Спазмолітики – це лікарські препарати, які здатні знижувати тонус і рухову активність гладких м’язів. Спазми можуть виникати в різних частинах тіла, наприклад, у шлунково-кишковому тракті, сечовивідних шляхах, судинах, та викликати біль і дискомфорт. Для знеболення лікар може призначити спазмолітики в розчині або у формі таблеток.
Поширені причини виникнення та наслідки спазмів
Спазми – це мимовільні скорочення м’язів, які супроводжуються дискомфортом та болем. До їх виникнення можуть призводити:
- захворювання (гіпертиреоз, цукровий діабет);
- нервові розлади;
- нестача магнію, калію, натрію та кальцію;
- фізичне перенапруження;
- приймання деяких лікарських препаратів;
- вагітність;
- зневоднення.
Скорочення м’язів спричиняє різкий біль, відчуття скутості та напруження. Може спостерігатися тимчасова втрата здатності рухати певними частинами тіла. При регулярному виникненні спазмів можливий хронічний біль, тому цей стан обов’язково треба лікувати.
Основні діючі речовини спазмолітиків в таблетках
Основні діючі речовини таблеток-спазмолітиків:
- дротаверин;
- фенпіверинію бромід;
- папаверин;
- дицикломіну гідрохлорид.
Дротаверин – це міотропний спазмолітик, що впливає на зниження тонусу м'язів та судин гладкої м'язової системи. Дротаверин застосовують при функціональних шлунково-кишкових розладах.
Фенпіверинію бромід має М-холіноблокувальну дію та спазмолітичний ефект. Речовина допомагає зменшити біль, який спостерігається під час спазмів жовчного міхура, шлунку, кишківника.
Папаверин є інгібітором ферменту фосфодіестерази, він знижує тонус та зменшує скорочувальну діяльність гладеньких м’язів. Показаннями до його застосування є спазми сечовивідних шляхів, судин головного мозку та периферичних судин.
Дицикломіну гідрохлорид – третинний амін, що має антихолінергічну активність. Він ефективно знижує тонус гладкої мускулатури, усуваючи спазми та біль. Основна дія препарату полягає в розслабленні гладких м’язів, що забезпечує спазмолітичний ефект при різних спазмах шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів, урогенітальної та судинної систем.
Механізм дії
Міотропні спазмолітики діють безпосередньо на м’язові клітини. М-холіноблокатори блокують М-холінорецептори, це призводить до розслаблення м’язів.
Препарати для зняття спазмів можуть відпускатися як за рецептом, так і без рецепта.
Протипоказання та побічні ефекти
Є низка протипоказань, за яких не призначають таблетки-спазмолітики або призначають з обережністю, це:
- виражена ниркова недостатність;
- виражена печінкова недостатність;
- важка стенокардія;
- закритокутова глаукома;
- затримка сечовипускання;
- кишкова непрохідність;
- мегаколон.
Варто відмовитися від призначення ліків за наявності індивідуальної непереносності складників.
Деякі препарати, залежно від їхнього складу, можуть бути протипоказані вагітним і жінкам, що годують груддю, а також дітям, оскільки вони можуть мати негативний вплив на розвиток плода або викликати побічні реакції у дітей.
Приймання спазмолітиків у таблетках може спричиняти такі побічні дії, як:
- запор;
- запаморочення;
- сухість у роті;
- нудота або блювання;
- головний біль;
- тахікардія;
- зниження артеріального тиску;
- алергічні реакції, такі як висипання або свербіж тощо.
У разі появи будь-яких побічних дій під час терапії рекомендується звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Таблетки-спазмолітики можуть взаємодіяти з іншими ліками, що як підвищує, так і знижує їхню ефективність. Наприклад, папаверин підсилює ефект антигіпертензивних засобів.
У випадку супутнього застосування медикаментів рекомендується проконсультуватися з лікарем. Дізнатися більше про взаємодію з іншими препаратами та можливі побічні дії допоможе інструкція від виробника до кожного препарату.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Самолікування є шкідливим для здоров’я, безконтрольне приймання лікарських засобів може призвести до серйозних ускладнень. Тому перед тим, як придбати знеболювальні засоби, рекомендується проконсультуватися з фахівцем, який підбере оптимальне дозування. Перед початком терапії бажано пройти медичне обстеження, щоби виключити наявність протипоказань.
В Києві та інших містах України за прийнятними цінами купити спазмолітики в таблетках можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Кваліфіковані фармацевти мережі аптек нададуть відповіді на всі питання щодо лікарських засобів, наприклад, про показання, властивості, особливості застосування, та допоможуть у виборі ліків за найкращою вартістю. На офіційному сайті мережі доступна опція попереднього бронювання. Забрати замовлення можна самостійно або замовити доставлення Новою Поштою.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Спазмолітики в таблетках |
✅ Кількість препаратів | 24 |
✅ Найдешевший препарат | 39,30 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |