Імуносупресанти та особливості їх застосування
Імуносупресанти — препарати різних фармакологічних та хімічних груп, які створюють пригнічувальний ефект на імунні реакції організму. Їхня дія спрямована на уповільнення функціонування та розмноження клітин імунної системи.
Коли призначають імуносупресори
Імуносупресори — ліки, які призначаються у випадках, коли імунна система може завдати шкоди здоров'ю людини. Приймання може бути рекомендовано у низці випадків:
- Під час пересадження органів. Препарат використовують для зниження ризику відторгнення пересадженого органу. Після трансплантації організм сприймає його як сторонній об'єкт, який завдає шкоди здоров'ю. У зв'язку з цим імунна система атакує його. Це може спричинити ускладнення після операції та необхідність видалення трансплантата.
- Аутоімунні захворювання (вовчак, псоріаз, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз тощо), під час яких імунні клітини атакують тканини власного організму. Імуносупресори пригнічують ці процеси, послаблюючи роботу імунної системи. Ліки знижують згубний вплив цих захворювань.
- Пересадка стовбурових клітин або кісткового мозку. У таких випадках має бути тривалий прийом цього засобу. Тривалість залежить від того, як швидко організм прийматиме пересаджені клітини.
- Сильні алергічні напади, коли імунна відповідь на алерген загрожує загальному стану здоров'я.
- Для ослаблення запальних процесів невідомої етіології.
Деякі імуносупресори входять до арсеналу протипухлинних лікарських засобів.
Приймати імуносупресори слід за призначенням і під наглядом лікаря. Самолікування може зашкодити організму пацієнта, оскільки штучний імунодефіцит призводить до підвищеної вразливості організму на інфекційні захворювання. Не рекомендується застосовувати людям з недостатньою функцією кісткового мозку, порушеннями роботи нирок, печінки, вагітним, пацієнтам з онкозахворюваннями.
Види імуносупресорів
Імуносупресори — препарати, які випускаються у формі таблеток чи рідини для ін'єкцій. Пацієнт має купувати імунодепресанти, суворо вибираючи тип і форму, які призначив лікар. Ціна може залежати від виробника, виду та форми випуску ліків.
Групи препаратів:
- цитостатики, які порушують процеси зростання та поділу клітин організму;
- глюкокортикоїди, що додатково мають протизапальну дію;
- деякі типи антибіотиків, які мають супресивні властивості;
- алкалоїди;
- антитіла, що застосовуються для лікування у тяжких випадках.
Залежно від спектру впливу препарату розрізняють ліки, які повністю або частково пригнічують імунну систему.
Небезпека використання імуносупресантів
Імунодепресанти дуже токсичні. Препарати призначають лише у випадках, коли успішність лікування перевищує можливі ризики або наявна життєва необхідність.
Побічні ефекти можуть бути на різних етапах лікування. На ранніх термінах частіше спостерігаються ускладнення у вигляді:
- порушень функцій кісткового мозку;
- порушень роботи шлунково-кишкового тракту;
- вразливості до інфекцій;
- алергічних реакцій.
Порушення, що виявляються на пізніх термінах, ще недостатньо вивчені. До них належать затримка росту у дітей, злоякісні пухлини, проблеми з репродуктивною системою. У зв'язку з останнім рекомендується уникати вагітності протягом мінімум 6 місяців після пологів.
Купити імуносупресори за вигідною ціною можна в онлайн-аптеці «Бажаємо здоров'я». Доступна доставка територією України. Отримати замовлення можна в будь-якій зручній для вас аптеці мережі.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Імуносупресанти |
✅ Кількість препаратів | 41 |
✅ Найдешевший препарат | 394,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |