Щитовидна залоза

Фільтр
Виробник: Нутримед
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Бовіос Фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Омніфарма Київ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Елемент здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Фармаком
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Бовіос Фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Фармаком
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Озимук Фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Вітера
Loading ...
Виробник: Нутримед
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Нутримед
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Фармаком
Loading ...
Виробник: Марина
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: ФАРМПРОДУКТ ООО
Loading ...
Виробник: Solepharm
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Ботаника
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Хелсівей Продакшн
Loading ...

Вітамінні комплекси та БАДи для щитовидної залози, до складу яких входять натуральні лікарські компоненти, допомагають нормалізувати гормональний фон. Оскільки базова функція щитовидки – виробляти гормони, важливо вчасно приймати препарати, які підтримують її діяльність. Так вдасться підтримувати психологічні та стимулювати окислювально-відновні процеси, контролювати мінеральний, білковий, вуглеводний та жировий баланс, підтримувати в нормі захисний бар'єр організму.

Функції щитовидної залози та причини порушень її роботи

Щитовидка – ендокринна залоза, що складається з двох часток загальною масою у дорослої людини 25–60 грамів. Це один із найбільш кровопостачальних органів, що має асиметричну будову – права частка більша за ліву. Вона знаходиться нижче гортані, прилягає до трахеї та нагадує зовнішнім виглядом метелика. У нормальному стані орган непомітний і не тисне на дихальні шляхи. Щитовидка складається з фолікулярних клітин, що запасають тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та С-клітини, які виробляють кальцитонін. Вони відіграють значну роль в організмі, оскільки рецептори до Т3 і Т4 зустрічаються практично всюди. В ембріональному житті вони беруть участь у диференціюванні та розвитку різних тканин, зокрема нервової та скелетної систем, регулюють транскрипцію генів, статеве дозрівання та кальцій-фосфорний обмін. Часті причини розладу функціонування ЩЗ – генетичні або аутоімунні захворювання, стрес, дефіцит поживних речовин, забруднення навколишнього середовища. Які функції виконує щитовидна залоза: обмін білків, вуглеводів і жирів – за допомогою тироксину, трийодтироніну та С-клітин вдається досягти балансу; підтримання правильної температури тіла, зростання кісток та розвиток епіфізарних хрящів; набір м'язової тканини та розвиток плода в період вагітності; нормалізація перебігу статевого дозрівання завдяки врегулюванню рівня чоловічих та жіночих гормонів. Вітамін для щитовидної залози, який використовується при порушеннях гормонального фону, регулює процеси, згадані вище.

Які захворювання спостерігаються при порушенні функцій залози

Дисфункція щитовидки може торкнутися будь-якого – чоловіків, жінок, немовлят, підлітків та людей похилого віку. Вони діагностуються як з народження, так і розвиваються з віком. Нерідко діагностується гіпотиреоз, що полягає у виробленні замалої кількості гормонів по відношенню до потреб організму. Він буває клінічним (розгорнутим) та субклінічним (латентним). Однією з причин розладу є хвороба Хашимото – хронічне запалення, що перешкоджає нормальному функціонуванню щитовидки. Недолік ТТГ у системі в ранньому віці призводить до розвитку кретинізму (розумової відсталості) та карликовості (затримки росту). За відсутності лікування протягом тривалого часу хвороба переходить у мікседематозну кому — рідкісний, але потенційно смертельний стан, що потребує негайного лікування. Гіпертиреоз – це дисфункція, внаслідок якої виробляється надлишок Т3 та Т4. Їхня роль має вирішальне значення в організмі – вони відповідають за процеси, що відбуваються в більшості тканин. Останнім порушенням функціонування органу є ціла група збоїв – тиреоїдити, що виявляються різними симптомами, які виникають внаслідок патологічних процесів. За ознаками тиреоїдит можна умовно розділити на гостре запалення (відносно короткий перебіг і досить важкі прояви), хронічний (тривалий, навіть багаторічний, але з легшими наслідками) і підгострий (середня тривалість та помірна інтенсивність ознак). БАДи для лікування щитовидної залози необхідно підбирати виключно із фахівцем, який врахує специфіку перебігу того чи іншого захворювання.

Симптоми порушення роботи ЩЗ

Про проблеми можуть вказувати багато чинників, але ми виділимо ключові. Перелік симптомів:

  • Втрата ваги – одна з характерних ознак, коли попри високий апетит, спостерігається швидка та значна втрата маси тіла. Це пов'язано з прискореним обміном речовин пацієнта.
  • Прискорення перистальтики кишківника – викликає діарею, прискорену дефекацію.
  • Збільшення щитовидки – вона стає такого розміру, що не помітити її неможливо.
  • Знижена переносимість спеки – людина з гіпертиреозом погано переносить літо, а взимку зазвичай легко одягається.
  • Надмірне потовиділення – через посилений обмін речовин організм виробляє більше тепла, тому для охолодження потіє. Вологі руки – ключовий індикатор змін у функціонуванні органу.
  • Психологічні розлади – нервозність, дратівливість, занепокоєння, тривожність, емоційна лабільність.
  • Безсоння, швидка стомлюваність, м'язова слабкість, тремтіння в руках.
  • Тахікардія – форма збою серцевого ритму у вигляді прискореного биття без впливу фізичного навантаження.
  • Збої менструального циклу.

Виникнення перелічених вище симптомів вимагає відвідування лікаря-фахівця. Завдяки застосуванню біодобавки щитовидка відновить правильне функціонування.

Вітаміни та мінерали для підтримки роботи ЩЗ

Серед мікронутрієнтів та мінералів найбільше значення мають такі:

  • Залізо. Дефіцит поживної речовини порушує перетворення Т4 на Т3, що загрожує гіпотиреозом. У групі ризику знаходяться вегани та вегетаріанці, люди, які страждають на гіперемію, хворобливі менструації, захворювання нирок або мікроперфорацію органів травлення.
  • Селен. Мінерал із сильними окисними властивостями, недолік якого посилює аутоімунні захворювання.
  • Цинк. Він відіграє важливу роль у регуляції роботи імунної системи. Цинк також необхідний для вироблення ТТГ. При дефіциті речовини спостерігається сухість шкіри, випадіння волосся, втрата смаку чи нюху, еректильна дисфункція, діарея.
  • Вітамін B12. Мікронутрієнт сприяє правильному функціонуванню нервової системи. За його дефіциту виникає втома, депресія, проблеми із зором. Він полегшує симптоми гіпотиреозу завдяки збільшенню кількості здорових еритроцитів. Ці клітини можуть доставляти свіжу кисневу кров до тканин та сприятимуть енергетичному обміну.
  • Вітамін C. Має сильну дію проти вільних радикалів і знижує окислювальний стрес, який є фактором, що руйнує клітини щитовидки.
  • Ретинол. Вітамін A є жиророзчинною органічною сполукою, яка підтримує роботу гіпофіза та запобігає збільшенню ЩЗ. Крім того, ретинол знижує ризик аутоімунних процесів, таких як хвороба Хашимото.
  • Вітамін B6. Без піридоксину щитовидка не здатна ефективно використовувати натуральний йод для вироблення гормонів.
  • Вітамін E. Нестача мікронутрієнта спонукає орган виділяти надлишок трийодтироніну та тироксину. Людям із гіпертиреозом потрібне більш високе споживання цієї добавки.

БАДи для лікування щитовидки включають названі мікронутрієнти та мінерали, а також ряд інших не менш важливих речовин. Ефект від прийому БАДів та вітамінів:

  • зменшення епізодів розладів настрою, депресивних станів;
  • зменшення хронічної втоми та надмірної сонливості;
  • стабілізація порушень ліпідного обміну;
  • відновлення волосся та стану шкіри;
  • нормалізація рівня гормонів.

На щитовидку вітаміни мають сприятливий вплив, якщо дотримуватися інструкції та не перевищувати зазначені дозування. Приймати препарати на власний розсуд у жодному разі не можна, щоб не погіршити симптоматику та не дати хворобі розвиватися.

Де купити вітаміни для щитовидки

Купувати вітамінні комплекси лікарі не рекомендують у мережевих магазинах. Аптечні вітаміни для щитовидної залози, а також біологічно активні добавки дозволяють налагодити роботу організму, відрегулювавши рівень гормонів у крові. Замовити за вигідною ціною та з доставкою в Україні БАДи ви можете на сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я». Якщо виникли запитання, телефонуйте за вказаним номером телефону на сайті. Консультація допоможе визначитися з вибором і отримати відповіді на питання, що цікавлять.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Щитовидна залоза
✅ Кількість препаратів 31
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки, Фіточай, Краплі, Розчин

Щитовидна залоза ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Тироксель таблетки 10 мг №20 313.4 ₴
Пантірокс капсули №60 814.8 ₴