Мелатонін: інструкція з використання
Показання до застосування Мелатоніну
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Боротися з розладом сну та стресом допоможе лікарський засіб Мелатонін, за інструкцією якого терапевтичний курс завершується через 2 місяці. За цей період препарат ефективно впливає на організм людини, дозволяючи впоратися з порушенням життєвого ритму, з гіпертонією у людей похилого віку та підвищити імунітет.
Мелатонін дозволяє відновити біологічні ритми людини, організувати якісний сон та прискорити процес засинання. Засіб підходить для адаптації організму при метеочутливості, в період акліматизації при частих переїздах і допомагає впоратися зі стресом.
Гормон шишкоподібного тіла, отриманий синтетичним шляхом, належить до адаптогенної фармакотерапевтичної групи та відрізняється такими властивостями:
- нормалізує циклічні коливання інтенсивності біологічних процесів у період зміни дня та ночі;
- бере участь у взаємодії дофаміну і серотоніну;
- регулює зміни активності та температури тіла;
- позитивно впливає на мозок;
- сприяє відновленню сну;
- надає антиоксидантну та імуностимулювальну дію;
- знижує сприйнятливість до стресових ситуацій.
Препарат Мелатонін, проникаючи всередину, проходить через печінку та перетворюється. Елемент здатний подолати бар'єр, що складається з ендотеліальних клітин, астроцитів та перицитів, що забезпечує високу ефективність лікування. Перші ознаки після приймання виникають через дві години. Період напіввиведення триває до 45 хвилин. З організму засіб виводиться через нирки разом із сечею.
Форми випуску
Медикамент застосовується перорально. Як основний діючий компонент у ньому є гормон мелатонін, створений синтетичним шляхом. Передбачені такі форми випуску:
- Білі таблетки круглої форми, вкриті плівковою оболонкою. До складу допоміжних елементів входять кальцій гідрофосфату дигідрат, целюлоза мікрокристалічна, стеарат магнію, полівініловий спирт, макрогол і титану діоксид. Таблетки реалізуються по 6, 7, 10 або 30 таблеток у контурній комірковій упаковці з полівінілхлоридної плівки та алюмінієвої фольги. Також від 10 до 100 штук у банці з поліпропілену, закупорені кришкою з контролем першого розтину. У картонну упаковку поміщається 1 банка або від 1 до 10 блістерів разом з інструкцією.
- До складу капсул входять додаткові елементи у вигляді піридоксину гідрохлориду, тіаміну гідрохлориду, мікрокристалічної целюлози, кальцію фосфату та стеарату магнію, желатину та інші. Реалізується у банці з поліпропілену по 30 та 60 шт. У картонній упаковці є 1 банка разом з інструкцією.
- Оральний спрей містить такі додаткові елементи, як очищена вода, ксиліт, ароматизатор, фосфорнокислий натрій, кислота лимонна, вітамін В6. У картонній упаковці розміщується флакон на 10 мл з кришкою-розпилювачем та інструкцією.
Засіб підходить дорослим та людям похилого віку. Допустиме приймання у дитячому віці від 12 років і старше.
Показання до застосування Мелатоніну
Ліки призначаються при наступних захворюваннях:
- хронічне порушення сну та необхідність регулювання біологічних циклів організму;
- як активацію антиоксидантів для захисту від вільних радикалів;
- для стимуляції імунної системи;
- для відновлення АТ та регуляції вмісту холестеролу в крові;
- для профілактики пухлинних хвороб;
- порушення при психічній адаптації та виникнення депресивного стану;
- оптимізація ендокринної системи.
Препарат відпускається в аптеках України безрецептурно. Однак, перед прийманням цього засобу слід отримати консультацію у медичного фахівця.
Режим дозування
Препарат слід приймати внутрішньо, запиваючи великою кількістю рідини. Для дорослого добове дозування становить від 1 до 2 таблеток або капсул за 30 хв до сну. Для людей похилого віку рекомендується прийняти ліки за 1 годину до сну.
Спрей призначається дорослим по 3 уприскування на день або 1 впорскування дітям від 12 років. Терапевтичний курс складає 2 місяці.
Протипоказання
Ліки мають такі протипоказання:
- індивідуальна непереносність основних та допоміжних компонентів;
- захворювання аутоімунного характеру;
- злоякісні пухлини та утворення;
- пухлинне захворювання лімфатичної та кровотворної систем;
- епілепсія;
- порушення роботи нирок;
- дитячий вік.
Приймати з обережністю у період вагітності та лактації, а також людям з гормональним порушенням та під час гормональної терапії.
Особливості Мелатоніну
Медикамент впливає на керування транспортом, механізмами та концентрацію уваги. Знижується швидкість фізичних та психічних реакцій. Серед особливих вказівок слід зазначити:
- виключення тютюну та спиртних напоїв;
- уникнення надто яскравого освітлення;
- не допустимо приймати перед виходом на вулицю або на роботу.
Мелатонін за ціною — недорогий препарат, тому користується популярністю серед покупців. При використанні цього засобу необхідно пам'ятати про відсутність синдрому скасування, у зв'язку з чим потрібно поступово зменшувати добову дозу протягом двох тижнів, а потім вже припиняти курс лікування.
Побічні дії
Може спровокувати побічні ефекти, такі як:
- дискомфорт у шлунку;
- головні болі;
- депресія;
- має слабо виражену контрацептивну дію у жінок;
- оперізуючий герпес;
- підвищення кровоточивості;
- алергічна реакція;
- дратівливість;
- тривога;
- агресія;
- дезорієнтація;
- відчуття серцебиття;
- дерматит;
- шкірний свербіж;
- спазм м'язів.
При виникненні вищезгаданих проявів з боку організму після приймання Мелатоніну необхідно звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Гормон мелатоніну небажано поєднувати з седативними, психоактивними, снодійними та протисудомними медикаментами. Серед інших поєднань слід зазначити:
- зниження ефективності основного діючого елемента у поєднанні з Аспірином;
- вплив на ефективність дії гормональних засобів;
- підвищення ефективності антибактеріальних антибіотиків.
Важливо підібрати дозування в індивідуальному порядку та вести контроль загального стану організму.
Передозування
Ознаками передозування є:
- збільшення припливу крові до різних тканин організму;
- больові відчуття в ділянці живота та спазми;
- діарея;
- мимовільна втрата свідомості;
- сонливість.
При перенасиченні організму мелатоніном необхідно промити шлунок та прийняти активоване вугілля, а також виконати симптоматичну терапію.
Умови зберігання
Медикамент необхідно зберігати в індивідуальній упаковці за температурних параметрів не вище 25°C. Тримати якомога далі від сонячних променів та в недоступному для дітей місці. Термін придатності становить 3 роки за дотримання умов, зазначених на упаковці.
Мелатонін купити можна в нашій інтернет-аптеці. Ми надаємо широкий асортимент продукції від найкращих виробників та за доступною вартістю. Фахівець проконсультує вас з питань наявності товару, способів оплати та доставки. Замовлення можна оформити за телефоном та на сайті.
Використана література
https://compendium.com.ua/akt/77/222/melatoninum/
https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=534
https://tabletki.ua/%D0%9C%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BD/
Зверніть увагу!
Опис препарату Мелатонін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Мелатонін – інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 8 |
✅ Найдешевший препарат | 136,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Капсули, Таблетки |