Вінпоцетин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Астрафарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,5%
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Дозування: 5 мг
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...

Вінпоцетин: інструкція з використання

Вінпоцетин – це ноотропний препарат, що покращує кровообіг у мозку та реологічні властивості крові. Основна діюча речовина – вінкамін, що є алкалоїдом та міститься в барвінку малому.

Цей засіб забезпечує нормальну циркуляцію крові в головному мозку, збагачує і насичує орган киснем. Додатково він має антиоксидантний, протизапальний ефекти.

Ви можете придбати психостимулюючий і ноотропний засіб в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» за прийнятними цінами. Мережа працює по Києву та в інших містах України. За допомогою сайту мережі можна легко дізнатись актуальну вартість препарату, перевірити його наявність та оформити замовлення.

Форми випуску

Виробники випускають ліки у формі таблеток (дозування 5 і 10 мг) і розчину для інфузій (5 мг/мл). Через це на Вінпоцетин ціна може відрізнятися.

Показання до застосування препарату Вінпоцетин

Завдяки властивостям препарату він широко використовується в неврології, офтальмології та отоларингології. До препарату Вінпоцетин інструкція містить такі показання:

  • стани, що супроводжуються порушенням мозкового кровообігу (після інсульту);
  • судинна деменція, посттравматична енцефалопатія;
  • цереброваскулярна патологія;
  • патології судинної оболонки ока й сітківки;
  • стареча туговухість;
  • шум у вухах;
  • хвороба Меньєра тощо.

Отже, Вінпоцетин – препарат широкого спектру застосування. Його можна вживати для лікування захворювань очей, відновлення функцій мозку тощо.

Обов’язково слід пам’ятати про те, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Таблетки Вінпоцетин призначають в дозі 5–10 мг тричі на добу. Курс триває від 10 до 14 днів. Вживати препарат радять після їжі.

Вінпоцетин концентрат для розчину для інфузій використовують внутрішньовенно. Попередньо їх розбавляють фізрозчином, розчином Рінгера або іншими розчинами з вмістом глюкози. Швидкість вливання не має перевищувати 80 крапель на хвилину. Детальне дозування й тривалість курсу індивідуально визначає лікар. Категорично забороняється використовувати розчин Вінпоцетину для внутрішньом’язових ін’єкцій, а також використовувати його в нерозведеному вигляді.

Протипоказання

Протипоказаннями до Вінпоцетину є вагітність чи годування груддю, гіперчутливість до препарату. Не можна вживати ці ліки дітям.

Також заборонами є гостра фаза геморагічного інсульту, тяжка форма аритмії, ішемічної хвороби.

Особливості препарату Вінпоцетин

Якщо в пацієнта підвищено внутрішньочерепний тиск, є аритмія чи інші схожі захворювання, то спочатку треба проаналізувати користь Вінпоцетину й ризики його використання.

Слід уникати застосування препарату при непереносимості фруктози. Також у препараті є сорбіт (Е420). Якщо в пацієнта непереносимість окремих цукрів, то варто спочатку проконсультуватися з лікарем. Наявність Е223 рідко може викликати алергію або бронхоспазм.

Побічні дії

Ліки Вінпоцетин малотоксичні, як і ноотропні препарати на основі інших активних речовин. Тож при дослідженнях не було виявлено побічних реакцій, які б зустрічалися часто. Рідко можуть бути такі ефекти:

  • гіперхолестеринемія;
  • головний біль;
  • вертиго;
  • артеріальна гіпотензія;
  • сухість у роті, нудота, дискомфорт у животі;
  • зниження артеріального тиску;
  • тахікардія;
  • екстрасистолія.

Ще рідше можуть виникати слабкість, діарея, блювання, шум у вухах, запаморочення, відчуття жару, гіперемія шкіри обличчя тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Є поодинокі випадки, коли при одночасному вживанні Вінпоцетину з α-метилдопами змінювався артеріальний тиск. Треба бути обережним у використанні з ліками, що впливають на центральну нервову систему. Також варто з уважністю ставитися до паралельної антикоагулянтної терапії, хоча дослідження не підтвердили негативного ефекту при сумісництві цих засобів.

Заборонено вживати алкоголь під час лікування Вінпоцетином. Через цю комбінацію судини можуть різко розширятися та звужуватися. Алкоголь посилює непередбачувану симптоматику. Це може призвести до різних наслідків, навіть до інсульту.

Передозування

Випадків передозування не відзначалося. При інфузіях безпечним вважається введення 1 мг препарату на кожен кілограм маси тіла. Інших досліджень не проводилося. У випадку з таблетками також безпечною дозою вважається 60 мг на добу. Однак все ж рекомендується використовувати ліки в кількості, визначеній лікарем.

Умови зберігання

Зберігати Вінпоцетин необхідно за температури до 25°C. Пакування має бути оригінальним, а місце – недоступним для дітей.

Категорія відпуску

За рецептом

Редакторська група
Оновлено
30.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Вінпоцетин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Вінпоцетин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин