Лазорин спрей назальный 1,18 мг/мл флакон 10 мл, Instituto de Angeli
- Наличными при получении
- Картой на сайте
Сеть аптек «Бажаємо здоров'я» сотрудничает только с проверенными поставщиками. Препараты, поступающие в наши аптеки, проходят все соответствующие этапы реализации лекарственных средств. Больше информации.
Лекарственные препараты и средства, предметы сангигиены и изделия медицинского назначения надлежащего качества, отпущенные из аптек и структурных подразделений, возврату не подлежат. Больше информации.
Особенности применения
діюча речовина: трамазолін;
1 мл розчину містить трамазоліну гідрохлориду моногідрату 1,265 мг, що відповідає 1,18 мг трамазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, бензалконію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, повідон, гліцерин (85 %), магнію сульфату гептагідрат, магнію хлориду гексагідрат, кальцію хлориду дигідрат, натрію гідрокарбонат, натрію хлорид, евкаліптол, ментол, камфора, вода очищена.
Спрей назальний.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, ледь жовтуватий розчин із запахом евкаліпта.
Протинабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати.
Код АТХ R01A A09.
Фармакодинаміка.
Трамазолін є похідним імідазоліну. Трамазолін є α-симпатоміметиком, що безпосередньо збуджує a-адренергічні рецептори симпатичної нервової системи, проте має незначний вплив або зовсім не впливає на b-адренергічні рецептори. Інтраназальне застосування трамазоліну призводить до звуження розширених артеріол, що, в свою чергу, призводить до зменшення циркуляції крові в слизовій оболонці, зменшення набряку та поліпшення носового дихання.
Після інтраназального застосування препарату вазоконстрикція настає через 5 хвилин і триває 8-10 годин.
Фармакокінетика.
Фармакокінетичні дослідження не проводилися на людині. Фармакокінетичні характеристики трамазоліну були досліджені на щурах, кролях та приматах. Було виявлено, що 50-80 % дози абсорбується при пероральному та інтраназальному застосуванні.
Після перорального та місцевого застосування в сечі виявлено три основних метаболіти.
Термінальний період напіввиведення трамазоліну та його метаболітів з крові становить 5-7 годин.
Трамазолін та його метаболіти виводяться, в першу чергу, через нирки.
Після інтраназального застосування кількість абсорбованого лікарського засобу може іноді бути достатньою для того, щоб викликати системні прояви, які впливають (наприклад) на центральну нервову та серцево-судинну системи.
Клінічні характеристики.
Показання.
Для полегшення закладеності носа, пов’язаної з гострим ринітом, вазомоторним ринітом та алергічним ринітом.
Для полегшення відходження секрету при синуситі та середньому отиті, пов´язаних з гострим ринітом.
Підвищена чутливість до трамазоліну гідрохлориду або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату.
Закритокутова глаукома.
Сухий риніт.
Протипоказано пацієнтам, які перенесли трансназальну внутрішньочерепну операцію.
Дитячий вік до 6 років.
з іншими лікарськими препаратами та інші види взаємодій.
Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази, трициклічними антидепресантами або іншими потенційними вазопресорними речовинами може впливати на серцево-судинну систему та спричинити підвищення артеріального тиску.
Одночасне застосування з трициклічними антидепресантами може спричинити аритмію.
Взаємодія з антигіпертензивними лікарськими засобами, особливо з тими, що впливають на симпатичну нервову систему, може бути складною та спричинити різні серцево-судинні ефекти.
У зв’язку з потенційним ризиком системної абсорбції пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском, тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад, ішемічна хвороба серця або артеріальна гіпертензія), гіперплазією передміхурової залози, феохромоцитомою, метаболічними порушеннями (наприклад, гіпертиреоз або діабет), порфірією слід застосовувати ЛАЗОРИН з обережністю та за призначенням лікаря тільки після ретельної оцінки користь/ризик.
Препарат слід застосовувати з обережністю та за призначенням лікаря пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО), трициклічні антидепресанти, вазопресорні та антигіпертензивні лікарські засоби (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Якщо після застосування препарату ЛАЗОРИН протягом 7 днів симптоми не зникають, необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність продовження лікування цим препаратом.
Тривале застосування назальних вазоконстрикторів може призвести до хронічного набряку слизової оболонки носа, закладеності носа та атрофії слизової оболонки носа.
Після послаблення терапевтичної дії препарату можливий ефект відновлення симптомів, що характеризується вираженим набряком слизової оболонки носа (назальний набряк).
Слід уникати потрапляння препарату ЛАЗОРИН в очі, щоб запобігти подразненню.
ЛАЗОРИН містить бензалконію хлорид як допоміжну речовину, що може спричинити подразнення слизової оболонки носа.
Під час доклінічних досліджень не було виявлено жодних підтверджень шкідливої дії препарату на ембріон. Клінічних досліджень у період вагітності не проводилося. Не можна застосовувати ЛАЗОРИН у І триместрі вагітності.
Немає даних стосовно виділення активної речовини з грудним молоком. Безпеку застосування препарату у період годування груддю не оцінювали.
У ІІ та ІІІ триместрах вагітності та у період годування груддю препарат слід застосовувати тільки за призначенням лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Щодо здатності впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами дослідження не проводили.
Проте необхідно повідомити пацієнтів, що при застосуванні препарату ЛАЗОРИН у них можуть виникнути такі побічні ефекти, як галюцинація, сонливість, седативний ефект, запаморочення і підвищена втомлюваність. Тому слід з обережністю застосовувати препарат при керуванні автомобілем або роботі з іншими механізмами. Якщо після застосування препарату у пацієнтів виникнуть вищезазначені побічні ефекти, вони повинні уникати виконання таких потенційно небезпечних дій як керування автомобілем або робота з механізмами.
ЛАЗОРИН слід застосовувати дорослим і дітям віком від 6 років.
Упорскувати 1 дозу у кожну ніздрю до 3 разів на добу у разі необхідності. Дозування визначають залежно від індивідуальної чутливості та клінічної реакції.
ЛАЗОРИН слід застосовувати для короткострокового лікування гострих симптомів протягом не більше 5-7 днів. У всіх інших випадках згідно з показаннями та для всіх показань для застосування дітям необхідна оцінка лікарем співвідношення користь/ризик. Слід робити перерву в декілька днів між окремими періодами лікування.
Інструкція щодо використання.
Перед кожним застосуванням слід дотримуватися нижченаведених рекомендацій.
Ретельно прочистити ніс перед застосуванням препарату ЛАЗОРИН.
1. Зняти запобіжний ковпачок.
2. Перед першим використанням дозуючого пристрою кілька разів натиснути на нього до появи струменя аерозолю (рис. 1).
Рис. 1 Рис. 2
При подальшому використанні дозуючий пристрій функціонує одразу. Потворна підготовка дозуючого пристрою не потрібна.
3. Вставити наконечник у одну ніздрю та 1 раз натиснути на дозуючий пристрій (рис. 2). Коли спрей вприснуто, обережно зробити вдих через ніс. Потім повторити процедуру, вставивши наконечник в іншу ніздрю.
4. Рекомендується промивати дозуючий пристрій проточною водою після застосування.
Після використання закрити балончик запобіжним ковпачком.
Застосовувати дітям віком від 6 років.
Симптоми
Підвищення артеріального тиску та тахікардія можуть змінюватися зниженням артеріального тиску, судинним колапсом, рефлекторною брадикардією та зниженням температури тіла, особливо у дітей.
Аналогічно до інших α-симпатоміметичних засобів клінічна картина інтоксикації при застосуванні препарату ЛАЗОРИН може бути змішаною, тому що фази збудження і пригнічення центральної нервової системи (ЦНС) і серцево-судинної системи можуть чергуватися.
Передозування, особливо у дітей, призводить до порушень з боку ЦНС, спричиняючи судоми, кому, брадикардію, пригнічення дихання. Симптоми збудження ЦНС – неспокій, збудження, галюцинації і судоми. Симптоми пригнічення ЦНС – зниження температури тіла, летаргія, сонливість і кома.
Крім того, можуть виникнути такі симптоми: мідріаз; міоз; підвищене потовиділення; гарячка; блідість; ціаноз губ; серцево-судинні порушення, у тому числі зупинка серця; порушення дихальної системи, у тому числі дихальна недостатність і зупинка дихання; психічні порушення.
При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій.
Лікування.
У випадку назального передозування спершу рекомендується промивання та очищення носа. Може виникнути необхідність симптоматичного лікування.
Побічні реакції.
Побічні реакції подано за класами системи органів та частотою виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 – 1/10), нечасто (≥ 1/1000 – 1/100), рідко (≥1/10000 – 1/1000), дуже рідко (1/10 000), частота невідома (частоту не можна оцінити на підставі наявних даних).
З боку імунної системи:
нечасто − реакції підвищеної чутливості.
Психічні порушення:
нечасто − тривожний стан;
частота невідома − галюцинації, безсоння.
З боку нервової системи:
нечасто − головний біль;
рідко − запаморочення, порушення смакової чутливості;
частота невідома − сонливість, седативний ефект.
Кардіальні порушення:
нечасто − прискорене серцебиття;
частота невідома − аритмія, тахікардія.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:
часто – печіння слизової оболонки носа;
нечасто – назальний набряк, сухість слизової оболонки носа, ринорея, чхання;
рідко − носові кровотечі.
З боку шлунково-кишкового тракту:
нечасто − нудота.
З боку шкіри і підшкірної клітковини:
частота невідома − висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк*.
Загальні розлади та реакції у місці введення:
частота невідома − набряк слизової оболонки носа*, підвищена втомлюваність.
Дослідження:
частота невідома − підвищення артеріального тиску.
* як симптом реакції підвищеної чутливості.
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Термін придатності після відкриття упаковки: 12 місяців.
Зберігати при температурі не вище 25 ºС у місці, недоступному для дітей.
По 10 мл у скляному балончику з дозуючим пристроєм; по 1 балончику в картонній коробці.
Без рецепта.
Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/
Istituto de Angeli S.r.l., Italy.
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Локаліта Пруллі 103/с - 50066 Регелло (Флоренція), Італія/
Localita Prulli 103/c - 50066 Reggello (Firenze), Italy.
ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».
Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.
Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48-50А.
Увага! Інструкція до препарату на сайті має інформаційне значення. Перед застосуванням ознайомтесь з інструкцією виробника!
діюча речовина: трамазолін;
1 мл розчину містить трамазоліну гідрохлориду моногідрату 1,265 мг, що відповідає 1,18 мг трамазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, бензалконію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, повідон, гліцерин (85 %), магнію сульфату гептагідрат, магнію хлориду гексагідрат, кальцію хлориду дигідрат, натрію гідрокарбонат, натрію хлорид, евкаліптол, ментол, камфора, вода очищена.
Спрей назальний.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, ледь жовтуватий розчин із запахом евкаліпта.
Протинабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати.
Код АТХ R01A A09.
Фармакодинаміка.
Трамазолін є похідним імідазоліну. Трамазолін є α-симпатоміметиком, що безпосередньо збуджує a-адренергічні рецептори симпатичної нервової системи, проте має незначний вплив або зовсім не впливає на b-адренергічні рецептори. Інтраназальне застосування трамазоліну призводить до звуження розширених артеріол, що, в свою чергу, призводить до зменшення циркуляції крові в слизовій оболонці, зменшення набряку та поліпшення носового дихання.
Після інтраназального застосування препарату вазоконстрикція настає через 5 хвилин і триває 8-10 годин.
Фармакокінетика.
Фармакокінетичні дослідження не проводилися на людині. Фармакокінетичні характеристики трамазоліну були досліджені на щурах, кролях та приматах. Було виявлено, що 50-80 % дози абсорбується при пероральному та інтраназальному застосуванні.
Після перорального та місцевого застосування в сечі виявлено три основних метаболіти.
Термінальний період напіввиведення трамазоліну та його метаболітів з крові становить 5-7 годин.
Трамазолін та його метаболіти виводяться, в першу чергу, через нирки.
Після інтраназального застосування кількість абсорбованого лікарського засобу може іноді бути достатньою для того, щоб викликати системні прояви, які впливають (наприклад) на центральну нервову та серцево-судинну системи.
Клінічні характеристики.
Показання.
Для полегшення закладеності носа, пов’язаної з гострим ринітом, вазомоторним ринітом та алергічним ринітом.
Для полегшення відходження секрету при синуситі та середньому отиті, пов´язаних з гострим ринітом.
Підвищена чутливість до трамазоліну гідрохлориду або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату.
Закритокутова глаукома.
Сухий риніт.
Протипоказано пацієнтам, які перенесли трансназальну внутрішньочерепну операцію.
Дитячий вік до 6 років.
з іншими лікарськими препаратами та інші види взаємодій.
Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази, трициклічними антидепресантами або іншими потенційними вазопресорними речовинами може впливати на серцево-судинну систему та спричинити підвищення артеріального тиску.
Одночасне застосування з трициклічними антидепресантами може спричинити аритмію.
Взаємодія з антигіпертензивними лікарськими засобами, особливо з тими, що впливають на симпатичну нервову систему, може бути складною та спричинити різні серцево-судинні ефекти.
У зв’язку з потенційним ризиком системної абсорбції пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском, тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад, ішемічна хвороба серця або артеріальна гіпертензія), гіперплазією передміхурової залози, феохромоцитомою, метаболічними порушеннями (наприклад, гіпертиреоз або діабет), порфірією слід застосовувати ЛАЗОРИН з обережністю та за призначенням лікаря тільки після ретельної оцінки користь/ризик.
Препарат слід застосовувати з обережністю та за призначенням лікаря пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО), трициклічні антидепресанти, вазопресорні та антигіпертензивні лікарські засоби (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Якщо після застосування препарату ЛАЗОРИН протягом 7 днів симптоми не зникають, необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність продовження лікування цим препаратом.
Тривале застосування назальних вазоконстрикторів може призвести до хронічного набряку слизової оболонки носа, закладеності носа та атрофії слизової оболонки носа.
Після послаблення терапевтичної дії препарату можливий ефект відновлення симптомів, що характеризується вираженим набряком слизової оболонки носа (назальний набряк).
Слід уникати потрапляння препарату ЛАЗОРИН в очі, щоб запобігти подразненню.
ЛАЗОРИН містить бензалконію хлорид як допоміжну речовину, що може спричинити подразнення слизової оболонки носа.
Під час доклінічних досліджень не було виявлено жодних підтверджень шкідливої дії препарату на ембріон. Клінічних досліджень у період вагітності не проводилося. Не можна застосовувати ЛАЗОРИН у І триместрі вагітності.
Немає даних стосовно виділення активної речовини з грудним молоком. Безпеку застосування препарату у період годування груддю не оцінювали.
У ІІ та ІІІ триместрах вагітності та у період годування груддю препарат слід застосовувати тільки за призначенням лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Щодо здатності впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами дослідження не проводили.
Проте необхідно повідомити пацієнтів, що при застосуванні препарату ЛАЗОРИН у них можуть виникнути такі побічні ефекти, як галюцинація, сонливість, седативний ефект, запаморочення і підвищена втомлюваність. Тому слід з обережністю застосовувати препарат при керуванні автомобілем або роботі з іншими механізмами. Якщо після застосування препарату у пацієнтів виникнуть вищезазначені побічні ефекти, вони повинні уникати виконання таких потенційно небезпечних дій як керування автомобілем або робота з механізмами.
ЛАЗОРИН слід застосовувати дорослим і дітям віком від 6 років.
Упорскувати 1 дозу у кожну ніздрю до 3 разів на добу у разі необхідності. Дозування визначають залежно від індивідуальної чутливості та клінічної реакції.
ЛАЗОРИН слід застосовувати для короткострокового лікування гострих симптомів протягом не більше 5-7 днів. У всіх інших випадках згідно з показаннями та для всіх показань для застосування дітям необхідна оцінка лікарем співвідношення користь/ризик. Слід робити перерву в декілька днів між окремими періодами лікування.
Інструкція щодо використання.
Перед кожним застосуванням слід дотримуватися нижченаведених рекомендацій.
Ретельно прочистити ніс перед застосуванням препарату ЛАЗОРИН.
1. Зняти запобіжний ковпачок.
2. Перед першим використанням дозуючого пристрою кілька разів натиснути на нього до появи струменя аерозолю (рис. 1).
Рис. 1 Рис. 2
При подальшому використанні дозуючий пристрій функціонує одразу. Потворна підготовка дозуючого пристрою не потрібна.
3. Вставити наконечник у одну ніздрю та 1 раз натиснути на дозуючий пристрій (рис. 2). Коли спрей вприснуто, обережно зробити вдих через ніс. Потім повторити процедуру, вставивши наконечник в іншу ніздрю.
4. Рекомендується промивати дозуючий пристрій проточною водою після застосування.
Після використання закрити балончик запобіжним ковпачком.
Застосовувати дітям віком від 6 років.
Симптоми
Підвищення артеріального тиску та тахікардія можуть змінюватися зниженням артеріального тиску, судинним колапсом, рефлекторною брадикардією та зниженням температури тіла, особливо у дітей.
Аналогічно до інших α-симпатоміметичних засобів клінічна картина інтоксикації при застосуванні препарату ЛАЗОРИН може бути змішаною, тому що фази збудження і пригнічення центральної нервової системи (ЦНС) і серцево-судинної системи можуть чергуватися.
Передозування, особливо у дітей, призводить до порушень з боку ЦНС, спричиняючи судоми, кому, брадикардію, пригнічення дихання. Симптоми збудження ЦНС – неспокій, збудження, галюцинації і судоми. Симптоми пригнічення ЦНС – зниження температури тіла, летаргія, сонливість і кома.
Крім того, можуть виникнути такі симптоми: мідріаз; міоз; підвищене потовиділення; гарячка; блідість; ціаноз губ; серцево-судинні порушення, у тому числі зупинка серця; порушення дихальної системи, у тому числі дихальна недостатність і зупинка дихання; психічні порушення.
При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій.
Лікування.
У випадку назального передозування спершу рекомендується промивання та очищення носа. Може виникнути необхідність симптоматичного лікування.
Побічні реакції.
Побічні реакції подано за класами системи органів та частотою виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 – 1/10), нечасто (≥ 1/1000 – 1/100), рідко (≥1/10000 – 1/1000), дуже рідко (1/10 000), частота невідома (частоту не можна оцінити на підставі наявних даних).
З боку імунної системи:
нечасто − реакції підвищеної чутливості.
Психічні порушення:
нечасто − тривожний стан;
частота невідома − галюцинації, безсоння.
З боку нервової системи:
нечасто − головний біль;
рідко − запаморочення, порушення смакової чутливості;
частота невідома − сонливість, седативний ефект.
Кардіальні порушення:
нечасто − прискорене серцебиття;
частота невідома − аритмія, тахікардія.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:
часто – печіння слизової оболонки носа;
нечасто – назальний набряк, сухість слизової оболонки носа, ринорея, чхання;
рідко − носові кровотечі.
З боку шлунково-кишкового тракту:
нечасто − нудота.
З боку шкіри і підшкірної клітковини:
частота невідома − висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк*.
Загальні розлади та реакції у місці введення:
частота невідома − набряк слизової оболонки носа*, підвищена втомлюваність.
Дослідження:
частота невідома − підвищення артеріального тиску.
* як симптом реакції підвищеної чутливості.
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Термін придатності після відкриття упаковки: 12 місяців.
Зберігати при температурі не вище 25 ºС у місці, недоступному для дітей.
По 10 мл у скляному балончику з дозуючим пристроєм; по 1 балончику в картонній коробці.
Без рецепта.
Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/
Istituto de Angeli S.r.l., Italy.
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Локаліта Пруллі 103/с - 50066 Регелло (Флоренція), Італія/
Localita Prulli 103/c - 50066 Reggello (Firenze), Italy.
ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».
Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.
Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48-50А.
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу
ЛАЗОРИН®
(LASORIN®)
Склад:діюча речовина: трамазолін;
1 мл розчину містить трамазоліну гідрохлориду моногідрату 1,265 мг, що відповідає 1,18 мг трамазоліну гідрохлориду;
допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, бензалконію хлорид, гідроксипропілметилцелюлоза, повідон, гліцерин (85 %), магнію сульфату гептагідрат, магнію хлориду гексагідрат, кальцію хлориду дигідрат, натрію гідрокарбонат, натрію хлорид, евкаліптол, ментол, камфора, вода очищена.
Лікарська форма. Спрей назальний.Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, ледь жовтуватий розчин із запахом евкаліпта.
Фармакотерапевтична група.Протинабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати.
Код АТХ R01A A09.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.
Трамазолін є похідним імідазоліну. Трамазолін є α-симпатоміметиком, що безпосередньо збуджує a-адренергічні рецептори симпатичної нервової системи, проте має незначний вплив або зовсім не впливає на b-адренергічні рецептори. Інтраназальне застосування трамазоліну призводить до звуження розширених артеріол, що, в свою чергу, призводить до зменшення циркуляції крові в слизовій оболонці, зменшення набряку та поліпшення носового дихання.
Після інтраназального застосування препарату вазоконстрикція настає через 5 хвилин і триває 8-10 годин.
Фармакокінетика.
Фармакокінетичні дослідження не проводилися на людині. Фармакокінетичні характеристики трамазоліну були досліджені на щурах, кролях та приматах. Було виявлено, що 50-80 % дози абсорбується при пероральному та інтраназальному застосуванні.
Після перорального та місцевого застосування в сечі виявлено три основних метаболіти.
Термінальний період напіввиведення трамазоліну та його метаболітів з крові становить 5-7 годин.
Трамазолін та його метаболіти виводяться, в першу чергу, через нирки.
Після інтраназального застосування кількість абсорбованого лікарського засобу може іноді бути достатньою для того, щоб викликати системні прояви, які впливають (наприклад) на центральну нервову та серцево-судинну системи.
Клінічні характеристики.
Показання.Для полегшення закладеності носа, пов’язаної з гострим ринітом, вазомоторним ринітом та алергічним ринітом.
Для полегшення відходження секрету при синуситі та середньому отиті, пов´язаних з гострим ринітом.
Протипоказання.Підвищена чутливість до трамазоліну гідрохлориду або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату.
Закритокутова глаукома.
Сухий риніт.
Протипоказано пацієнтам, які перенесли трансназальну внутрішньочерепну операцію.
Дитячий вік до 6 років.
Взаємодія з іншими лікарськими препаратами та інші види взаємодій.Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази, трициклічними антидепресантами або іншими потенційними вазопресорними речовинами може впливати на серцево-судинну систему та спричинити підвищення артеріального тиску.
Одночасне застосування з трициклічними антидепресантами може спричинити аритмію.
Взаємодія з антигіпертензивними лікарськими засобами, особливо з тими, що впливають на симпатичну нервову систему, може бути складною та спричинити різні серцево-судинні ефекти.
Особливості застосування.У зв’язку з потенційним ризиком системної абсорбції пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском, тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад, ішемічна хвороба серця або артеріальна гіпертензія), гіперплазією передміхурової залози, феохромоцитомою, метаболічними порушеннями (наприклад, гіпертиреоз або діабет), порфірією слід застосовувати ЛАЗОРИН з обережністю та за призначенням лікаря тільки після ретельної оцінки користь/ризик.
Препарат слід застосовувати з обережністю та за призначенням лікаря пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО), трициклічні антидепресанти, вазопресорні та антигіпертензивні лікарські засоби (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Якщо після застосування препарату ЛАЗОРИН протягом 7 днів симптоми не зникають, необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність продовження лікування цим препаратом.
Тривале застосування назальних вазоконстрикторів може призвести до хронічного набряку слизової оболонки носа, закладеності носа та атрофії слизової оболонки носа.
Після послаблення терапевтичної дії препарату можливий ефект відновлення симптомів, що характеризується вираженим набряком слизової оболонки носа (назальний набряк).
Слід уникати потрапляння препарату ЛАЗОРИН в очі, щоб запобігти подразненню.
ЛАЗОРИН містить бензалконію хлорид як допоміжну речовину, що може спричинити подразнення слизової оболонки носа.
Застосування у період вагітності або годування груддю.Під час доклінічних досліджень не було виявлено жодних підтверджень шкідливої дії препарату на ембріон. Клінічних досліджень у період вагітності не проводилося. Не можна застосовувати ЛАЗОРИН у І триместрі вагітності.
Немає даних стосовно виділення активної речовини з грудним молоком. Безпеку застосування препарату у період годування груддю не оцінювали.
У ІІ та ІІІ триместрах вагітності та у період годування груддю препарат слід застосовувати тільки за призначенням лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Щодо здатності впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами дослідження не проводили.
Проте необхідно повідомити пацієнтів, що при застосуванні препарату ЛАЗОРИН у них можуть виникнути такі побічні ефекти, як галюцинація, сонливість, седативний ефект, запаморочення і підвищена втомлюваність. Тому слід з обережністю застосовувати препарат при керуванні автомобілем або роботі з іншими механізмами. Якщо після застосування препарату у пацієнтів виникнуть вищезазначені побічні ефекти, вони повинні уникати виконання таких потенційно небезпечних дій як керування автомобілем або робота з механізмами.
Спосіб застосування та дози.ЛАЗОРИН слід застосовувати дорослим і дітям віком від 6 років.
Упорскувати 1 дозу у кожну ніздрю до 3 разів на добу у разі необхідності. Дозування визначають залежно від індивідуальної чутливості та клінічної реакції.
ЛАЗОРИН слід застосовувати для короткострокового лікування гострих симптомів протягом не більше 5-7 днів. У всіх інших випадках згідно з показаннями та для всіх показань для застосування дітям необхідна оцінка лікарем співвідношення користь/ризик. Слід робити перерву в декілька днів між окремими періодами лікування.
Інструкція щодо використання.
Перед кожним застосуванням слід дотримуватися нижченаведених рекомендацій.
Ретельно прочистити ніс перед застосуванням препарату ЛАЗОРИН.
1. Зняти запобіжний ковпачок.
2. Перед першим використанням дозуючого пристрою кілька разів натиснути на нього до появи струменя аерозолю (рис. 1).
Рис. 1 Рис. 2
При подальшому використанні дозуючий пристрій функціонує одразу. Потворна підготовка дозуючого пристрою не потрібна.
3. Вставити наконечник у одну ніздрю та 1 раз натиснути на дозуючий пристрій (рис. 2). Коли спрей вприснуто, обережно зробити вдих через ніс. Потім повторити процедуру, вставивши наконечник в іншу ніздрю.
4. Рекомендується промивати дозуючий пристрій проточною водою після застосування.
Після використання закрити балончик запобіжним ковпачком.
Діти.Застосовувати дітям віком від 6 років.
Передозування.Симптоми
Підвищення артеріального тиску та тахікардія можуть змінюватися зниженням артеріального тиску, судинним колапсом, рефлекторною брадикардією та зниженням температури тіла, особливо у дітей.
Аналогічно до інших α-симпатоміметичних засобів клінічна картина інтоксикації при застосуванні препарату ЛАЗОРИН може бути змішаною, тому що фази збудження і пригнічення центральної нервової системи (ЦНС) і серцево-судинної системи можуть чергуватися.
Передозування, особливо у дітей, призводить до порушень з боку ЦНС, спричиняючи судоми, кому, брадикардію, пригнічення дихання. Симптоми збудження ЦНС – неспокій, збудження, галюцинації і судоми. Симптоми пригнічення ЦНС – зниження температури тіла, летаргія, сонливість і кома.
Крім того, можуть виникнути такі симптоми: мідріаз; міоз; підвищене потовиділення; гарячка; блідість; ціаноз губ; серцево-судинні порушення, у тому числі зупинка серця; порушення дихальної системи, у тому числі дихальна недостатність і зупинка дихання; психічні порушення.
При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій.
Лікування.
У випадку назального передозування спершу рекомендується промивання та очищення носа. Може виникнути необхідність симптоматичного лікування.
Побічні реакції.Побічні реакції подано за класами системи органів та частотою виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 – 1/10), нечасто (≥ 1/1000 – 1/100), рідко (≥1/10000 – 1/1000), дуже рідко (1/10 000), частота невідома (частоту не можна оцінити на підставі наявних даних).
З боку імунної системи:
нечасто − реакції підвищеної чутливості.
Психічні порушення:
нечасто − тривожний стан;
частота невідома − галюцинації, безсоння.
З боку нервової системи:
нечасто − головний біль;
рідко − запаморочення, порушення смакової чутливості;
частота невідома − сонливість, седативний ефект.
Кардіальні порушення:
нечасто − прискорене серцебиття;
частота невідома − аритмія, тахікардія.
З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:
часто – печіння слизової оболонки носа;
нечасто – назальний набряк, сухість слизової оболонки носа, ринорея, чхання;
рідко − носові кровотечі.
З боку шлунково-кишкового тракту:
нечасто − нудота.
З боку шкіри і підшкірної клітковини:
частота невідома − висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк*.
Загальні розлади та реакції у місці введення:
частота невідома − набряк слизової оболонки носа*, підвищена втомлюваність.
Дослідження:
частота невідома − підвищення артеріального тиску.
* як симптом реакції підвищеної чутливості.
Термін придатності. 3 роки.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Термін придатності після відкриття упаковки: 12 місяців.
Умови зберігання.Зберігати при температурі не вище 25 ºС у місці, недоступному для дітей.
Упаковка.По 10 мл у скляному балончику з дозуючим пристроєм; по 1 балончику в картонній коробці.
Категорія відпуску. Без рецепта. Виробник.Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/
Istituto de Angeli S.r.l., Italy.
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Локаліта Пруллі 103/с - 50066 Регелло (Флоренція), Італія/
Localita Prulli 103/c - 50066 Reggello (Firenze), Italy.
Заявник.ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».
Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.
Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 48-50А.
Увага! Інструкція до препарату на сайті має інформаційне значення. Перед застосуванням ознайомтесь з інструкцією виробника!
«Лазорин спрей назальный 1,18 мг/мл флакон 10 мл, Иституто де Анжели» – это лекарственное средство местного действия, применяемое при заложенности носа и ринитах различного происхождения. Основным действующим веществом является трамазолин гидрохлорида моногидрат – α-симпатомиметик, производное имидазолина, который способствует сужению сосудов в слизистой оболочке носа, уменьшая отек и облегчая носовое дыхание. Спрей «Лазорин» начинает действовать уже через 5 минут после применения, а эффект длится до 10 часов. Препарат выпускается в форме прозрачного раствора во флаконе с дозатором объемом 10 мл и отпускается без рецепта.
Показания к применению
«Лазорин» спрей инструкция рекомендует применять в терапии различных состояний, сопровождающихся заложенностью носа. К основным показаниям относятся:
- острый ринит (инфекционного или аллергического происхождения);
- вазомоторный ринит;
- синусит и средний отит, ассоциированные с острым ринитом – для улучшения оттока секрета.
Препарат быстро уменьшает отек слизистой, улучшает носовое дренирование, что позволяет свободно дышать.
Противопоказания
Перед началом лечения важно обратить внимание на ситуации, в которых применение спрея может быть нежелательным или даже запрещенным:
- повышенная чувствительность к трамазолину или другим компонентам препарата;
- сухой ринит;
- закрытоугольная глаукома;
- перенесенная трансназальная внутричерепная операция;
- детский возраст до 6 лет.
В этих случаях следует избегать применения препарата или использовать его только по рекомендации врача.
Возможные побочные реакции
Во время применения препарата могут возникать побочные эффекты различной интенсивности. Наиболее частыми являются жжение в носу, сухость слизистой, чихание или ринорея. Также возможны головная боль, сердцебиение, тревожность, сонливость или нарушение сна. В единичных случаях наблюдаются кожные реакции, аллергические проявления или повышение артериального давления. Если побочные эффекты усиливаются, следует прекратить лечение и обратиться к врачу.
Способ применения и дозировка
Препарат предназначен для взрослых и детей в возрасте от 6 лет. Схема применения такова:
- Применяют по 1 дозе в каждую ноздрю до 3 раз в сутки.
- Перед каждым впрыскиванием следует очистить нос и подготовить дозирующее устройство.
- Продолжительность применения не должна превышать 5-7 дней подряд.
Дозировка зависит от клинической реакции и индивидуальной чувствительности пациента. Повторное использование возможно только после многодневного перерыва.
Наиболее распространенные проявления передозировки
Передозировка спреем может приводить к нарушениям со стороны сердечно-сосудистой и центральной нервной системы. У детей это может проявляться в виде сонливости, возбуждения, галлюцинаций, нарушений сердечного ритма, судорог или даже комы. В случае чрезмерного применения необходимо немедленно промыть нос и обратиться к врачу для назначения симптоматического лечения.
Условия хранения и срок годности
Спрей «Лазорин» следует хранить при температуре не выше 25 °С в недоступном для детей месте. После вскрытия флакона препарат пригоден к использованию в течение 12 месяцев. Общий срок годности составляет 3 года. Не применяйте спрей после окончания указанного на упаковке срока годности.
Это описание является кратким изложением официальной инструкции и носит ознакомительный характер. Перед использованием средства «Лазорин спрей назальный 1,18 мг/мл флакон 10 мл, Иституто де Анжели» обязательно ознакомьтесь с полной официальной инструкцией производителя и, при необходимости, проконсультируйтесь с врачом.
Средство можно приобрести в аптеках сети «Бажаємо здоров’я» в Киеве и других городах Украины (кроме временно оккупированных территорий). Актуальная на «Лазорин» спрей цена указана на официальном сайте сети. Здесь также можно забронировать лекарство на 48 часов.
Помните, что самолечение может нанести вред вашему здоровью.
Отказ от ответственности
Информация размещенная на сайте https://apteka.net.ua/ru носит, исключительно, информационный характер. Администрация сайта https://apteka.net.ua/ru не несет ответственности за возможные негативные последствия, которые могут возникнуть в результате ознакомления пользователя с информацией размещенной на сайте.
Услуги, продукты, информация и другие материалы на официальном сайте сети аптек «Бажаємо здоров’я» и на официальных страницах в социальных сетях размещены, исключительно, в информационных целях и не должны восприниматься как альтернатива консультации врача. Сеть аптек «Бажаємо здоров’я» не несет ответственности за какие-либо выводы, которые были установлены и приняты во внимание читателем самостоятельно на основании размещенной информации.
Установление диагноза и выбор методики лечения осуществляется только профильным врачом. Обязательно перед применением препарата проконсультируйтесь с врачом!
Помните, самолечение может нанести вред вашему здоровью!