Лікування алергії

Фільтр
Дозування: 5 мг
Виробник: Гетеро Лабс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 0,1%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Дозування: 0,1%
Виробник: Новартіс Консьюмер Хелс
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Шерінг-Плау Корп.
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 50 мкг
Виробник: Abdi Ibrahim Ilac Sanayi ve Tidzharet Anonim Shirketi
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 0,5 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 20 мг
Виробник: Менаріні Мануфактурінг
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Abdi Ibrahim Ilac Sanayi ve Tidzharet Anonim Shirketi
Loading ...
Дозування: 20 мг
Виробник: Менаріні Мануфактурінг
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 50 мкг
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Дозування: 100 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 25 мг
Виробник: Егіс
Loading ...

В медицині важливе місце займають протиалергічні препарати, що здатні зняти симптоми майже всіх видів алергій. Вони відрізняються принципами впливу на реакцію імунної системи. Якщо алергію не лікувати, можуть розвитися серйозні ускладнення, такі як астма чи анафілаксія.

Що таке препарати від алергії

Ліки від алергії - це препарати, які блокують рецептори гістаміну (головної причини хвороби). Друга назва цієї категорії - антигістамінні препарати. Гістамін, під дією алергенів, викликає набряки, порушення роботи ШКТ, серця тощо.

Алергічна симптоматика включає такі неприємні прояви, як свербіж, тривале чхання, почервоніння очей, нежить, задишка та набряк. Що ж викликає ці симптоми?

Види алергенів

Алергени – речовини, які потрапляють на слизову оболонку, шкіру або в середину людини (їжа, ін'єкції) та провокують вивільнення гістаміну.

Алергени поділяють на 6 груп:

 1. Харчові. Численні продукти можуть викликати алергічні прояви. Особливо часто викликають алергію полуниця, апельсини, яйця та інше.
 2. Побутові. Насамперед, це домашній пил, який може містити шерсть тварин, дрібні частини одягу, волосся, лупи. Проте найнеприємніший компонент - це кліщі, які живуть у пилу. Людському оку їх не видно, але алергіки відчувають їхню присутність на своєму здоров'ї: різко починають проявлятися всі специфічні симптоми.
 3. Пилкові. Весна, літо, рання осінь – майже цілий рік у повітрі витає пилок трав, квітів, чагарників, дерев. Кількість алергіків щороку стрімко збільшується. Реакція на цей алерген, що називається полінозом, змушує людей залишати улюблені місця, якщо не назавжди, то на період цвітіння рослин точно.
 4. Шерсть домашніх тварин. Поширена алергія, що проявляється сильним чханням, нежитю, сльозотечею, свербінням і т. д. Найчастіше алергіки реагують на шерсть собак чи кішок.
 5. Укуси комах. Бджоли, оси, шершні, комарі, мурахи своїми укусами також викликають серйозні алергічні реакції організму, що виражаються у вигляді сильного набряку, болю, почервоніння.
 6. Алергія на ліки. Кожен лікарський засіб може виявитися алергеном. Дуже небезпечні алергічні прояви у дитини, які можуть спричиняти антибіотики, сульфаніламіди, анестетики, вітаміни групи В та інші препарати. Якщо у людини коли-небудь спостерігалися алергічні реакції, він обов'язково повинен розповісти про них лікарю.

Тип та особливості засобів від алергії

Особливість ліків від алергії полягає в існуванні трьох напрямів їхньої дії. Розрізняються такі види:

 • Блокатори гістаміну. Блокують Н1-рецептори, пов'язані з гістаміном, запобігаючи його негативному впливу.
 • Стабілізатори для зміцнення опасистих клітин. Стабілізують мембрани опасистих клітин, тим самим загальмовують вивільнення з них гістаміну.
 • Гормональні кортикостероїди. Потужні ліки з протизапальним та протиалергічним ефектом на будь-якій стадії прояву алергічних реакцій. Застосовуються лише під контролем лікаря та відпускаються за рецептом.

Покоління протиалергічних ліків

У наш час відомо про три покоління антигістамінних ліків:

 1. Перше покоління антигістамінних засобів знімає симптоми, впливаючи на нервову систему. Мінусом є нетривала дія, звикання, безліч побічних ефектів, найнеприємнішим з яких є сонливість та загальмованість.
 2. Препарати проти алергії другого покоління мають більш широкий спектр дії. Вони майже не викликають сонливості. Якщо дотримуватись прописаного лікарем дозування, розвитку побічний дій не спостерігається. Ліки діють 24 години, звикання до них не розвивається. Із недоліків варто відмітити деякі порушення серцевого ритму та підвищений ризик того, що може розвинутися індивідуальна непереносимість.
 3. Третє покоління. Розробка засобів від алергії третього ступеню знаходиться на начальній стадії. Поки що до цієї групи належать удосконалені ліки 2-го покоління. Їх відрізняє прискорений початок дії та висока ефективність. Побічні дії зведені до мінімуму, але ризик індивідуальної нестерпності залишився. Засоби знімають алергічні симптоми, їх можна довго використовувати для лікування – звикання не відбувається. На відміну від своїх попередників, не впливають на серце.

Форм випуску

Препарати від алергії продаються у таких формах:

 • таблетки;
 • капсули;
 • краплі назальні та очні;
 • спреї;
 • емульсії;
 • гелі;
 • мазі;
 • суспензії;
 • сиропи;
 • розчини для ін'єкцій.

Більшість ліків призначаються лікарем після визначення алергенів.

Ефективність препаратів

Щоб засоби від алергії спрацювали, перш за все треба знайти алергени, що провокують хворобу. Для цього роблять шкірні проби або аналіз крові. Індивідуальний вибір лікування кожного пацієнта має велике значення у зв’язку з різноманітністю алергічних реакцій. Сучасні засоби знімають алергічну симптоматику та майже не мають побічних ефектів. Однак вагітним і жінкам, що годують груддю, приймати їх треба з обережністю. Найбільш тривалий та швидкодіючий ефект лікування у антигістамінних препаратів 3-го покоління.

Сьогодні медицина має значний перелік препаратів від алергії для дітей та дорослих. Частина з них відпускається без рецепту, але деякі виписуються лише лікарем. Приймати такі засоби треба під наглядом.

Замовити і купити ліки від алергії можна в нашій інтернет-аптеці з доставкою. Купуйте ліки останнього покоління на нашому сайті та позбавтеся алергічних симптомів, що знижують якість життя!

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Лікування алергії
✅ Кількість препаратів 232
✅ Форма випуску Таблетки, Мазь, Крем, Сироп, Розчин, Драже, Спрей, Гель, Краплі, Лосьйон