Спазми — це мимовільні сильні скорочення м’язів, що спричиняють дискомфорт і біль. Спазмолітики швидко усувають ці симптоми. Це своєрідні знеболюючі препарати, що знижують тонус і рухову активність м’язів. Для швидкого усунення спазмів м'язів часто призначають спазмолітики в уколах, які швидко усуваючи дискомфорт і біль, що виникають внаслідок спазмів.
Препарати для зняття спазмів та професійні поради щодо їх вибору завжди можна знайти в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України.
Особливості спазмолітиків
Спазмолітики — це клас лікарських засобів, які призначаються для зменшення або усунення спазмів, тобто неприродних або мимовільних скорочень м'язів. Ці м’язи є переважно в порожнистих внутрішніх органах, наприклад, кишківнику, бронхах, сечовивідних шляхах тощо. Спазми цих м’язів призводять до порушення функцій внутрішніх органів, болю.
Спазмолітики за механізмом дії поділяють на дві групи:
- Міотропні спазмолітики — діють безпосередньо на м'язову тканину, зменшуючи її тонус і сприяючи розслабленню м'язів.
- Нейротропні спазмолітики — впливають на нервову систему, зменшуючи передачу нервових сигналів, які викликають спазми м'язів.
Ці дві групи спазмолітиків мають різні механізми дії, але обидва спрямовані на полегшення спазмів м'язів і покращення стану пацієнта.
Показання до застосування
Призначають спазмолітики для внутрішнього застосування та спазмолітики уколи під час таких станів і симптомів, як:
- шлунково-кишкові захворювання (виразка, панкреатит, гастродуоденіт, спастичний коліт тощо);
- хвороби сечовивідної та статевої системи (цистит, уретрит, каміння в сечовому міхурі);
- спазми судин головного мозку;
- пологи;
- знеболення під час таких діагностичних процедур, як колоноскопія, гастроскопія, холецистографія.
Також використовують спазмолітичні препарати як частину комплексної терапії мігрені, епілепсії та інших неврологічних захворювань.
Переваги ін'єкційного введення
Обезболюючі уколи спазмолітики використовують тоді, коли необхідно швидко зняти біль. На відміну від таблеток чи крапель, препарат швидко потрапляє в кровотік і надає системну дію впродовж 10-30 хвилин. Це забезпечує швидкий та ефективний результат у знятті болю та спазмів. Адже під час перорального застосування препаратів частина активних речовин руйнується або всмоктується в шлунку. У випадку з ін’єкціями препарати обходять шлунково-кишковий тракт, що дозволяє уникнути часткового руйнування.
Ін'єкції дозволяють точно контролювати дозу препарату, що є критично важливим для пацієнтів із специфічними потребами або чутливістю до реакцій на ліки.
Методика введення
Алгоритм введення спазмолітиків за допомогою ін’єкцій:
- Ретельно вимийте руки за допомогою мила та проточної води.
- Використовуйте лише стерильні матеріали.
- Місце для введення препарату вибирайте, зважаючи на інструкцію ліків.
- Дотримуйтеся правильної техніки, аби не спричинити побічні реакції.
- Утилізуйте шприц, голки та інші матеріали.
Вводити спазмолітики можна внутрішньом’язово та внутрішньовенно, також використовують підшкірні ін’єкції.
Під час внутрішньом’язових ін’єкцій необхідно вводити голку під кутом 90° на ⅔ її довжини. М’язи мають бути розслабленими. Підшкірні ін’єкції використовують рідко, але вони найменш болісні для пацієнтів. Голку необхідно вводити під шкіру під кутом у 45°. Внутрішньовенні ін’єкції передбачають введення ліків безпосередньо у вену. Важливо пам'ятати, що введення лікарських засобів за допомогою ін'єкцій є процедурою, яку виконують тільки кваліфіковані медичні фахівці.
Взаємодія з іншими препаратами
Взаємодія спазмолітиків з іншими препаратами може бути різною і залежить від конкретного лікарського засобу. Деякі спазмолітики можуть взаємодіяти з іншими ліками, наприклад:
- Заспокійливі препарати (анксіолітики) — може виникнути підсилення седативного ефекту.
- Препарати, що впливають на центральну нервову систему (ЦНС) — взаємодія може призвести до підсилення центральних ефектів, таких як сонливість або головний біль.
Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед застосуванням спазмолітиків. Це допоможе уникнути ускладнень, побічних реакцій та забезпечить ефективне лікування. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Спазмолітики для ін'єкційного введення |
✅ Кількість препаратів | 11 |
✅ Найдешевший препарат | 84,30 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |