Умови повернення товару

Згідно Наказу МОЗ від 19 липня 2005 р. № 360 про Порядок відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів,  та Постанові КМУ від 19.03.1994 р. № 172  Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів" :

Лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни та вироби медичного призначення належної якості, відпущені з аптек та їх структурних підрозділів, поверненню не підлягають.

Відповідно до ст. 8. Закону України «Про захист прав споживачів»: «У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника: 1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми; 2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар».

Для того щоб повернути неякісний лікарський засіб до аптеки, споживач має надати не лише фіскальний чек, отриманий ним під час купівлі саме цього товару в аптеці, а й доказ того, що лікарський засіб неякісний, тобто не відповідає вимогам, встановленим виробником.

Компетентним органом у сфері контролю якості лікарських засобів є Державна служба України з лікарських засобів на контролю за наркотиками (Держлікслужба).

Під час отримання свого замовлення від кур’єра замовник (споживач) має право відмовитися від доставленого ЛЗ та має право вимагати повернення коштів без оплати доставленого ЛЗ та/або послуг з його доставки та/або вимагати належного виконання замовлення у випадку, якщо :

  • пошкоджено первинну та/або вторинну УП ЛЗ;
  • минув термін придатності ЛЗ;
  • уповноваженим органом опублікована заборона реалізації та застосування ЛЗ;
  • доставлене замовлення не відповідає замовленому за кількістю або складом, найменуванням, дозуванням, формою випуску, ціною.