Вакцини

Фільтр
Форма випуску: Суспензія
Виробник: ГлаксоСмітКляйн
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: ГлаксоСмітКляйн
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: ГлаксоСмітКляйн
Loading ...

Для запобігання епідемій винайшли вакцини – препарати біологічного походження, які містять убиті або ослаблені частинки захворювань. Після вакцинації організм забезпечується антитілами проти певного антигену. Завдяки появі таких засобів стало можливим уникнути масового зараження різними видами інфекцій.

Що такое вакцина, її принцип дії

Медичний біологічний препарат, що забезпечує появу набутого імунітету до антигенів, називається вакциною. Вакцинація впливає на захисні механізми імунної системи та робить її стійкою до інфекційних захворювань. Тому сам організм починає виробляти антитіла.

Імунітет, в першу чергу, визначає вірус або бактерію. Після цього виробляються антитіла - білки, які нейтралізують небезпечні мікротільця. Останнім кроком є запам’ятовування патогену та боротьба з ним під час повторного зараження. Прийнявши одну чи кілька доз вакцини, ціни яких залежать від багатьох факторів, ми отримуємо імунітет проти певного захворювання протягом декількох років.

Склад вакцин

Вакцинація є найбільш поширеним, ефективним та вигідним методом запобігання інфекцій. Склад самого препарату може включати такі компоненти:

  • вода;
  • сольовий розчин;
  • антиген із вбитої або ослабленої бактерії;
  • ад’юванти - допомагають посилити імунну відповідь;
  • консерванти – зберігають ефективність;
  • стабілізатори - зберігають розчин під час транспортування;
  • антибіотики;
  • допоміжні речовини.

Кожний компонент відіграє важливу роль в ефективності того чи іншого препарату, який проходить перевірку експертів у клініках чи спеціалізованих лабораторіях.

Типи вакцин

Як в інтернеті, так і в аптеках з вакцинами представлений широкий асортимент препаратів для боротьби з вірусами, які класифікуються так:

  • Живі. Мають у складі ослаблені живі мікроорганізми. Виробляються методом селекції - створенням нових штамів вірусів із необхідними для людини властивостями. Їх головна мета полягає в тому, щоб розмножуватися в середині організму. Під час цього проходить вакцинальний процес із виробленням несприйнятливості до антигенів. Такі вакцини називаються корпускулярними, тобто тими, що визначають імуногенні характеристики мікробу. Їх пріоритетом є вироблення стійкого імунного та гуморального імунітету з введенням лише однієї дози.
  • Інактивовані, інакше – вбиті. Складаються з цілих мертвих вірусів або ж з їх частин: компонентів клітинної стінки. Отримують хімічним шляхом чи нагріванням. Вважаються стабільними, так як не викликають ефекту вірулентності - ступінь здатності агенту викликати загибель організму. На відміну від попереднього типу потребують використання декількох доз, проте можуть зберігатися в приміщенні з низькими температурами. Такі щеплення легче дозувати та очищати, зберігаються вони достатньо довго.
  • Анатоксини. Більшість видів мікроорганізмів є небезпечними через виділення ними екзотоксинів - речовин, які є продуктами їх життєдіяльності та потрапляють в навколишнє середовище. Таку вакцину отримують шляхом знешкодження токсинів в розчині формаліну. Результатом застосування є специфічна імунна відповідь.
  • Субодиничні. Містять очищенні імуногенні білки патогену, що викликають захворювання в іншому організмі. Для їх отримання використовують генну інженерію - побудову рекомбінантних молекул ДНК, РНК. Цей вид є найбільш нереактогенним - після застосування побічні ефекти не виявляються.
  • Хімічні. Вони виробляються з антигенних компонентів мікробної клітини. Їх переваги - це низька реактогенність, високий ступінь безпеки та імуногенна активність.
  • Біосинтетичні. Синтезуються із амінокислот пептидного ланцюга. В складі немає бактерій та вірусів, проте викликають імунну відповідь вузької спеціалізації. Вид менш ефективний, порівняно з іншими типами.
  • Рекомбінантні. Генетичний матеріал мікроорганізму вбудовується всередину дріжжьових клітин, які виробляють антиген. Після культивування можна отримати готову вакцину.

Обираючи вакцини в аптеках треба враховувати те, для кого вона призначена. Для дитини або дорослого, тому що є різне дозування і тип препарату. Купити вакцину в аптеці можна для різного призначення.

Безпека щеплень

Вакцинація - абсолютно безпечний метод запобігання інфекційних захворювань. В деяких випадках можуть виникнути несподівані побічні ефекти: біль у тілі, незначне підвищення температури. Вчені постійно перевіряють якість нових препаратів та обов’язково їх тестують.

Протипоказання до використання

Щеплення не може мати однаковий вплив на організми. Залежно від наявності хронічних захворювань, алергії на специфічні компоненти та певні захворювання, вакцинація заборонена при:

  • тенденції до появи серйозних побічних реакцій;
  • підвищеній температурі;
  • загостренні хронічних захворювань;
  • анафілактичному шоці;
  • судомному синдромі;
  • імунодефіциті;
  • злоякісному захворюванню крові;
  • вагітності;
  • періоді грудного вигодовування.

З обережністю необхідно робити щеплення пацієнтам з онкологією, епілепсією, діабетом, коронарним синдромом, інсультом, серцево-судинними захворюваннями.

Правила використання

Як правило, захворювання легше запобігти, ніж лікувати. У будь-якому випадку, потрібно бути надзвичайно обережним із введенням вакцини в людський організм. Правила застосування:

  1. Огляд. Перед маніпуляцією потрібно перевірити пацієнта: виміряти температуру, подивитись історії попередніх процедур.
  2. Стерильність. Шприці, рукавиці, повинні бути продезинфіковані, чисті. Обов’язкове виконання всіх правил санітарії: миття рук, наявність бахіл, маски, чистота в кабінеті.
  3. Введення вакцини. Залежно від того, проти якої хвороби вводиться препарат, його застосовують: орально (в ротову порожнину з подальшим ковтанням), внутрішньом’язово (в м’яз), підшкірно (у складку жирової тканини), внутрішньошкірно (в епідерміс - верхній шар шкіри), інтраназально (у носову порожнину за допомогою спрею), скарифікаційно (використання крапель, що дряпають шкіру).
  4. Спостереження. Треба слідкувати за станом пацієнта після щеплення. Якщо побічні ефекти або легке нездужання не трапляються протягом півгодини, людина може бути вільною.

Дотримання правил необхідне для того, аби не нашкодити пацієнту в майбутньому та зробити щеплення максимально ефективним.

Купити вакцину можна в нашій інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Замовити товари можна з доставкою. Купіть вакцину за ціною, зазначеною у нас на сайті.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Вакцини
✅ Кількість препаратів 23
✅ Форма випуску Суспензія, Розчин

Вакцини ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Бустрикс комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку суспензія для ін'єкцій 1 доза шприц 0,5 мл з 2-ма голками 811.2 ₴
Бустрикс поліо комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту суспензія для ін'єкцій шприц 0,5 мл №1 1087 ₴
М-М-Рвакспро вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи порошок для суспензії для ін'єкцій 1 доза флакон з розчинником 0,7 мл №1 496.3 ₴