Один з найпростіших методів діагностики стану здоров’я — вимірювання температури тіла. Робити це можна за допомогою термометрів різних видів. Одні з найпопулярніших та найзручніших у використанні — електронні.
Електронний термометр: механізм дії та переваги
Медичний електронний термометр — це прилад, який використовується для вимірювання температури тіла із застосуванням сучасних цифрових технологій. Від ртутних і спиртових відрізняється конструкцією та механізмом дії. Визначення температури засноване на використанні високочутливих датчиків, вбудованих в корпус пристрою. Він записує дані про зміну опору провідника під впливом певного середовища. Інформація аналізується приладом, перетворюється і передається на дисплей у вигляді звичних параметрів температури тіла.
Зазвичай в ролі провідника використовується кераміка з платиновим напиленням. Працюють такі пристрої від заряду акумулятора чи батарейок. На електронний градусник ціна вища, ніж на ртутну модель. Але переваг у таких приладів чимало:
- безпека;
- висока швидкість вимірювання температури;
- зручність користування;
- широка варіативність типів і моделей.
Електронні градусники не містять ртуті, мають водонепроникні та ударостійкі корпуси, вимірюють температуру менш ніж за 1 хвилину. Результати вимірювання з’являються на дисплеї. В більшості моделей передбачена функція автоматичного вимкнення. Деякі видають звуковий сигнал, коли сеанс вимірювання завершився.
Які бувають електронні термометри?
Електричний термометр може мати різну форму. Найпопулярніші види градусників такого типу:
- Стандартні (класичні). Формою нагадують звичайні ртутні. Корпус виготовлений з пластику, мають металічний наконечник з датчиком, який реагує на температуру шкіри, і вбудований дисплей (іноді з підсвіткою). Легкі, компактні, не б’ються. Часто наконечники змінні.
- Інфрачервоні. Вимірюють температуру тіла, аналізуючи інфрачервоне випромінювання на різних ділянках. Сучасні термометри інфрачервоні бувають безконтактні та контактні. Перші спрацьовують на відстані 5-8 мм від шкіри. Дають змогу вимірювати температуру в ділянці лоба чи скронь. Найпопулярніші контактні моделі — вушні.
- Термометр-соска. Нагадує звичайну латексну чи силіконову соску, але має вбудований датчик температури та екран для відображення результатів. Зручний для вимірювання температури у немовлят.
Термометр медичний електронний широко використовується в медзакладах і в побуті.
Як користуватися електронним термометром?
Термометр цифровий може використовуватися різними методами. Традиційні способи вимірювання температурних показників тіла:
- аксилярний — під пахвами;
- оральний — наконечник приладу поміщають під язик;
- ректальний — в прямій кишці.
Оцінювати результат вимірювання можна одразу після звукового сигналу. Більш детально про правила використання електронних термометрів описано в інструкції з експлуатації.
Як вибрати електронний градусник?
Щоб вибрати градусник, яким буде зручно користуватися впродовж тривалого часу, варто звертати увагу на такі особливості приладу:
- розмір дисплея, читабельність цифр, наявність підсвітки;
- тип наконечника — може бути круглим, плоским, гнучким;
- швидкість замірів;
- обсяг вбудованої пам’яті;
- тип елементів живлення.
На електронний термометр ціна визначається з урахуванням різних факторів: бренд, тип пристрою, функціональні можливості.
Купити електронний градусник в аптеці «Бажаємо здоров'я»
В Україні купити електронний термометр за прийнятними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». Придбати цифрові градусники, а також термометри водні можна в Києві та інших містах. Забронювати товар можна через інтернет, а забрати в найближчій до Вас аптеці.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Термометри електронні |
✅ Кількість препаратів | 15 |
✅ Найдешевший препарат | 65,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |