Сонячні промені – це не тільки користь та отримання вітаміну D, але й негативний вплив ультрафіолету на шкіру обличчя та тіла. Наслідками дії ультрафіолетових променів можуть стати пігментація шкіри, швидке старіння. Тому в найбільш активні години сонцезахист дуже важливий.
Сучасні сонцезахисні креми здатні блокувати до 99 % шкідливих УФ-променів, захищаючи шкіру від пошкоджень. Їх необхідно наносити не лише перед відпочинком на пляжі, а й щоденно – на відкриті ділянки тіла перед виходом на вулицю, під час прогулянок, занять спортом чи виконання будь-якої діяльності на свіжому повітрі. Для ефективного захисту сонцезахисні засоби варто наносити рівномірним шаром і поновлювати кожні 2-3 години, особливо після купання чи рясного потовиділення.
Основні діючі речовини сонцезахисних засобів та механізм їхньої дії
Сучасні виробники пропонують сонцезахист для тіла в різній формі. Найпоширеніші варіанти – це крем, гель, емульсія, молочко.
Незалежно від форми випуску склад засобів зазвичай схожий: більшість містить як фізичні, так і хімічні фільтри, що забезпечують широкий спектр захисту від ультрафіолету. Серед найпопулярніших складників:
- оксид цинку – фізичний фільтр, який захищає від УФ-променів, не забиває пори й підходить для людей з чутливою шкірою;
- діоксид титану – мінеральний компонент, що забезпечує надійний захист без подразнення;
- авобензон – хімічний фільтр, складних багатьох сонцезахисних кремів, який поглинає небезпечні промені;
- октиноксат – ефективно блокує UVB-промені, що можуть спричинити опіки й підвищити ризик розвитку раку шкіри;
- октисалат – захищає від променів, які викликають старіння шкіри.
Відомі бренди часто комбінують кілька активних фільтрів у складі одного засобу, додаючи також вітаміни (наприклад, вітаміни E чи C), антиоксиданти та зволожувальні компоненти для підтримки здоров’я шкіри.
Потрапляючи на шкіру, сонцезахисні засоби для тіла створюють тонкий шар, який значно знижує проникнення шкідливого ультрафіолету. Хоча цей шар майже непомітний, він істотно зменшує ризик опіків і мінімізує негативний вплив сонця на шкіру.
Чи можуть бути побічні ефекти від застосування сонцезахисних засобів?
Побічні ефекти малоймовірні. Вони можливі тільки за наявності підвищеної індивідуальної чутливості на певний компонент або неправильного застосування. Рекомендується перевірити засіб на невеликій ділянці шкіри (на зап’ясті руки), щоб пересвідчитися, що крем не викликає подразнення.
Чи можна одночасно наносити сонцезахист на косметику?
Якісну доглядову косметику можна використовувати разом із сонцезахистом – головне правильно їх поєднувати. Сонцезахисний засіб наноситься після сироваток, кремів та інших доглядових продуктів, але перед нанесенням тонального крему чи іншої декоративної косметики. Для повторного захисту протягом дня рекомендуються легкі спреї із SPF.
Як і коли варто наносити сонцезахист на шкіру?
Сонцезахист варто наносити вранці, перед виходом на вулицю, навіть у похмурі дні. Засіб необхідно рівномірно розподіляти всіма відкритими ділянками шкіри, особливо на плечі, руки, зону декольте та шию. Для надійного захисту важливо дати продукції ввібратися перед тим, як одягатись або виходити надвір. Повторне нанесення рекомендоване кожні 2 години, а також після купання чи надмірного потовиділення.
Важливість правильного вибору сонцезахисних засобів
Щоб засіб був справді ефективним, вибирайте його відповідно до фототипу шкіри, типу фільтрів (фізичні чи хімічні), рівня активності (пляж, місто, спорт) та SPF. Для щоденного використання зазвичай достатньо SPF 30, а для тривалого перебування на сонці рекомендовано SPF 50+. Особливо уважного підбору потребує чутлива, схильна до алергії або проблемна шкіра. У таких випадках краще звернутися до дерматолога або фармацевта, щоб уникнути подразнень і забезпечити надійний захист.
Сонцезахисні засоби купити за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа аптек пропонує товари в Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.
На офіційному сайті можна дізнатися про актуальну вартість сонцезахисних засобів, знайти інформацію про виробників, почитати відгуки. Також тут буде зручно забронювати товари на 48 годин для самовивезення. За потреби кваліфіковані фармацевти допоможуть із вибором сонцезахисних засобів.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Сонцезахист |
✅ Кількість препаратів | 12 |
✅ Найдешевший препарат | 743,30 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |