Захистити та вилікувати людей від захворювань мікробного походження допоможуть протимікробні препарати, основна група яких представлена хіміотерапевтичними засобами. Головне завдання цих ліків - придушити зростання мікробів та знищити їх.
Застосування протимікробних засобів
Кількість захворювань, що викликаються мікробами (бактеріями, грибами, вірусами) надзвичайно велика. Мікроби є і в повітрі, і на різних предметах. Будь-який орган в людському організмі може зазнати мікробної атаки, тому сфера застосування таких препаратів широка та різноманітна. Сфера використання антимікробних ліків:
- У хірургії застосовуються антисептики для обробки ран, опіків, ранових поверхонь при операціях. Також ними обробляються руки медичного персоналу для запобігання потрапляння інфекції.
- Для знезараження предметів (обладнання та інструменти в операційній, меблі, стіни тощо) використовують дезінфікуючі засоби.
- Для лікування інфекцій, які викликаються мікробами, застосовують хіміотерапевтичні ліки.
Види протимікробних засобів
Спектр активності антимікробних препаратів визначає їх поділ на такі види:
- антибактеріальні;
- антивірусні;
- антигрибкові;
- антипротозойні.
Крім того, препарати від мікробів можуть мати вузький або широкий спектр дії. Зараз найбільшого поширення в терапевтичній практиці набули протимікробні препарати широкого спектру дії.
Терапевтичне застосування антимікробних засобів
Залежно від механізму протимікробної дії на лікування конкретної інфекції фахівці обирають антибіотики. Пріоритетом для вибору часто служить такий показник, як вибірковість - ліки мають впливати на мікроби, не пошкоджуючи організм людини. У терапії застосовуються засоби, що лікують такі інфекційні хвороби:
- Для лікування скарлатини, пики, пневмококових інфекцій (пневмонії, менінгіту, сепсису), сифілісу, лептоспірозу, кліщового бореліозу, гангрени, актиномікозу призначаються природні пеніциліни. Також їх використовують для профілактики ревматизму та ендокардиту у стоматології.
- Для лікування отитів, синуситів, загострення хронічного бронхіту, позалікарняної пневмонії, позалікарняних інфекцій сечовивідних шляхів (гострого циститу, пієлонефриту), менінгіту, викликаного гемофільною паличкою, ендокардиту, Кишкових інфекцій (шигельозу, сальмонельозу) застосовують амінопеніциліни.
- Щоб позбутися інфекцій дихальних шляхів (нозокоміальної пневмонії, включаючи вентиляційну, емпієми плеври, абсцесу легені), інфекцій шкіри та м'яких тканин (діабетична стопа), інтраабдомінальних та тазових інфекцій, післяпологових гнійно-септичних ускладнень, ускладнених інфекцій сечовивідних шляхів та інфекцій на тлі нейтропенії, необхідні карбоксипеніциліни та уреїдопеніциліни.
Форми випуску антимікробних ліків
Протимікробні засоби – препарати для лікування бактерицидних та вірусних інфекцій, грибкових та антипротозойних захворювань, що випускаються фармацевтичною промисловістю у формі:
- таблеток;
- кишковорозчинних капсул;
- розчинів для внутрішньом'язових та внутрішньовенних ін'єкцій;
- суспензій;
- пластирів;
- крапель;
- порошків для приготування суспензій;
- супозиторій;
- розчинів;
- аерозолів;
- гелів;
- мазей.
Щоб лікування пройшло успішно, необхідно з обережністю використовувати протимікробні ліки, беручи до уваги супутні захворювання та свій стан, наприклад, вагітність. До будь-якого препарату завжди додається інструкція, яку слід уважно прочитати. Дуже важливим є системний прийом препаратів цієї групи, тобто для отримання максимального ефекту не можна самостійно переривати лікування. Замовити та купити протимікробні лікарські препарати можна у нашій інтернет-аптеці за вигідною ціною. Передбачено доставку за бажанням. Усі засоби пройшли клінічні випробування та отримали сертифікати якості.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Лікування інфекцій |
✅ Кількість препаратів | 671 |
✅ Найдешевший препарат | 8,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |