Здуття живота

Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 80 мг
Виробник: Gelnova Laboratories India Private Limited
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Делтасфарма Індія Приват Лімітед
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Hisunit
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Альпіфлор
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Едванст Вайтэл Ензаймс
Loading ...
Форма випуску: Пастилки
Виробник: Др. Густав Кляйн
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Виробник: Др. Густав Кляйн
Loading ...
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ВеерХелс Кер
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ERBOZETA S.p.A
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Ben Shinom Floris LTD (Израиль)
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: PharmaS d.o.o. (Хорватія)
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Альпіфлор
Loading ...

Стан травної системи значно впливає на наше самопочуття, тому важливо підтримувати її здоровою. Одним із найпоширеніших порушень травлення є метеоризм — коли в кишківнику та шлунку людини знаходиться надмірна кількість газів. Залежно від причини появи та перебігу метеоризм буває декількох форм:

 • Аліментарним — з’являється внаслідок вживання продуктів, що посилюють утворення газів та бродильні процеси. Це можуть бути газовані напої, чорний хліб, квас, пиво, капуста.
 • Дигестивним — спричиняється порушенням процесів травлення. Метеоризм буває дигестивним внаслідок нестачі ферментів, розладів всмоктування, порушення ентерогепатичної циркуляції жовчних кислот.
 • Механічним — утворюється коли в організмі присутня перешкода просуванню газів. Найчастіше метеоризм буває механічним через наявність пухлини в кишківнику або спайки в шлунку.
 • Дисбіотичним — виникає при дисбіозі кишківника, тобто коли є порушення балансу мікрофлори.
 • Динамічним — являє собою недостатнє транспортування газів кишківником. Спостерігається при парезі кишківника в післяопераційний період.
 • Циркуляторним — розвивається при розладі локального кровообігу, наприклад, у венах кишківника.
 • Висотним — утворюється при зменшенні атмосферного тиску, коли гази розширюються, а їх тиск збільшується.
 • Психогенним — зумовлений стресом, психічними та нервовими розладами.

Симптоми метеоризму досить легко піддаються корекції, проте іноді здуття живота може бути тривалим та супроводжуватися певними ускладненнями. В такому випадку потрібно обов’язково звернутися до спеціаліста, який призначить таблетки, сироп чи краплі від здуття живота, залежно від складності хвороби.Не варто займатись самолікуванням, це може зашкодити вашому здоров’ю. Знайти всі необхідні ліки проти газоутворення можна в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Які симптоми здуття живота

Зазвичай виявити метеоризм можна за допомогою стандартних методів пальпації. Його головними ознаками є:

 • здуття, відчуття розпирання живота;
 • виникнення надмірної відрижки;
 • тяжкість, бурчання та сильні переймоподібні болі в животі;
 • підвищене газоутворення;
 • закреп або пронос.

У деяких випадках метеоризм може супроводжуватися погіршенням самопочуття, нудотою, головним болем, задишкою та печінням в області серця.

Чим небезпечне постійне відчуття здуття живота

Тривале здуття живота може значно ускладнити життя. Через спазми в кишківнику, тяжкість у животі та проблеми з випорожненням може виникнути психологічний дискомфорт та підвищена тривожність. У вагітних жінок метеоризм може негативно впливати на апетит, тим самим заважаючи організму отримувати всі необхідні речовини.

Також постійне здуття живота буває ознакою більш серйозного порушення травлення. Досить часто метеоризм — це прояв дисбактеріозу, хронічного гастриту, цирозу печінки, запалення підшлункової залози. Тому, якщо симптоми довгий час не минають, варто звернутися до лікаря, який встановить точний діагноз та призначить ліки від печії, метеоризму чи інших хвороб.

Як правильно вибирати препарати від здуття живота

Вибір препарату проти метеоризму залежить від причини здуття та особливостей організму. У зв’язку з цим ліки від здуття живота у дорослих та дітей поділяють на декілька груп:

 • Ентеросорбенти — до цієї категорії належать активоване вугілля, атоксил, полісорб. Вони зменшують об’єм газів в організмі людини.
 • Вітрогінні препарати — містять у своєму складі симетикон, диметикон, екстракт фенхелю та інші діючі речовини, що усувають скупчення газів у тонкій кишці та шлунку. Такі ліки можна придбати як для лікування метеоризму, так і для подальшого обстеження органів ШКТ.
 • Ферменти — нормалізують процес травлення та усувають бродіння, що дозволяє зняти важкість у шлунку.

В аптеці «Бажаємо здоров’я» ліки від метеоризму для дорослих можна купити у формі таблеток та капсул. Щоб полегшити прийняття препарату, для дітей є засіб у вигляді крапель або сиропу. Завдяки сайту аптеки можна легко ознайомитися з різними лікарськими формами та швидко оформити замовлення в інтернеті за прийнятними цінами. Мережа аптек працює по Києву та всій Україні.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Здуття живота
✅ Кількість препаратів 11
✅ Форма випуску Капсули, Краплі, Розчин, Таблетки, Пастилки

Здуття живота ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», червень 2024

Симетикон капсули 80 мг №50, Фідем Фарм 186 ₴
Ензифід таблетки №20, Фідем Фарм 125.6 ₴