Засоби для горла та порожнини рота

Фільтр
Форма випуску: Розчин
Виробник: Грибик Андрій Іванович
Loading ...
Виробник: Solepharm
Loading ...
Виробник: АРКОНА Лабораторія Стоматологічної Фармакології
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Виробник: PK Peters Krizman
Loading ...
Виробник: Флумед-Фарм
Loading ...
Виробник: Пролісок ОД
Loading ...
Виробник: Здоровье и красота
Loading ...
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Виробник: Флорі Спрей
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Виробник: Георг Біосистеми
Loading ...

Біль у горлі під час ковтання свідчить про наявність запалення в цій області. Запальний процес у гортані може супроводжуватися значним підвищенням температури. Біль у горлі також може бути викликана опіками, механічними пошкодженнями, алергією. Больові відчуття зазвичай локалізовані в місці виникнення запалення: мигдалини, гортань чи голосові зв’язки. Причиною захворювання в більшості випадків є віруси або бактерії.

Зазвичай біль у горлі є симптомом таких ЛОР-захворювань, як ангіна, ларингіт чи фарингіт. Точний діагноз ставить отоларинголог після ендоскопічного обстеження та огляду. Він призначає ефективні засоби для горла, що не тільки полегшують симптоми, а й лікують інфекцію. Комплексна терапія включає пігулки, спрей для горла, процедури промивання мигдалин. На сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я» можна купити за прийнятними цінами призначений засіб для горла. Пам'ятайте про те, що самолікування може призвести до ускладнень та погіршення стану.

Як полегшити стан при захворюваннях горла

Біль у горлі може бути симптомом багатьох вірусних захворювань. Серед них грип, кір, вітрянка та паротит. Якщо біль при ковтанні супроводжується білими або гнійними нашаруваннями на мигдалинах, збільшенням лімфовузлів на шиї, підвищенням температури тіла і погіршенням загального стану, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Оскільки без необхідного лікування хвороба може дати ускладнення або стати хронічною.

Біль при ковтанні, що не проходить довгий час, захриплість голосу можуть свідчити про наступні патології:

  • порушення функції щитоподібної залози;
  • новоутворення;
  • стенокардія;
  • невралгія язико-глоткового нерва.

Мета лікування — усунути причину хвороби та полегшити симптоми. Обов’язково потрібно полоскати хворе горло. Для цього необхідно придбати розчин для горла з антисептичними властивостями. Також у терапію включають жарознижувальні, протизапальні препарати, знеболювальні засоби загальної та місцевої дії.

Принцип дії ліків для зняття болю в горлі

Лікарські засоби мають у складі речовини знеболювальної та протимікробної дії. Розрізняють наступні категорії препаратів:

  • антисептичні містять речовини, що чинять антибактеріальну дію;
  • анестетики знеболюють завдяки лідокаїну, оксибупрокаїну;
  • комбіновані поєднують декілька дій: знімають біль, обволікають, борються з інфекціями.

Лікарські препарати для горла виробляють у формі спреїв, пігулок і льодяників для розсмоктування, аерозолів, розчинів чи порошків для їх приготування. Засоби локально впливають на вогнище запалення, швидко діють та надають довгостроковий ефект. Анестетики викликають оніміння нервових закінчень, що знижує чутливість, усуваючи біль. Льодяники мають різні смаки: мед, лимон, ментол, апельсин тощо.

Лікування розпочинають одразу після виникнення неприємних відчуттів: болючості при ковтанні, виникненні нашарування, набряклості та захриплості голосу. Треба швидко запобігти розповсюдженню інфекції на дихальні шляхи.

Біль у горлі: перестороги

Багато хто не вважає біль при ковтанні серйозним симптомом та намагається лікуватися народними методами. В більшості випадків це призводить до ускладнення хвороби. Давно повинні піти в минуле полоскання сольовим чи содовим розчином. Ефективність цього методу сильно переоцінена, скоріше, вони шкодять вимиванням потрібної рідини з клітин та затягуванням з нормальним лікуванням.

Примусове ковтання гарячих напоїв, гірчичники, розтирання горілкою, прикладання картоплі чи дихання над випарюваннями трав’яних відварів — тортури, які давно повинні бути змінені консультацією отоларинголога чи терапевта, призначенням сертифікованих ліків та лікуванням за міжнародно прийнятими протоколами.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Засоби для горла та порожнини рота
✅ Кількість препаратів 13

Засоби для горла та порожнини рота ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Хлорофіліпт спрей для горла 30 мл, Профі Фарм 61.5 ₴
Юджіка Фітоспрей спрей для горла з рослинними екстрактами та оліями флакон 30 мл 142.2 ₴