Діагностика низки захворювань вимагає від лікарів застосування аускультації — вислуховування звукових явищ, які можуть супроводжувати роботу деяких внутрішніх органів. Для цього знадобиться спеціальний інструмент — стетоскоп.
Стетоскоп: що це таке?
Більшість людей, які хоча б раз зверталися до лікаря, знають, що таке стетоскоп і який вигляд має цей прилад. Як і тонометри автоматичні чи механічні, стетоскопи є невіддільними атрибутами лікарів різних спеціальностей.
Стетоскоп — медичний інструмент, який використовують, щоб вислуховувати звуки всередині людського тіла. Дизайн таких приладів може дещо відрізнятися в залежності від різновиду та моделі, однак основні конструктивні елементи у всіх однакові:
- головка — елемент, який прикладають до тіла пацієнта в момент аускультації, бувають односторонні (мають мембрану або воронку) і двосторонні (з мембраною та воронкою);
- звукопровід — трубка, по якій звук від головки приладу передається до вух лікаря; буває з однією і двома трубками, останній створює більш гучний та чіткий звук;
- металеві дуги — конструктивний елемент, що фіксує прилад в певному положенні;
- вушні оливи — насадки, що забезпечують герметичну фіксацію інструмента у вухах, бувають пластикові, з потовщеного та м’якого ПВХ.
Аускультацію застосовують, коли необхідно вислухати:
- тони і шуми серця;
- звуки внутрішніх органів, зокрема дихальної і травної систем;
- судини.
За допомогою аускультації можна виявити аномальні шуми у внутрішніх органах, атиповий стук серця, що є симптомами різних патологій.
Які бувають стетоскопи?
Залежно від конструкції бувають прилади різних видів. Найпопулярніші з них:
- акушерські трубки — застосовуються для аускультації вагітних;
- з одноканальною трубкою — класична недорога модель, популярний прилад для прослуховування легень і серця;
- зі спаяними трубками — забезпечують більш гучний звук, а завдяки специфічній конструкції трубок відсутній ефект крепітації (сторонні шуми, що виникають при терті трубок);
- стетофонендоскопи з розділеними трубками — бінауральні моделі, які створюють стереозвук для більш якісного вислуховування шумів всередині тіла;
- з двосторонньою акустичною головкою — багатофункціональні прилади, що дають змогу вислуховувати звуки на високих і низьких частотах.
Також є стетоскоп педіатричний, кардіологічний, електронний та інші моделі.
Як правильно вибрати стетоскоп?
Будь-які медичні інструменти, зокрема пульсоксиметри, тонометри, стетоскопи, потрібно вміти правильно вибрати. Щоб прилад для аускультації був зручним і функціональним, при виборі слід звертати увагу на такі особливості:
- сфера застосування (домашнє використання, професійна медицина);
- акустичні характеристики моделі;
- матеріали, з яких виготовлені елементи;
- надійність конструкції.
Якщо потрібен прилад для домашнього використання, можна придбати просту класичну модель. На такий стетоскоп ціна невисока, проте функціональних можливостей достатньо для користування вдома.
Купити стетоскоп в аптеці «Бажаємо здоров'я»
Якщо вам потрібен стетоскоп медичний, купити такий прилад можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». В асортименті є медобладнання різних видів, що реалізується за прийнятними цінами. Оформити замовлення на товар можна через інтернет, а отримати його в будь-якій зручній для себе аптеці в Києві чи іншому місті України. Повний перелік аптечних закладів мережі є на сайті.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Стетоскопи |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 187,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |