Діарея та отруєння

Фільтр
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 200 мг
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 5 мл
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 200 мг
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 250 мг
Виробник: Фармаком
Loading ...
Виробник: Маріфарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 250 мг
Виробник: Біокодекс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Біокодекс
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Біокодекс
Loading ...
Дозування: 210 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 200 мг
Виробник: Alkaloid (Македонія)*
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 0,32 г
Виробник: КРЕОМА-ФАРМ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 100 мг
Виробник: Alkaloid (Македонія)*
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 0,25 г
Виробник: ВАЛАРТІН ФАРМА
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Дозування: 210 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...

У фармакології важливу роль відіграють ліки від діареї - препарати, спрямовані на усунення розладів кишківника. Застосування цих засобів дозволяє уникнути серйозних патологій, пов'язаних із зневодненням при проносі, який особливо небезпечний для дітей, людей у зрілому ​​віці та з хронічними хворобами.

Причини розвитку діареї

Діарея – не самостійне захворювання, це супутня ознака багатьох патологій. Діарея може розвиватися з багатьох причин. Часто пацієнти скаржаться на хронічний затяжний характер діареї. Основними причинами рідкого випорожнення в гострій формі є:

 • Кишкові інфекції – дизентерія, ієрсиніоз, сальмонельоз та ін. Пік захворювань припадає на літній період, коли з підвищенням температури повітря бактерії швидко розмножуються. Збудники захворювань мешкають на будь-яких поверхнях. Найкращий засіб для боротьби з ними – це профілактика, ретельне миття рук, фруктів, овочів. дотримання гігієни під час пиття та приготування їжі.
 • Ротавірусна інфекція – крім проносу, її симптомами є блювання та лихоманка. Заразитися можна через воду, їжу при контакті з хворим. Дефекація при ротавірусі може досягати 20 разів на добу. Лікування необхідне негайно.
 • Наявність паразитів у кишечнику. Їх можна визначити за такими симптомами: пронос, алергічні висипання, біль у шлунку, висока температура. Пацієнти можуть відчувати дискомфорт у животі, швидке насичення, відчуття переповненості шлунку, здуття.
 • Грибкові ураження ШКТ супроводжуються появою нальоту на слизових, зміною смаку, печією.
 • Отруєння, інтоксикація, передозування лікарськими засобами.
 • Синдром відміни при лікуванні наркоманії та алкоголізму. Це найчастіший симптом при різкому припиненні прийняття сильнодіючих препаратів. Похмілля, або ламання, виникають через нездатність організму працювати у новому режимі. Для відновлення фізіологічних функцій потрібен час.
 • Тривале лікування хронічних захворювань органів ШКТ або інші причини гастроентерологічного характеру, що виникають у осіб, які страждають на затяжний гастрит, холецистит, панкреатит. Можливе виникнення проносу внаслідок місцевих операцій.
 • Проблеми у роботі печінки. Порушення випорожнення часто виникає при обструкції жовчних проток.
 • Порушення роботи тонкого та товстого кишечника – лактазна недостатність, хвороба Крона, видалення частини тонкої кишки, поліпи, виразкові коліти.
 • Синдром роздратованого кишечнику.
 • Гормональні збої, пов'язані із виникненням цукрового діабету, порушеннями роботи щитовидної залози.
 • Патології судин – васкуліти та ішемія тонкого кишечнику.
 • Злоякісні та доброякісні гормонально-активні пухлини.

Полегшенню стану сприяє приймання засобів від діареї. Затяжне рідке випорожнення, особливо для дитини, вимагає лікування з додаванням медикаментів, що забезпечують регідратацію, щоб уникнути зневоднення.

Ознаки та симптоми хвороби

Перед тим, як приймати препарати від діареї, слід оцінити такі ознаки:

 • Зміна виділень, рідкий стілець.
 • Болі в животі різного характеру - скручуючі, спазмоподібні, ріжучі, колючі.
 • Нетримання випорожнень.

Якщо симптоми не минають, позиви не припиняються, додається слабкість та підвищується температура – слід ​​негайно викликати швидку допомогу. Лікар зможе встановити причину діареї, проведе обстеження та призначить лікування. Встановленого періоду для нормалізації загального стану пацієнта немає. Тривалість нездужання може залежати від багатьох причин. Для полегшення потрібно привести мікрофлору кишечнику в норму, а для цього потрібен час. Зазвичай, антидіарейні препарати приймаються в комплексі з іншими ліками.

Види препаратів від діареї

Препарати від проносу можуть відрізнятися ціною, компонентами, що входять до складу та дією, що чиниться на організм. Відомі кілька груп ліків, які можуть полегшити стан та покращити стілець:

 1. Пробіотики – засоби, які містять корисні бактерії у висушеному або розчиненому вигляді. Вони допомагають покращити мікрофлору кишечнику та зміцнити місцевий імунітет. Цей вид ліків призначають при інфекціях, проблемах, пов'язаних із прийомом антибіотиків.
 2. Прокінетики - препарати, що стимулюють перистальтику. Вони швидко усувають клінічні прояви порушень моторної та евакуаторної функцій шлунку, кишечнику та стравоходу.
 3. Антибіотики застосовуються для лікування інфекційних захворювань, вони вражають патогенні мікроорганізми. Призначають їх разом із пробіотиками залежно від типу інфекції, віку хворого та анамнезу хвороби.
 4. Ентеросорбенти, головна дія яких ґрунтується на покращенні калових мас та запобіганні діареї. Засоби виводять токсини з організму, призначаються при отруєннях.

Форма випуску

Ліки для лікування діареї випускаються у різноманітних формах, що відрізняються одна від одної швидкістю впливу. У ситуаціях, коли потрібна допомога вам допоможуть:

 • таблетки;
 • капсули;
 • гранули;
 • краплі;
 • порошки;
 • суспензії;
 • пасти;
 • сиропи.

В нашій аптеці ви знайдете великий вибір засобів, що зупиняють діарею за доступною ціною. Завжди на зв'язку досвідчені фармацевти, які готові проконсультувати з будь-яких питань та допомогти зробити замовлення через інтернет. Ми співпрацюємо з провідними виробниками лікарських засобів, дбаючи про якість продукції. Можлива доставка товару. Скористайтеся нашим каталогом, щоб купити потрібний засіб та не турбуватися про прояви діареї.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Діарея та отруєння
✅ Кількість препаратів 65
✅ Форма випуску Капсули, Суспензія, Паста, Таблетки, Порошок, Гранули

Діарея та отруєння ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», червень 2024

Вугілля активоване таблетки 0,25 г №10, Профі Фарм 5.9 ₴
Атоксіл порошок для приготування суспензії пакет 2 г №20 320.1 ₴