.

Режим дозування

Режим разової дози та максимальна добова норма для перорального та парентерального прийому не збігаються та розраховуються окремо.

Прийом капсул та суспензій, відновлених з порошку.

  1. Дорослі:
  2. Для лікування виразки 12-палої кишки, включно з формою, спричиненою хелікобактерною інфекцією та прийомом НПЗП – 20 мг 1 раз на добу.
  3. Для профілактики рецидивів виразкової хвороби 12-палої кишки та шлунка без Хелікобактеру пілорі – 10–20 мг. За необхідності дозу збільшують до 40 мг на добу.
  4. Для ерадикації хелікобактерної інфекції у комбінації з амоксициліном, метронідазолом та кларитроміцином – 20 мг на добу. Конкретну комбінацію та дозу антибіотиків призначає лікар, виходячи зі стану пацієнта.
  5. Для лікування ГЕРХ, рефлюкс-езофагіту – від 10 до 40 мг на добу, залежно від тривалості лікування та стану конкретного організму.
  6. Для лікування синдрому Золлінгера-Еллісона – 60 мг на добу. За необхідності приймати Омез у дозі більше 80 мг необхідно розділити на дворазовий прийом.

Тривалість лікування становить від 2 до 8 тижнів. Виняток – Омез Д та Омез ДСР, які приймаються не більше 1 тижня. При цьому разовий прийом становить 1-2 капсули 2-3 рази на день з огляду на те, що в цих препаратах міститься менше омепразолу, ніж у класичному варіанті.

  1. Діти:
  2. Маса тіла 10–20 кг – 10 мг 1 раз на добу, з можливістю підвищити за необхідності до 20 мг на прийом.
  3. Маса тіла 20 кг і більше – 20 мг 1 раз на добу, з можливістю збільшити дозу разового прийому до 40 мг.

Термін лікування – 2–4 тижні, після закінчення дитини потрібно пройти обстеження.

Доза для дітей, які проходять лікування виразки 12-палої кишки, спровокованої Хелікобактером пілорі, теж розраховують, виходячи з маси тіла:

  • від 15 до 30 кг – 10 мг двічі на добу;
  • від 31 до 40 кг – 20 мг двічі на добу;
  • від 40 кг – 20 мг двічі на добу.

Лікування проводиться в комбінації з антибіотиками, вид і дозування яких призначає лікар. Зазвичай тривалість терапії становить 1-2 тижні.

Застосування ліофілізату:

  • Для внутрішньовенних ін'єкцій – 40 мг 1 раз на добу. За необхідності збільшити дозу вище 60 мг ділять на 2 прийоми. Перед введенням відновлюють ліофілізат у 10 мл води для ін'єкцій, після чого готовий розчин повільно (протягом 5 хвилин) вводять у вену.
  • Для інфузій – 40 мг 1 раз на добу. Спочатку відновлюють ліофілізат у 10 мл води для ін'єкцій, після приготовлений розчин вводять у 100 мл 0,9% розчин натрію хлориду або 5% розчин глюкози. Інші розчинники не можна використовувати, адже активність омепразолу залежить від рН розчину, який використовується для інфузій. Готовий розчин внутрішньовенно вводять протягом 20–30 хвилин.

Відновлений розчин не можна зберігати в холодильнику та більше 3 годин.

Протипоказання

Протипоказане застосування препарату при:

  • гіперчутливості до омепразолу, заміщених бензімідазолів або допоміжних речовин;
  • у поєднанні з нелфінавіром та антазавіром.

Особливості Омезу

За необхідності тривалого лікування термін терапії обмежується 12 місяцями. Це допомагає запобігти виникненню остеопорозу, остеопоротичним переломам та шлунково-кишкових інфекцій, збудниками яких стають сальмонела та кампілобактер.

Прийом під час вагітності (I, II, III триместр) не протипоказаний, як і під час годування груддю, якщо дотримуватись допустимих доз.

Вплив Омезу на швидкість реакції малоймовірний. Але якщо спостерігаються після прийому запаморочення, дезорієнтація та інші побічні реакції, краще відмовитись від керування автомобілем.

Побічні ефекти

Негативні реакції проявляються з боку шлунково-кишкового тракту, імунної, нервової, лімфатичної системи, органів слуху та зору, шкіри, але досить рідко.

Найчастіше трапляється нудота, розлади випорожнень (діарея, закреп), болі в животі та голові, здуття.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Омез може:

  • знижувати абсорбцію кетоконазолу, ітраконазолу, ерлотинібу, клопідогрелу;
  • підвищувати всмоктування дигоксину;
  • знижувати активність нелфінавіру та атазанавіру;
  • підвищувати рівень у плазмі крові саквінавіру, такролімусу;
  • уповільнювати швидкість метаболізму у поєднанні з кларитроміцином, вориконазолом;
  • зменшувати всмоктування вітаміну В12.

Передозування

Дані про випадки гострого передозування обмежені, тому відомості про симптоми обмежуються інформацією про нудоту, запаморочення, абдомінальний і головний біль, діарею.

Умови зберігання

У темному, недоступному для дітей місці за температури не вище 25°С.

Використана літератур

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Омез на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Омез - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Капсули, Порошок