Протитуберкульозні препарати

Loading ...
Loading ...
Loading ...

При виявленні туберкульозу лікарями призначаються протитуберкульозні препарати для боротьби зі збудниками цієї небезпечної інфекції. Такі засоби уповільнюють зростання мікобактерій і не дають хворобі посилитись.

Як розпізнати хворобу?

Туберкульоз – інфекційне захворювання, спричинене мікобактеріями чи паличками Коха. Поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – кашель та чхання сприяють переміщенню туберкульозних бактерій навколо. Для інфікування людині достатньо вдихнути незначну кількість таких мікобактерій, але заразною є лише відкрита форма хвороби. Перші ознаки туберкульозу:

  • незначне підвищення температури тіла вечорами;
  • кашель понад 2-3 тижні;
  • поява домішок крові в харкотинні, кровохаркання;
  • задишка;
  • підвищена пітливість;
  • біль у грудині, що посилюється під час кашлю;
  • збільшення лімфовузлів (лімфаденопатія). До симптомів туберкульозу можна віднести наступне: загальна слабкість і стомлюваність;
  • зниження апетиту і, як наслідок, втрата ваги;
  • блідість, млявість;
  • поганий настрій, апатія.

Ці ознаки та симптоми не завжди виявляються одночасно. Також можливе їх вираження різною мірою. Якщо ви виявили у себе такі прояви, варто звернутися до лікаря-фтизіатра для якнайшвидшого виявлення хвороби та подальшого її лікування. Тільки кваліфікований лікар призначає схему вживання препаратів – самостійний безконтрольний прийом протитуберкульозних засобів небезпечний для життя.

Способи боротьби з туберкульозом

Найчастіше у боротьбі з туберкульозом використовуються такі методи:

  • Хіміотерапія протитуберкульозними препаратами. Допомагає впливати на причину захворювання – туберкульозну паличку.
  • Детоксикація. Для хворих на туберкульоз, які страждають на алкоголізм або наркотичну залежність, важливо очиститися від психоактивних речовин, щоб лікування було більш безпечним.
  • Раціональне харчування. Оскільки захворювання впливає на апетит та масу тіла, харчування важливо зробити більш різноманітним, багатим на білки та вітаміни. Варто краще харчуватися для того, щоб організм мав сили для боротьби з туберкульозом.
  • Санаторно-курортне лікування. Збудники туберкульозу погано розмножуються в місцях, щедрих на кисень, тому перебування на гірських курортах гальмує ріст і розмноження мікобактерій.
  • Хірургічні методи. Уражені тканини підлягають повному або частковому видаленню, також можливе створення умов для загоєння осередків. Застосовуються за недостатньої сили впливу лікарських препаратів.

Що таке протитуберкульозні засоби?

Протитуберкульозні засоби – препарати, які активні до палички Коха та інших збудників туберкульозної хвороби. Більшість із них мають бактеріостатичну дію, тобто зупиняють зростання мікобактерій, але не є бактерицидами, які вбивають та виводять небезпечні бактерії. Такі ліки є небезпечними для печінки, тому в терапію також включають гепатопротектори. Для нормалізації роботи серця під час протитуберкульозного лікування застосовують препарати з калієм.

Класифікація протитуберкульозних засобів

Протитуберкульозні ліки можна розділити на 2 основні групи:

  1. Основні. До них відносяться препарати першого ряду, які мають максимальну дію за мінімальної шкідливості. Також сюди входять препарати другого ряду, які застосовують за резистентності мікобактерій до ліків першого ряду. Вони менш ефективні та більш токсичні. Наприклад, протитуберкульозні засоби-антибіотики.
  2. Резервні – інші препарати, які призначають при невдалому застосуванні засобів першого та другого ряду.

Також виділяють групу комбінованих лікарських засобів- сполуки різних препаратів у відповідних дозуваннях. Пам'ятайте, що для боротьби з хворобою важливо дотримуватись не лише призначених рекомендацій щодо застосування препаратів, а й здорового способу життя. У нашій аптеці можна придбати протитуберкульозні препарати за доступною ціною з доставкою. За потреби фахівці допоможуть вибрати відповідний препарат. Скористайтеся каталогом товарів для пошуку потрібних засобів.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Протитуберкульозні препарати
✅ Кількість препаратів 4
✅ Найдешевший препарат 34,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди