Швидко усунути спазми і болі, що викликаються ними, можуть спазмолітики - препарати, дія яких спрямована на зниження тонусу і рухової активності гладких м'язів. Також вони пригнічують спазм м'язів.
Спазми (скорочення) можуть виникнути в гладкій мускулатурі, сечовивідних та жовчовивідних шляхах, бронхах, кровоносних судинах, травному тракті. Жінкам також добре знайомий стан альгодисменореї – болю в животі перед та під час менструації. Допомогу у полегшенні та усуненні цих станів надають спазмолітичні засоби.
Коли призначають препарати - спазмолітики
У перекладі з грецької спазмолітик означає «що рятує від спазму». Дуже багато захворювань супроводжуються спастичними симптомами та судомами. Головна причина призначення спазмолітичних засобів – це болючі відчуття, спричинені спазмом гладкої мускулатури.
Показання для призначення спазмолітиків при болях можуть бути такими:
- Шлунково-кишкові захворювання, такі як гастродуоденіт, виразка, панкреатит, спастичний коліт, хвороба жовчного міхура. Спазмолітики рекомендується вживати у комплексній терапії такої симптоматики: біль, нудота, здуття, відчуття тяжкості, метеоризм.
- Хвороби сечовивідної та статевої систем: каміння у сечовому міхурі, цистит, уретрит.
- Спазми головного мозку (цефалгія).
- Знеболення при пологах для прискорення розкриття шийки матки (не можна перевищувати допустиме дозування, щоб не відбулося передчасне розродження).
- Знеболення діагностичних процедур (холецистографії, колоноскопії, гастроскопії тощо). Наприклад, краплі для очей з атропіном полегшують лікарю-офтальмологу проведення огляду очного дна.
Вважається, що чим довше продовжується відчуття болю, тим важче надалі буде знайти методи та засоби його усунення. Існує небезпека помилитися у симптоматиці, оскільки болі, спазми і судоми можуть бути ознаками серйозних захворювань.
Класифікація ліків-спазмолітиків
В аптеці можна зустріти дві групи спазмолітичних засобів. Вони поділяються на натуральні та синтетичні. Якщо треба позбутися сильного болю, використовують синтетичні препарати, які у свою чергу за механізмом впливу поділяються на нейротропні та міотропні.
Види спазмолітиків, купити які можна в аптеці:
- Натуральні. Це лікарські трави, що мають м'який вплив. Продаються вони як самостійно, так і у складі зборів.
- Нейротропні. Їхня дія заснована на уповільненні передачі нервово-м'язового імпульсу клітин гладкої мускулатури. В основі нейротропів – діюча речовина атропін. Препарати широко використовуються, коли потрібно надати невідкладну допомогу. Також відомі спазмолітики з такими діючими речовинами як платифілін, скополамін, спазмолітин, арпенал.
- Міотропні. Ці ліки мають безпосередній вплив на обмінні процеси в клітинах гладкої мускулатури. Вони викликають швидке розслаблення. До них відносяться ліки, у складі яких присутній дротаверин, папаверин, нітрогліцерин та ін.
Незважаючи на яскраво виражений знеболюючий ефект спазмолітиків, фармакологічна промисловість вирішила ще більше його посилити та випустила комбіновані спазмолітичні препарати з нестероїдними протизапальними та заспокійливими складовими.
Переваги ліків-спазмолітиків
Спазмолітики мають етіопатогенетичну та симптоматичну дію, які не тільки усувають спазми та болі, але й можуть попереджати функціональні ускладнення. Завдяки усуненню спазму, спазмолітичні препарати призводять функції органів у порядок:
- відновлюється проходження їжі кишківником;
- нормалізується відтік жовчі та виділення панкреатичних соків;
- покращується уродинаміка та кровопостачання внутрішніх органів.
Серед спазмолітичних препаратів є досить багато ефективних ліків із мінімальною кількістю протипоказань. Іноді виявляється індивідуальна непереносимість компонентів препарату. В такому випадку, після консультації з лікарем, ліки необхідно замінити.
Помилки прийому спазмолітиків
Найпоширенішою помилкою при лікуванні спазмолітичними препаратами є перевищення допустимої тривалості прийому. Крім появи побічних ефектів, можна згаяти час і запустити хворобу. Якщо симптоми не минають, треба негайно звертатися до лікарні, тому що звичайні на перший погляд болі, судоми та спазми можуть бути симптомами серйозних захворювань, що потребують хірургічного втручання.
З обережністю необхідно приймати знеболювальні засоби вагітним та жінкам, які годують груддю. У цьому випадку пацієнтка обов'язково повинна звернутися до лікаря, чітко дотримуватись його рекомендацій та приймати тільки ті засоби, які він призначить.
В нашій інтернет-аптеці є великий вибір спазмолітичних засобів. Тут можна замовити та купити спазмолітик за ціною, нижчою від ринкової. Оформіть покупку товару прямо на сайті або зателефонуйте. У нас продаються лише якісні медикаменти.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Спазмолітики |
✅ Кількість препаратів | 40 |
✅ Найдешевший препарат | 26,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |