Запальні захворювання кишечника

Фільтр
Дозування: 200 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 1000 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 3000 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 800 мг
Виробник: Гаупт Фарма Вюльфінг
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 3 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 1000 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 500 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Виробник: Феррінг
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Sun Pharmaceutical Industries Limited (Індія)
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,1%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Гранули
Дозування: 1500 мг
Виробник: Др. Фальк
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Ферринг
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Гаупт Фарма Вюльфінг
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Recipharm Uppsala
Loading ...
Дозування: 500 мг
Виробник: Тілотс Фарма
Loading ...

Запальні захворювання кишківника

Кишкові інфекції — група, яка включає понад 30 різних захворювань. Причиною зараження можуть бути хворі люди, продукти харчування, вода, а також навколишні та побутові предмети. Препарати від кишкової інфекції вибирають з огляду на чутливість збудника до тих чи інших компонентів. Призначати лікування має спеціаліст.

Види та особливості кишкових інфекцій

Залежно від типу збудника кишкові інфекції бувають такими:

  1. Бактеріальні. Викликані дизентерійною паличкою, синьогнійною паличкою, сальмонелою або бактеріальними токсинами. До групи належать сальмонельоз, дизентерія, холера, ботулізм, черевний тиф.
  2. Вірусні. Збудниками є ротавірус, реовірус, ентеровірус, коронірус, аденовірус.
  3. Грибкові. Викликають грибки типу Candida.
  4. Протозойні. Збудниками є лямблії, амеби, Balantidium coli.

Патогенні мікроорганізми, які спричиняють виникнення кишкових інфекцій, здатні зберігати свою життєдіяльність, перебуваючи на побутових предметах і навіть у холоді, протягом тривалого часу. Саме тому інфікування може статися буквально будь-де.

Інкубаційний період захворювань кишківника триває до 6 днів, через що визначити місце зараження практично неможливо. Тривалість хвороби може становити до 14 діб. Основними симптомами, за яких необхідно негайно звернутися до лікаря, є:

  1. Загальна слабкість. Супроводжується сонливістю, дратівливістю, підвищеною чутливістю, головним болем, а також температурою, що зростає.
  2. Проблеми з травним трактом. Блювота, діарея, хворобливі відчуття в животі, здуття, зниження апетиту або повна відмова від їжі.
  3. Інтоксикація та зневоднення. Виникають на тлі діареї та блювання. Спостерігаються на більш пізніх стадіях прогресування захворювання.

Гострота прояву симптомів залежить від збудника. Найважче переноситься захворювання, спричинене бактеріями. Лікарські препарати від запалення кишківника допомагають полегшити симптоми та прискорити одужання, запобігши ймовірності виникнення ускладнень. Самолікування за кишкової інфекції неприпустимо, якщо не йдеться про просте харчове отруєння. У разі серйозних симптомів, які не вдається ліквідувати препаратами-сорбентами, необхідно негайно звернутися по медичну допомогу.

Діагностика кишкових інфекцій

Щоб призначити ефективні препарати проти кишкової інфекції, здебільшого необхідно визначити їхнього збудника. Лабораторна діагностика включає:

  • загальний аналіз, а також бактеріологічне дослідження крові та сечі;
  • визначення концентрації електролітів у крові;
  • аналіз на кишкові інфекції ПЛР-методом;
  • бактеріологічне дослідження калу та блювотних мас.

Визначити ступінь ураження внутрішніх органів дає можливість інструментальна діагностика. У клінічних умовах можуть проводити ендоскопічне обстеження товстої кишки, огляд прямої та сигмоподібної кишки за допомогою ректороманоскопа, УЗД органів черевної порожнини та малого таза.

Лікування кишкових інфекцій

Виходячи з потреб пацієнта та особливостей його організму, лікар вибирає форму випуску препаратів проти кишкової інфекції:

  • капсули чи таблетки;
  • гранули;
  • суспензія чи розчин;
  • порошок для приготування розчину;
  • фітопрепарати.

Лікування кишкових інфекцій здійснюється з використанням різних ліків з огляду на причини їх виникнення. Однак за всіх видів захворювань насамперед проводять детоксикацію організму, потім відновлюють водно-електролітний баланс і призначають протибактеріальні або противірусні препарати.

Залежно від складу та ефекту, що надається, препарати за кишкової інфекції поділяються на такі групи:

  1. Регідраційні засоби. Використовуються для відновлення водного та кислотно-лужного балансу організму. Це готові розчини чи порошок для його приготування. До складу входять декстроза, хлорид калію та натрію, а також цитрат або бікарбонат натрію.
  2. Ентеросорбенти. Призначені для виведення токсинів з організму. Найефективнішими є засоби, що містять кремній. Також популярністю користуються сорбенти з лігніном чи алюмосилікатом. Бюджетний варіант — активоване вугілля, проте його сорбційні можливості низькі, що уповільнює лікування.
  3. Еубіотики. Використовуються для відновлення мікрофлори кишківника. Стимулюють захисні функції організму, допомагають позбутися патогенних мікроорганізмів.
  4. Антибіотики. Призначаються за гострих інфекцій бактеріального походження. Вибір групи антибіотиків відбувається за результатами бакпосіву.

Додатково залежно від потреб пацієнта та симптомів інфекції лікар може призначити приймання лікарських препаратів для усунення спазмів, нормалізації травлення, зменшення перистальтики. За ознобу, високої температури тіла використовуються жарознижувальні засоби.

Профілактика кишкових інфекцій

Оскільки кишкові інфекції — заразні захворювання, ви можете запобігти їх виникненню, дотримуючись кількох правил:

  • стежити за гігієною рук, особливо після прогулянки на вулиці;
  • вживати миті овочі та фрукти;
  • пити лише очищену воду;
  • проводити термічну обробку риби та м'яса перед вживанням;
  • дотримуватись правил зберігання харчових продуктів;
  • відмовитися від вживання «вуличної» їжі;
  • уникати купання у забруднених водоймах;
  • підтримувати чистоту у приміщенні.

Якщо у вас є діти, які відвідують дитячий сад, школу, ігрові кімнати та інші людні місця, слідкуйте за чистотою у приміщеннях та проведенням дезінфекції згідно із загальноприйнятими правилами. Привчіть дитину мити руки перед їдою і відразу після приходу додому.

Захистити себе та дітей від серйозних кишкових інфекцій можна за допомогою вакцинації. Існують препарати, здатні запобігти виникненню ротавірусної інфекції, черевного тифу, вірусного гепатиту та гострої дизентерії. Дізнатися про наявність вакцини в місті можна у лікаря.

Купити засіб від запалення кишківника можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». Зверніть увагу на те, що реалізація деяких препаратів із категорії здійснюється лише за рецептом лікаря. На сайті представлена інформація щодо правил застосування ліків за захворювань ШКТ, але перевагу віддають призначенням лікаря. Вартість, зазначена на сайті, поширюється виключно на інтернет-замовлення.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Запальні захворювання кишечника
✅ Кількість препаратів 30
✅ Форма випуску Корневища, Таблетки, Супліддя, Супозиторії, Капсули, Гранули, Розчин, Суспензія, Фіточай

Запальні захворювання кишечника ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Тримспа таблетки вкриті оболонкою 200 мг №30 (15х2) 166.3 ₴
Пентаса таблетки 500 мг №50 1111.6 ₴
Салофальк гранули в гастрорезистентній оболонці пролонгованої дії 3000 мг пакетики №50 5400.8 ₴