Лікування анемії (підвищення гемоглобіну)

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Лікування анемії (підвищення гемоглобіну)

Анемія — досить поширене захворювання, яке трапляється у 24% населення планети. Найчастіше його діагностують у вагітних жінок, немовлят, дітей та підлітків. Перш ніж приймати препарати проти анемії, необхідно розібратися з причиною та усунути її. Про особливості лікування розповімо далі.

Анемія та її причини

Анемія характеризується зниженням кількості еритроцитів та гемоглобіну в крові. Гемоглобін — білок, що входить до складу еритроцитів. Саме він відповідає за транспортування кисню організмом та виведення з нього вуглекислого газу. Причини захворювання можуть мати як вроджений, так і набутий характер:

  1. Неповноцінне харчування. Раціон, у якому міститься недостатня кількість заліза, тваринного білка, а також корисних мікроелементів, незабаром призводить до зниження рівня гемоглобіну.
  2. Крововтрата. Як постійна (за кровоточивості ясен, геморою, поліменореї), так і разова (спричинена травмою чи хірургічним втручанням).
  3. Часте донорство. За умови забезпечення правильного харчування та тимчасової відмови від донорства на усунення симптомів знадобиться невелика кількість часу.
  4. Аутоімунні, спадкові та інфекційні захворювання. Зменшують життєдіяльність еритроцитів та їх передчасний розпад.
  5. Хвороби сполучних тканин. Ревматоїдний артрит, поліартеріїт, хвороба Хортона та систематичний прояв червоного вовчака часто супроводжуються дефіцитом гемоглобіну.
  6. Гельмінтоз. Погіршується процес засвоєння корисних мікроелементів, виникає дефіцит заліза.
  7. Вагітність. За відсутності правильного харчування та відмови від вживання вітамінних добавок, мікроелементів, які виробляє організм матері, стає недостатньо для його функціонування та росту плоду.

Хронічні захворювання інфекційного походження часто стають причиною анемії. До найпоширеніших належать туберкульоз, абсцес легень, пієлонефрит, хвороби бронхів.

Види анемії та її діагностика

Залежно від причини виникнення анемія ділиться на 8 видів. Найпоширенішою є залізодефіцитна. Вона виникає у дітей у періоди інтенсивного росту, вагітних, а також пацієнтів із захворюваннями, які знижують засвоюваність заліза організмом.

Менш поширені види:

  • постгеморагічна;
  • спричинена хронічними захворюваннями;
  • B-12-дефіцитна;
  • фолієводефіцитна;
  • гемолітична;
  • апластична;
  • сидеробластна.

Своєчасна діагностика — запорука швидкої корекції стану за мінімальної шкоди для організму. Насамперед необхідно визначити причину захворювання. Іноді вона зрозуміла без додаткових досліджень, наприклад, під час вагітності або діагностованих хронічних захворювань. В інших випадках потрібне проведення лабораторних аналізів:

  • периферичний мазок крові;
  • загальний повний аналіз крові;
  • аналіз на кількість заліза в сироватці крові, її залізозв'язувальні здатності та кількість феритину у складі;
  • вивчення наявності гемоглобінурії, гемосиденурії.

Фахівець може призначити проведення електрофорезу гемоглобіну та аналізу калу на вміст гемоглобіну. Тільки після чітко поставленого діагнозу прописують ліки проти анемії та препарати для лікування супутніх захворювань, які є першопричиною зниження рівня гемоглобіну.

Лікування анемії

Для підвищення гемоглобіну лікарі призначають пацієнтам застосування препаратів, які умовно ділять на декілька груп:

  • насичені вітаміном B-12: Неуробекс, Ціанокобаламін;
  • насичені фолієвою кислотою;
  • препарати заліза: Тардіферон, Мальтофер;
  • еритроцитарна маса — Епобіокрин;
  • комплексні засоби, до складу яких входять різні вітаміни.

Залізовмісні препарати для лікування анемії частіше рекомендуються для парентерального застосування. У разі порушення всмоктування заліза кишківником під час операцій, непереносимості перорального вживання медикаментів або використання еритропоетину призначаються ліки у вигляді ін'єкцій.

Одночасно проводиться лікування захворювань, які спричинили дефіцит. При цьому можуть бути призначені:

  • гемостатики для мінімізації втрати гемоглобіну за кровотеч;
  • детоксиканти, які очищують кров від вільних радикалів та солей важких металів;
  • ферменти для підвищення здатності травних органів до засвоєння заліза та вітамінів;
  • біогенні стимулятори, які відновлюють працездатність кровотворних органів.

Під час приймання залізовмісного засобу необхідно суворо дотримуватись рекомендацій лікаря та інструкції. Передозування речовиною може спричинити серйозні побічні ефекти, у тому числі нудоту, блювоту і в крайньому разі смерть.

Важливо не припиняти лікування з появою перших ознак поліпшення стану. Залізодефіцитна анемія потребує тривалої терапії. Точний курс виписує лікар, виходячи зі стану хворого.

Купити засоби від анемії можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я”». Здійснюється міжрегіональна доставка. Діє послуга броні. Вартість, зазначена на сайті, поширюється тільки на інтернет-замовлення.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Лікування анемії (підвищення гемоглобіну)
✅ Кількість препаратів 29
✅ Найдешевший препарат 42,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди