Антисептики та інші

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Антисептик медичний – це спеціальний протимікробний засіб, який використовується для обробки ран із метою їх дезінфекції та знезараження. Негайне лікування за допомогою антисептичних препаратів і розчинів дозволяє запобігти проникненню інфекцій і патогенних мікроорганізмів, а також прискорити процес одужання.

Усуваючи фактори, що уповільнюють регенерацію тканин, і забезпечуючи доступ кисню і поживних речовин, антисептики прискорюють відновлення пошкоджених ділянок тіла, незалежно від їх виду і форми. Також антисептики активно використовуються в медицині -для підготовки рук хірурга до операції, для обробки шкіри перед ін'єкціями, стерилізації хірургічного інструментарію та інше.

Історія появи антисептиків

Вважається, що вперше антисептичний засіб був використаний аптекарем із Парижа Лемером у 1860 році. Це була карбонова кислота, яка зупиняла запальний процес та запобігала зараженню крові. Пов'язку із розчином карбонової кислоти застосував англійський хірург Джозеф Лістер, який наклав її пацієнтові з відкритим переломом. Пізніше він опублікував роботу "Антисептичний принцип у хірургічній практиці". І якщо сьогодні антисептичний розчин є звичним, тоді теорія Лістера стала справжньою сенсацією.

У наш час антисептики застосовуються в:

  • медицині – медичні антисептичні засоби використовуються для обробки шкіри, хірургічних та інших інструментів, що застосовуються у процесі медичних процедур, це дозволяє запобігти передачі патогенних вірусів, поширенню інфекції, грибків та бактерій;
  • салонах краси та перукарень – за допомогою антисептиків майстри дезінфікують інструменти, серед яких бритви, ножиці, гребінці та інше;
  • косметології – антисептичні засоби широкого спектра використовуються для дезінфекції шкіри та інструментів;
  • манікюрні кабінети – використання цих засобів є обов'язковою умовою роботи манікюрних салонів, які мають обробляти руки майстра, клієнта та інструменти перед проведенням процедур.

Також антисептики застосовуються для особистої гігієни. Ними обробляють руки, різні поверхні та предмети як вдома, так і на вулиці.

Різновиди антисептиків

Дані засоби поділяють за складом, дієвими компонентами та обсягом. Проте основним чинником вибору буде форма випуску антисептика. За цим показником вони поділяються на:

  • гель;
  • крем;
  • розчин;
  • лосьйон;
  • спрей;
  • мазь;
  • порошок;
  • таблетки;
  • зволожені серветки.

Вибір засобу за цим критерієм багато в чому залежить від сфери експлуатації та цілей застосування. Якщо в медицині часто використовують антисептичний крем, гель та порошок, то в косметології зазвичай використовуються спреї та лосьйони, тоді як для побутового застосування підійдуть будь-які типи антисептичних засобів, зокрема серветки.

Властивості антисептиків

Варто розуміти, що ці засоби не очищають шкіру, а дезінфікують її. Деякі препарати вбивають віруси, бактерії та грибки на різних поверхнях, тоді як інші просто перешкоджають їх розмноженню. Антисептик для ран вважається найбільш ефективним засобом, оскільки він бореться з патогенними організмами та запобігає зараженню крові.

Засоби на основі четвертинних амонійних сполук вбивають віруси, лосьйони на основі перекису водню підходять для обробки ран та поверхонь, йодні склади використовуються у хірургії.

Як обробити рану без антисептиків?

Якщо ви поранилися, але під рукою немає антисептичних засобів, варто виконати одну з таких дій:

  • накласти на рану стерильну пов’язку і обережно притиснути – дочекатися зупинки кровотечі;
  • промийте рану чистою бутильованою водою, можна використовувати мило, але стежте, щоб мило не потрапило всередину порізу, а лише на край рани;
  • накласти стерильну або антибактеріальну пов’язку.

Як вибрати антисептичний засіб?

Перед тим як купити антисептик, необхідно звернути увагу на:

  • сферу експлуатації;
  • склад (зі вмістом спирту чи хлоргексидином);
  • форму випуску;
  • об`єм;
  • з наявністю запаху чи без нього.

Також звертайте увагу на герметичність упаковки та фірму-виробника. Бажано заздалегідь проконсультуватися з лікарем щодо купівлі конкретного засобу, побічних дій та можливих алергічних реакцій.

Купити антисептик за прийнятною ціною в Україні

У нашій аптеці «Бажаємо здоров'я» ви знайдете широкий вибір засобів для знезараження, які зможете купити в Києві та інших містах України. Ми пропонуємо як покупку у стаціонарних аптеках мережі, так і можливість замовити товар через інтернет на офіційному сайті компанії. Щоб проконсультуватися з питань вибору та оплати замовлення, зв'яжіться з нашим онлайн-менеджером.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антисептики та інші
✅ Кількість препаратів 109
✅ Найдешевший препарат 15,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди