Медикаменти

Фільтр
Дозування: 600 мг
Виробник: Меркле
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Фітопродукт
Loading ...
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Мультіспрей
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Фарм Райз
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 100 мг
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Фармаком
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 200 мг
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 10000 МО
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...

Для лікування та профілактики різних захворювань застосовуються лікарські засоби, представлені на ринку фармацевтичної продукції у різних варіантах. Вони можуть відрізнятися за призначенням, способом використання, ефектом та побічними діями, про які слід знати заздалегідь.

Групи лікарських препаратів

Залежно від дії та складу, лікарські засоби поділяються на групи, які також мають свої підтипи. У медичних довідниках можна зустріти такі основні типи лікарських засобів:

 • Антибактеріальні, із широким спектром дії, які знищують небезпечні мікроорганізми.
 • Гормональні - містять ті чи інші гормони, необхідні для нормальної роботи організму. Бувають синтетичні, рослинні засоби та такі, що містять гормони тваринного походження.
 • Діагностичні - допомагають розпізнавати та уточнювати діагноз хворого. Багато препаратів містять радіоактивні та рентгеноконтрастні елементи.
 • Імунотропні - впливають на імунну систему, призначаються при трансплантації органів, для терапевтичного ефекту, отримання імунної відповіді.
 • Метаболіки, завдання яких нормалізувати та коригувати обмін речовин в організмі.
 • Вегетотропні - регулюють діяльність клітин головного мозку. Дані ліки необхідні для відновлення вегетативної нервової системи, регулювання функцій органів, тонусу судин.
 • Гематотропні - впливають на кров людини та відновлюють її реологічні властивості.
 • Судинорозширювальні - призначені для розслаблення тонусу стінок судин та відновлення кровотоку.
 • Бронхолітики - розширюють бронхи та покращують функцію дихання.
 • Препарати, що впливають на моторику ШКТ та органів травлення.
 • Кардіотонічні - стимулюють серцевий м'яз, відновлюють функції міокарду.
 • Сечогінні, протиподагричні препарати - впливають на функції нирок.
 • Противірусні - застосовуються для терапії та профілактиці вірусних захворювань.
 • Протизапальні та знеболювальні - засоби для полегшення болю та зниження запалення, які містять природні або синтетичні компоненти.
 • Протигрибкові або антимікотики - активні щодо патогенних та шкідливих для людини грибів.
 • Протипухлинні засоби - справляються з новоутвореннями та метастазами різного походження.
 • Протиглистові та протипаразитарні - провокують блокаду нервів і м'язів у гельмінтів та інших паразитів.

Поділ лікарських засобів за способом прийому

За способом прийому ліки поділяються на такі види:

 1. Пероральні лікарські форми мають головний недолік – повільну дію. Вони надходять у кишечник, розчиняються, звільняючи діючі речовини, які всмоктуються в слизову оболонку ШКТ, потрапляють у кров і надають необхідний терапевтичний ефект. Серед переваг цієї групи слід виділити зручність використання та різноманітність доступних форм - можна підібрати ліки, залежно від уподобань.
 2. Сублінгвальні засоби для розсмоктування. Щоки та зона під язиком насичені капілярами – дрібними кровоносними судинами. Ліки виділяються тим, що потрапляють у кров, минаючи шлунково-кишковий тракт. Вони надходять у печінку в малих дозах, їх можна приймати людям похилого віку та дітям.
 3. Ректальні та вагінальні мають високу біодоступність завдяки тому, що слизова оболонка піхви та прямої кишки відрізняються посиленим кровообігом та активним лімфоток. Активні речовини потрапляють одразу в кров, ці препарати ідеальні для людей із подразненим шлунком. Їх головний мінус - неможливість прийому в будь-якому місці та обов'язкова попередня підготовка (клізма, спринцювання). Іноді можливі алергічні реакції при повторному застосуванні.
 4. Зовнішні лікарські препарати, ціни на які доступні, мають різноманітну дію: протизапальну, протимікробну, пом'якшувальну, гормональну та ін.
 5. Парентеральні препарати для ін'єкцій: підшкірних, внутрішньом'язових, внутрішньовенних у вигляді ампул з готовими ліками або порошком для приготування розчину діють швидко, але вимагають спеціальних знань щодо введення. Без застосування спеціальних дезінфікуючих засобів є ризик занесення інфекції.

Форми випуску медикаментів

Фармацевтична промисловість випускає лікарські препарати у різних формах:

 • таблетки;
 • капсули;
 • сиропи;
 • порошки для виготовлення орального розчину;
 • мазі;
 • гелі;
 • креми;
 • емульсії;
 • супозиторії;
 • розчини для ін'єкцій;
 • ліофілізати для виготовлення ін'єкційного розчину.

Висновок про те, який вид препарату призначити в конкретному випадку, робить лікар, виходячи з багатьох факторів. Перед покупкою слід ознайомитися з інструкцією. В нашій інтернет-аптеці ви знайдете великий асортимент засобів різного призначення. Співпрацюючи безпосередньо з офіційними дистриб'юторами ми зберігаємо доступні ціни на лікарські препарати в Україні. Довідкова служба працює у режимі онлайн. Досвідчені фармацевти готові відповісти на ваші запитання та допомогти оформити замовлення. Про способи доставки по Україні та наявність товару докладно розкажуть менеджери. Зателефонуйте та замовте необхідні препарати, щоб забути про недуги та хвороби.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Медикаменти
✅ Кількість препаратів 7740
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин, Краплі, Мазь, Капсули, Листя, Олія, Гель, Порошок, Гранули, Супозиторії, Суспензія, Сироп, Аерозоль, Корені, Спрей, Льодяники, Крем, Настойнка, Драже, Плоди, Фіточай, Бальзам, Збір, Корневища, Екстракт, Песарії, Квітки, Трава, Насіння, Пастилки, Шампунь, Бруньки, Жувальна гумка, Супліддя, Лінімент, Паста, Емульсія, Лак, Пагони, Чай, Рідина, Стовпчики, Кора, Лосьйон, Імплантат , Розмір , Концентрат

Медикаменти ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», травень 2024

Нурофєн Форте таблетки вкриті оболонкою 400 мг №12 120.8 ₴