Препарати для покращення пам'яті

Фільтр
Виробник: Профарма Плант
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 120 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 80 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Астрафарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 40 мг
Виробник: Астрафарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 80 мг
Виробник: Швабе
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 40 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Швабе
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 40 мг/мл
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 120 мг
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 80 мг
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 120 мг
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 40 мг
Виробник: ІнтерХім
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Актілайф Нутрішн ТОВ (Україна, Ворзель)
Loading ...

У фармацевтичній промисловості були розроблені ліки для покращення пам'яті, що впливають на роботу нервової системи та покращують мозкову активність. Вони необхідні у ситуаціях, коли потрібна концентрація уваги та прояв розумових здібностей.

Причини погіршення пам'яті

Бувають вікові причини погіршення пам'яті, вони також можуть носити тимчасовий характер, наприклад, через втому чи перевтоми. Розсіяність, зниження пам'яті з віком можуть переростати в патологічні стани, коли потрібна консультація фахівця та призначення препаратів для покращення пам'яті та уваги. Цьому можуть сприяти літній вік, генетика, підвищений тиск, ожиріння, низька фізична активність. Фізіологічні зміни в мозку починають відбуватися у 65-70 років, у цьому віці пацієнти часто скаржаться на проблеми з пам'яттю.

Інші причини, що впливають на зниження пам'яті:

 1. Травми та забиття голови внаслідок падінь, аварій, ударів. Для розвитку хвороби необов'язково втрачати свідомість, навіть незначні пошкодження мозку та струс можуть призвести до неприємних наслідків.
 2. Деменція у людей похилого віку вважається найпоширенішою причиною поганої пам'яті. Лікарі поділяють деменцію на кілька видів, залежно від особливостей перебігу хвороби.
 3. Розвиток пухлин та інфекцій у мозку – причина порушень мислення та пам'яті, особливо якщо новоутворення локалізуються у скроневій, тім'яній та потиличній областях. У хворих можуть виникати напади, що нагадують провали у пам'яті чи навпаки, спогади з минулого. Бувають моменти, коли здається, що хворий щось забув, але він не може згадати, що саме.
 4. Рідкісне захворювання Крейтцфельдта - Якоба, що порушує роботу кори головного мозку, вимагає негайного лікування. Може призвести до летального результату.
 5. Стрес, тривожність, депресивні розлади стають причиною забудькуватості, розсіяності та інших небезпечних симптомів.
 6. Побічна дія деяких ліків, що спричиняють когнітивні розлади.
 7. Нестача вітамінів групи В, зокрема B12, що відповідає за роботу нейронів. Препарати для покращення пам'яті та роботи мозку можуть доповнити схему лікування за умови поповнення дефіциту вітамінів та корекції раціону харчування.
 8. Зловживання алкоголем порушує роботу головного мозку, погіршує пам'ять та розумову діяльність.
 9. Зміна роботи щитовидної залози – гіпотиреоз, головними ознаками якого вважаються слабкість, проблеми з пам'яттю, стомлюваність.
 10. Проблеми зі сном – часті причини втоми, що негативно впливають на мислення.

Види препаратів для покращення пам'яті та кровообігу

Численні аптеки пропонують різноманітні засоби, що допомагають відновити пам'ять. Самостійний вибір зробити складно, краще довірити це лікарям. Однак, слід розуміти, які бувають різновиди препаратів. Виділяють кілька основних груп:

 1. Психостимулятори – препарати, завдання яких – стимулювати працездатність та розумову активність. Після їх прийому пацієнти відчувають приплив сил, бажання працювати, емоційне піднесення. Дія ґрунтується на збудженні кори головного мозку, внаслідок чого пацієнт відчуває ейфорію, підвищення концентрації. Багато ліків містять небезпечні речовини і можуть прийматися лише за призначенням лікаря, оскільки викликають залежність. Побічна дія таких препаратів – зниження апетиту, тому їх не рекомендується приймати тривалий час. До цієї групи входять засоби з компонентами рослинного та тваринного походження, які більш безпечні. Вони налагоджують кровообіг у мозку та відновлюють пам'ять завдяки певним компонентам: кофеїну, таурину, екстрактам рослин (гінкго білоба, центела азіатська, родіола рожева). Препарати відрізняються складними схемами прийому, перед застосуванням слід вивчити інструкцію та провести проби на відсутність алергічних реакцій.
 2. Ноотропи - ліки, які містять речовини, що здійснюють стимулюючий вплив на процеси запам'ятовування, засвоєння інформації, аналізу. Цей вид ліків відновлює метаболічні процеси у відділах мозку, отже це сприяє тому, що піднімається настрій, покращується самопочуття. Позитивна дія ноотропів доведена клінічними дослідженнями та реальними відгуками пацієнтів.
 3. Коректори метаболізму - засоби з натуральним складом, які м'яко та поступово запускають активні процеси мозку, покращуючи його діяльність. Внаслідок тривалого прийому поліпшується живлення клітин, знімається зайве збудження, знижується напруга та зменшуються прояви тривожності. Передача сигналів між нейронами відновлюється, пам'ять покращується, збільшується обсяг та швидкість та інформації, що запам'ятовується.

Форми випуску препаратів

Препарати для поліпшення роботи мозку та пам'яті випускаються у таких формах:

 • таблетки;
 • капсули;
 • розчини для внутрішнього прийому;
 • карплі.

Засоби, призначені для зняття симптомів, пов'язаних з поганою пам'яттю, можуть застосовуватись курсами або на постійній основі. Ліки останнього покоління, що мають мінімальні побічні властивості, дозволяються використовувати тривалий час, не нехтуючи регулярними обстеженнями.

Дія препаратів для покращення пам'яті дорослим

Ліки-стимулятори мозкової діяльності комплексно впливають на центральну нервову систему. Приймаючи їх, багато пацієнтів помічають такі поліпшення:

 • підвищується швидкість запам'ятовування;
 • покращується концентрація уваги;
 • посилюється сприйняття;
 • забезпечується ясність свідомості;
 • запобігає психічному виснаженню;
 • знижуються прояви збудливості;
 • додається астенія.

Побічні ефекти

Перед тим, як розпочати лікування, потрібно уважно прочитати інструкцію призначеного препарату. Багато медикаментів мають такі побічні дії:

 • нервозність;
 • дратівливість;
 • ознаки психомоторного збудження;
 • тривожність;
 • безсоння;
 • запаморочення;
 • головний біль;
 • тремор;
 • порушення роботи ШКТ - нудота, біль у шлунку.

Ми реалізуємо лікарські засоби безпосередньо від виробників, у нашій аптеці ви можете купити препарати для покращення пам'яті за доступною ціною. Зробіть замовлення просто зараз або скористайтесь онлайн-консультацією наших спеціалістів!

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати для покращення пам'яті
✅ Кількість препаратів 20
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки, Розчин, Суспензія

Препарати для покращення пам'яті ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», червень 2024

Вазавітал капсули №30 192.5 ₴