Кишкові інфекції – це велика група патологій, причиною розвитку яких є проникнення в шлунково-кишковий тракт патогенних бактерій або вірусів. Основні ознаки кишкової інфекції – це розлади травлення, загальна інтоксикація і підвищення температури тіла. Зараження найчастіше відбувається через недотримання правил особистої гігієни, а також при недостатньо ретельній обробці харчових продуктів.
Збудниками гострих кишкових інфекцій є патогенні бактерії, віруси, гриби та гельмінти. Вони виробляють токсини, які спричиняють отруєння організму. До збудників кишкових інфекцій відносяться:
- кишкова паличка та інші ешерихії;
- сальмонела;
- холерний вібріон;
- галофільний вібріон;
- стафілококи.
Передача збудника можлива через предмети загального користування, фекально-оральним та повітряно-крапельним шляхом.
В комплексній терапії ГКІ призначають таблетки від кишкової інфекції, які мають протизапальні та антимікробні властивості, нормалізують моторику кишківника, чинять сорбційну дію. Ліки від ГКІ можуть бути у різних формах – пігулки, капсули, саше, супозиторії від кишкової інфекції, розчини для приймання всередину та для ін’єкцій.
Купити таблетки від кишкових інфекцій в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» за прийнятними цінами. На офіційному сайті доступна необхідна інформація, а саме: вартість препаратів, інструкція, відгуки інших пацієнтів, аналоги тощо. Тут також доступне попереднє онлайн бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Основні діючі речовини
При кишкових інфекціях небезпечними є сильна інтоксикація та зневоднення організму, тому призначають сорбенти, які виводять екзо- та ендотоксини, алергени й патогени. Основні складники сорбентів:
- каолін, що добре адсорбує будь-які токсини;
- активоване вугілля з високою поглинальною здатністю;
- гель кремнієвої кислоти;
- двоокис кремнію колоїдного безводного;
- солі амонію.
Однак для комплексного лікування запальних захворювань кишечника та усунення симптомів кишкових інфекцій часто додатково призначають лікарські засоби на основі інших активних речовин, які діють цілеспрямовано на зняття запалення та полегшення болю.
Наприклад, ЛЗ на основі таких діючих речовин:
- тримебутину малеат знімає спазми та полегшує біль у шлунково-кишковому тракті;
- месалазин – лікування запальних захворювань кишечника, таких як виразковий коліт;
- сульфасалазин – має протизапальну дію;
- месаламін зменшує запалення в кишечнику, підтримує ремісію;
- будесонід – глюкокортикостероїд для зниження запалення при запальних захворюваннях кишечника.
Також при лікуванні кишкових інфекцій призначають кишкові антисептики (похідні нітрофуранів) та кишкові антибіотики (фторхінолони II покоління). Обидва класи препаратів допомагають знижувати запалення та усувати інфекційний процес, забезпечуючи поліпшення стану пацієнтів.
Механізм дії
Важливо виявити причину інфекції, щоб призначити ефективне лікування. В комплексну терапію входять такі препарати, що мають різний механізм дії:
- сорбенти виводять токсини;
- протизапальні знімають біль та усувають запалення кишки;
- антимікробні зупиняють розмноження патогенної флори;
- противірусні призначають, щоб лікувати ротавірусну та ентеровірусну інфекції;
- кишкові антибіотики згубно діють на грамнегативні бактерії.
Для відновлення водно-електролітного балансу і для запобігання розвитку метаболічного ацидозу, обов’язкове застосування лікарських розчинів з хлоридом натрію. Наступним етапом терапії є препарати для травної системи, пробіотики, що допомагають відновити нормальну мікрофлору, та відрегулювати функції кишківника.
Протипоказання та побічні ефекти
Найбільш складно захворювання перебігає у дітей, а також літніх пацієнтів, оскільки у них захворювання може розвиватися швидше, що призводить до зневоднення. При появі симптомів, характерних для кишкових інфекцій, важливо терміново звернутися до лікаря. Це допоможе правильно діагностувати захворювання та отримати необхідне лікування.
Призначати ліки при ГКІ повинен лише лікар, оскільки препарат потрібно підбирати залежно від збудника та результатів аналізів. Дозування підбирають за масою тіла та віком пацієнта.
Також слід пам’ятати, що препарати можуть мати як протипоказання, так і побічні ефекти. Основними протипоказаннями є підвищена чутливість до компонентів препарату, наявність певних алергічних реакцій, а також деякі хронічні захворювання (тяжкі порушення функції печінки та нирок, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки та інші). Що стосується побічних ефектів, то деякі ліки від кишкових інфекцій, можуть викликати висипання на шкірі, кропив’янку, свербіж, безсоння, головний біль,біль у животі, сухість у роті тощо.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
При лікуванні кишкових інфекцій потрібно зняти гостру стадію, відрегулювати водно-електролітний баланс, налагодити функції кишківника, та повернути до норми його мікрофлору. Для цього необхідно виявити збудника (за допомогою лабораторних тестів можна точно визначити патоген), вивести токсини, запобігти можливим ускладненням (моніторинг стану пацієнта та своєчасне вжиття заходів при загрозі ускладнень). Важливо підібрати фармакологічні препарати так, щоб уникнути небажаних взаємодій та побічних реакцій. Наприклад:
- тримебутин малеат: у поєднанні з опіоїдними анальгетиками може посилювати їх ефект;
- месалазин та сульфасалазин: сульфасалазин може знижувати всмоктування месалазину, тому важливо контролювати рівні препарату в плазмі;
- месаламін: може взаємодіяти з іншими препаратами, які впливають на функцію нирок;
- будесонід: може посилювати дію інших імуносупресивних препаратів, а також підвищувати ризик інфекцій.
Всі ці етапи мають проводитися або в умовах стаціонару, або під пильним наглядом лікаря. Надалі в реабілітаційний період, терапевт підбирає інші лікарські засоби або БАДи, щоб покращити загальний стан.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
При появі перших симптомів кишкової інфекції – нудоти, блювання, діареї, потрібно протягом кількох годин ретельно стежити за станом хворого. Підвищення температури, посилення симптомів, погіршення загального стану є приводом негайно звернутись до лікаря. Спеціаліст призначить аналізи, підбере ефективні препарати.
Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я, оскільки лікування має відбуватись під наглядом лікаря, і коригуватись залежно від змін стану пацієнта.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Таблетки від кишкової інфекції |
✅ Кількість препаратів | 10 |
✅ Найдешевший препарат | 213,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |