Препарати від менструального болю

Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 400 мг
Виробник: Олів Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Дупниця
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Дупниця
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...
Виробник: Фамар А.В.Е. Антоса плант
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 100 мг
Виробник: Файн Фудс енд Фармасьютікалз
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Дупниця
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 400 мг
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 400 мг
Виробник: Рекітт Бенкізер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 80 мг
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...
Виробник: Маріфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Софарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Рекитт Бенкизер Хэлскэр ООО
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Гріндекс
Loading ...

Для полегшення неприємних відчуттів під час менструації у жінок застосовуються таблетки від менструального болю, що знімають спазми та напруження. Знеболювальні засоби класифікуються за принципом дії та активними речовинами. Допомогти підібрати ефективний препарат може лікар.

Причини виникнення менструального болю

Болючі місячні в медицині називаються дисменореєю. У цей час змінюється гормональний фон і виявляються специфічні симптоми: біль у грудях та внизу живота, з'являється нудота. Виходячи з причин, що викликають менструальний біль, виділяють два типи дисменореї: первинну та вторинну. Перша часто зустрічається у дівчат із віковою категорією 25-30 років. Очевидних захворювань та порушень немає. Зазвичай больовий синдром викликаний специфікою самого процесу менструації та високою чутливістю організму. Як правило, неприємних відчуттів стає менше з віком, після початку статевого життя або після народження дитини. Вторинна дисменорея починається у пізнішому віці, після 30 років. У цьому випадку це серйозний привід звернутися до лікаря – больовий синдром є симптомом небезпечних захворювань та відхилень. Перш ніж підбирати знеболювальні від менструального болю, важливо з'ясувати його причину. Дисменорея виникає через:

  • Малоактивний спосіб життя, слабкі фізичні навантаження, внаслідок чого м'язи малого тазу менш еластичні та недостатньо розвинені, тому вони різко реагують на будь-які зміни.
  • Підвищений гормон простагландину, що викликає скорочення судин і м'язів у матці, через що порушується кровообіг, накопичуються токсини та продукти обміну. А оскільки органи малого тазу знаходяться близько один до одного, болючі відчуття передаються на сусідні органи: кишечник, сечовий міхур, яєчники, нирки та ін. Жінки можуть відчувати біль у різних частинах нижньої частини тулуба.
  • Гінекологічні захворювання: кісти, пухлини, ендометріоз, варикозне розширення органів малого тазу, міоми матки, спайки у маткових трубах, запалення яєчників та операцій, субмукозні вузли в матці після вишкрібання, припікань чи операцій.
  • Гострі запальні процеси.
  • Нерегулярне статеве життя або його відсутність.
  • Гормональний дисбаланс.
  • Незбалансоване харчування, в якому відсутні важливі мікро- та макроелементи, БЖВ та водний баланс.
  • Установку мідної внутрішньоматкової спіралі, оскільки мідь провокує спазми матки.
  • Нестачу магнію та кальцію, що відповідають за еластичність м'язових волокон, нормального обміну речовин.
  • Аномалії та пороки розвитку органів малого тазу.
  • Проблеми із сечовим міхуром чи кишечником.

Симптоми

У період менструації жінки мають різні фізичні симптоми. “Критичні дні” проходять з такими скаргами, як:

  • Вегетативні аномалії: здуття живота, запор, діарея, нудота та зниження апетиту, озноб чи жар.
  • Збільшення чутливості у молочних залозах при пальпації та русі. Груди трохи набухають і збільшуються.
  • Різкі, тягнучі або переймоподібні болі внизу живота та попереку. Може віддавати в кишечник, придатки, сечовий міхур чи навіть стегна.
  • Порушення обмінно-ендокринної системи: набряки, слабкість, біль у суглобах.

Також залежно від інтенсивності виділяють:

  1. Легкий ступінь. Дівчина легко переносить неприємні відчуття.
  2. Середній ступінь. Є слабкість, болі, що тягнуть або ниють внизу живота, іноді нудота або запаморочення.
  3. Важкий ступінь. Больові відчуття дуже сильні, заважають щоденній життєдіяльності та роботі.

Всі ці ознаки можуть бути нормою та не вказувати на порушення гінекологічного характеру. Але в окремих випадках можуть говорити про те, що в організмі жінки розвиваються патологічні процеси, і їй потрібне лікування.

Групи лікарських препаратів

Сьогодні в аптеці можна знайти різні препарати при менструальних болях. Їх можна поділити на кілька груп залежно від механізму дії:

  • Анальгетики. Головна діюча речовина в препараті від менструального болю в цій групі – метамізол натрію. Він знеболює, знімає запалення та усуває спазми. У період місячних ефективні комбіновані засоби. Анальгетики перешкоджають викиду простагландинів ушкодженими клітинами, у результаті нервові закінчення не надсилають у мозок сигнали про спазми.
  • Спазмолітики. Спазмолітичні препарати від менструального болю усувають спазми у гладкій мускулатурі, розслаблюють її. Міотропні спазмолітики впливають на внутрішньоклітинні біохімічні процеси: сприяють виведенню калію та запобігають проникненню внутрішньоклітинного натрію. Вони розширюють кровоносні судини, полегшуючи відтік та надходження крові, виводячи токсини.
  • Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Діюча речовина знімає біль та запалення, блокує сигнали в мозок про спазми. НПЗП знижують вироблення простагландину, що призводить до меншого скорочення матки. Як діюча речовина виступають: ацетилсаліцилова кислота, похідні індолоцтової або пропіонової кислоти, оксиками. Однак їхня дія не тривала, після закінчення - біль може відновитися.
  • Гормональні. Пігулки надають комплексний вплив на організм жінки. Вони нормалізують гормональний дисбаланс завдяки аналогам жіночих статевих гормонів, у складі яких є синтетичні естрогени і прогестерони. Ці речовини знижують кількість вироблених маткою простагландинів і усувають спазми.
  • Заспокійливі засоби. Сюди відносяться засоби з натуральним складом із трав. Заспокійливі препарати налагоджують емоційний стан, знімають дратівливість та напруженість.

Основні форми ліків

Ліки від менструального болю розрізняють залежно від форми випуску. Немає чітких даних про ефективність однієї форми над іншою. Вибирайте, спираючись на зручність застосування, тривалість дії та ін. Ліки від менструального болю випускають у формі:

  • таблеток;
  • капсул;
  • порошків;
  • пакетиків для заварювання;
  • крапель;
  • свічок та супозиторіїв ректальних чи вагінальних.

Протипоказання та побічні ефекти

Перш ніж приймати той чи інший засіб від менструального болю, необхідно ознайомитись з інструкцією та звернути увагу на протипоказання. Знеболюючі не можна приймати при:

  • проблемах із серцем (ішемічна хвороба, серцева недостатність, тощо) та судинами;
  • порушенні згортання крові;
  • ВСД;
  • печінковій недостатності;
  • проблемах із нирками;
  • виразках та запальних хворобах кишечника;
  • у період лактації;
  • алергії на компоненти.

Зловживати прийомом знеболювальних не можна. Неконтрольований прийом таблеток призводить до інших проблем. Пацієнти відзначають такі побічні ефекти:

  • порушення випорожнень;
  • проблеми із судинами;
  • розлад ШКТ;
  • біль у серці.

Самостійно призначати знеболювальне від менструального болю не варто, оскільки неясні причини больового синдрому, що виник, можуть призвести до серйозних наслідків. Важливо порадитися з лікарем, які ліки краще підійдуть у вашому випадку. Замовити будь-який засіб від менструального болю можна в нашій інтернет-аптеці за доступною ціною. Ми здійснюємо доставку містами України. Для уточнення деталей замовлення зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати від менструального болю
✅ Кількість препаратів 71
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Гранули

Препарати від менструального болю ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Ібупрофен-БХФЗ таблетки вкриті оболонкою 200 мг №50 72.5 ₴
Таміпул капсули №10 143.6 ₴
Но-шпа таблетки 40 мг №24 98 ₴
Но-шпа таблетки 40 мг №100 287.2 ₴