Ліки для кісток і суглобів: показання для приймання та види
Спеціальні ліки для кісток і суглобів призначаються з різних причин. Їх призначають за переломів, травм і в період післяопераційного відновлення. Також ці медикаменти потрібно приймати для лікування деяких захворювань опорно-рухового апарату та задля профілактики їх появи. Препарати повинен призначати лікар. Самолікування може зашкодити. Під час приймання медикаментів слід суворо дотримуватися інструкції та рекомендацій лікаря.
Коли призначають ліки для кісток і суглобів
Комплекси призначаються в таких випадках:
- травми: переломи, вивихи, розтягнення, удари;
- захворювання: артроз, артрит, остеопороз, остеохондроз, ревматизм, міозит, бурсит;
- нестача мікроелементів в організмі: дефіцит призводить до хвороб і травматизму.
Медикаменти призначаються літнім людям для підтримки здоров'я та профілактики травматизму. З віком часто виникає дефіцит мінералів у кістковій тканині, що призводить до підвищеного ризику отримання переломів. Також комплекси рекомендується приймати спортсменам, які схильні до високих навантажень. Вони обов'язково входять до курсу лікування за гострих форм захворювань і в період реабілітації після операцій.
Склад препаратів для зміцнення кісток
За вмістом вітамінів і мікроелементів комплекси діляться на три великі групи:
- Однокомпонентні. До складу входить кальцій — основний мінерал, який підтримує здоров'я кісткової тканини.
- Комбіновані. Містять не тільки кальцій. До їх складу також можуть бути включені магній, фосфор, вітамін D.
- Загальнозміцнювальні. Комплекси, які містять кілька мінералів і вітамінів.
Ліки для відновлення кісток можуть мати такі діючі речовини у складі:
- Кальцій. Це основний мікроелемент для підтримки міцності кісткової тканини. За його дефіциту зростає ризик переломів. Додатково кальцій може знадобитися в період реабілітації під час травм і для лікування хвороб, які призводять до його дефіциту.
- Вітамін D. Кальцій погано засвоюється за його нестачі. Дефіцит може стати причиною деяких захворювань. Це єдиний вітамін, який надходить до організму не з їжею, а із сонячним світлом. Тому в теплу пору року так важливо частіше бувати на свіжому повітрі. В холоди добавки з вітаміном D призначають для профілактики захворювань. Так, їх потрібно обов'язково давати маленьким дітям для запобігання розвитку рахіту.
- Бісфосфонати. Речовини, які прискорюють кістковий метаболізм. Завдяки їм тканина швидше відновлюється після травм і хвороб. Бісфосфонати запобігають її розпаду. Такі добавки часто призначаються за остеопорозу.
- Кальцитріол. Це одна з форм вітаміну D, яка контролює обмін кальцію та фосфатів. Він показує невисокий рівень всмоктуваності, тому ефективний за наявності в препараті для зміцнення кісток інших мікроелементів.
- СМЕР. За способом дії вони нагадують естроген. Вони впливають вибірково: тільки на кісткову масу та серцево-судинну систему. При цьому СМЕР минають інші органи.
- Фториди. Це речовини, які зміцнюють щільність кісткової тканини. Вони ефективні за використання комплексів, які містять інші корисні мікроелементи.
Класифікація ліків
Медикаменти діляться на чотири групи:
- Нестероїдні протизапальні засоби для зміцнення кісток. Їх приймають коротким курсом для зменшення запалення та зняття болю.
- Міорелаксанти. Вони знімають напругу в м'язах, яка виникає через защемлення нервів.
- Стероїдні гормони. Їх призначають за важких форм захворювань. Потрібно приймати під суворим контролем лікаря.
- Хондропротектори. Їх приймають для профілактики хвороб, вони володіють накопичувальним ефектом.
Залежно від форми випуску комплекси поділяються на такі види:
- гранули;
- капсули;
- розчин;
- суспензія;
- таблетки.
За способом введення медикаменти поділяються на такі типи:
- всередину;
- ін'єкційний;
- крапельниця.
У препаратів для кісток є низка протипоказань. Вони описані в інструкції, тому перед прийманням потрібно уважно з нею ознайомитися. Найпоширеніші протипоказання: індивідуальна непереносимість компонентів, хвороби серця, нирок і шлунково-кишкового тракту.
Профілактика захворювань і травматизму
Ви збережете здоров'я, якщо будете дотримуватися кількох простих порад:
- носіть зручне взуття: це запобіжить травматизму;
- складіть збалансоване меню: в їжі обов'язково повинен бути кальцій, він міститься в кисломолочних продуктах, з віком його всмоктування знижується, тому потрібно приймати БАДи та мінеральні комплекси;
- гуляйте на свіжому повітрі: вони сприяють отриманню вітаміну D;
- відмовтесь від шкідливих звичок: тютюн та алкоголь сприяють швидкому виведенню з організму цінних мікроелементів, що призводить до їхнього дефіциту.
Що потрібно знати про замовлення на сайті apteka.net
В аптеці «Бажаємо здоров'я» ви можете замовити препарати для кісток з доставкою Україною. Вона здійснюється до найближчого аптечного пункту мережі. Карту дієвих аптек можна подивитися у відповідному розділі сайту. Перед оформленням замовлення ви можете порівняти ціни та дізнатися про наявність медикаментів у вашому місті. Оплата за товар виконується готівкою або банківською карткою. Перед оформленням замовлення ви можете отримати консультацію фармацевта.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Зміцнення кісток |
✅ Кількість препаратів | 34 |
✅ Найдешевший препарат | 138,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |