Послаблюючі засоби

Фільтр
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фітопродукт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 7,5 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 5 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Abbott Biologicals
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Delpharm Orleans
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Бофур Іпсен Індустрі
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 670 мг/мл
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Ананта Медікеар Лімітед
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Медітаб Спешіелітіс
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Олія
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Лабораторіо Хіміко Фармачеутіко А. Селла
Loading ...
Форма випуску: Супозиторії
Дозування: 750 мг
Виробник: Фарміна
Loading ...

Для нормального здорового випорожнення були розроблені засоби від запору - препарати, які мають проносний ефект і допомагають покращити процес дефекації. Недуг завдає шкоди організму, особливо при постійному характері, тому з появою перших ознак хвороби слід звернутися до лікаря.

Що таке засіб від запору

Лікарські препарати, спрямовані на лікування запорів та нормалізацію консистенції калових мас, у фармакології отримали назву проносні засоби. Їхнє призначення полягає в очищенні кишечника від твердого калу, який виводиться проблематично, болісно. Медикаменти здатні відновити систематичну дефекацію. Препарати виготовляють як на рослинній основі, так і шляхом хімічного синтезу.

Види проносних препаратів

На сьогоднішній день ринок фармації пропонує засоби з різним механізмом дії на організм людини. Для зручності їх класифікують. Кожен клас вирішує певну проблему, що призвела до порушення випорожнень:

  1. Медикаменти стимулюючої дії впливають на провідні шляхи у слизовій оболонці травного тракту. Стимулятори зі збуджуючим ефектом діють на різні відділи кишкової системи: тонкий кишківник, товсту кишку. Ця група має швидку дію, але результат триває недовго. Медикаменти з таким впливом протипоказані хворим з непрохідністю кишечника, недостатньою роботою нирок, при гострих захворюваннях черевної порожнини.
  2. Препарати на основі вазелінової, оливкової та інших олій спрямовані на пом'якшення фекалій. Дія їх спрямована на розрідження калових мас, збільшення вмісту кишки та розм'якшення його в'язкісті. Лікарські засоби призначають людям, які ведуть малорухливий спосіб життя. М'язи кишечника починають слабо скорочуватися, екскременти твердіють. Це призводить до дискомфорту під час випорожнення. Олії огортають слизову оболонку внутрішніх органів і сприяють виведенню калу. Даний вид препаратів застосовується під час проведення фіброколоноскопії.
  3. До антраглікозидів відносять рослинні речовини, що знаходяться в крушині, морській капусті, насінні льону і т. п. Специфічні компоненти, які включені до складу проносних препаратів, подразнюють нервові закінчення на слизовій оболонці внутрішніх органів та сприяють посиленню перистальтики. Ця група призначається для очищення травного тракту під час проведення клініко-діагностичних заходів.
  4. Спазмолітики рекомендовані при нездужанні, викликаному судомою. Ліки знижують м'язовий тонус кишечника та полегшують проходження його вмісту. Конвульсія може бути спровокована стресовою ситуацією чи неправильною дієтою. У цьому випадку людині боляче випорожнюватися, кал важко проходить по відділах травної системи.

Причини появи запору

Труднощі при випорожненні кишечника приносять дискомфорт і біль людині. Запори можуть виникнути через такі причини:

  1. Незбалансований раціон. Дефіцит клітковини рослин та харчових волокон призводить до порушення густоти калових мас та ускладнення руху по ШКТ.
  2. Стресові ситуації. У людей із вразливою психікою, зміна звичного способу життя призводять до порушення дефекації.
  3. Якщо людина мало рухається, це послаблює м'язові тканини таза, відповідно моторика травного тракту слабшає.
  4. У вагітних жінок або при годуванні груддю розширена матка може тиснути на відділи товстої та прямої кишки та ускладнювати проходження переробленої їжі.
  5. Захворювання шлунково-кишкового тракту, пов'язані з різними інфекціями, провокують синдром подразненого кишечнику. Це спричиняє порушення консистенції фекалій.
  6. Хвороби прямої кишки, такі захворювання, як проктити, анальні утворення, призводять до сильного болю під час випорожнення, тому люди намагаються якнайменше вживати їжі та води, щоб відкласти дефекацію на потім.
  7. Доброякісні новоутворення, наприклад поліпи, перешкоджають просуванню їжі. Це призводить до затримки випорожнень.
  8. Онкологічні захворювання товстої кишки також є механічною перешкодою на шляху руху калу. Для цього захворювання характерний грудкоподібні випорожнення з кров'янистими виділеннями, слизом. Хворий скаржиться на різку втрату ваги та хворобливі відчуття у животі.
  9. Периферичні нейропатії виникають при ураженні нервових закінчень у районі хрестця. Відбувається це через хвороби спинного і головного мозку, що розвиваються. Немає фізіологічних позивів до дефекації.
  10. Ендокринні порушення послаблюють активність товстої кишки. Цукровий діабет чи гіпотиреоз можуть зменшити частоту дефекацій.
  11. Харчові інтоксикації або отруєння солями важких металів можуть спровокувати нездужання. При цьому порушується мієлінова оболонка, що огортає рецептори, нервові сплетення також характеризуються патологічними змінами.
  12. Прийом деяких ліків може спровокувати захворювання. Наприклад, анальгетики гальмують рух вмісту ШКТ, антидепресанти зменшують моторику кишечнику, антибіотики руйнують мікрофлору травного тракту.

Перш ніж купити проносні засоби, слід виявити точні причини виникнення проблем із дефекацією. Необхідність застосування тієї чи іншої групи щодо впливу на організм визначає лікар, який призначає терапію в залежності від результатів клініко-діагностичних досліджень.

Основні помилки прийому проносних ліків

Більшість пацієнтів не вважають нерегулярність випорожнень серйозною проблемою і тому воліють підбирати терапію самостійно, без консультації лікаря. Неправильно підібране дозування може призвести до здуття живота, хронічного запору. Безконтрольне застосування проносних ліків впливає на застій калових мас. У результаті хворий неспроможний самостійно спорожнитися. Зловживання медикаментозною терапією може призвести до сильного проносу, який порушує рівновагу рідини та іонів. Це, в свою чергу, провокує розвиток аритмій і зниження артеріального тиску.

Не можна застосовувати медикаменти з терміном придатності, що минув. Це може зашкодити організму людини, при цьому ризик виникнення побічних ефектів збільшується. Не слід призначати лікування самостійно, навіть у профілактичних цілях.

Форми випуску проносних від запору

Для лікування цієї проблеми розроблено всілякі лікарські форми препаратів:

  • таблетки;
  • олії;
  • мікроклізмы;
  • жувальні гумки;
  • суспензії;
  • порошки;
  • гранули;
  • супозиторії.

Перелічені форми ліків у різний спосіб покращують дефекацію. Проносні засоби підходять пацієнтам будь-якого віку, деякі розроблені спеціально для дітей першого року життя.

Ефективність та безпека проносних ліків

Лікування запору – складна проблема і вимагає індивідуального підходу до терапії, тому що до порушення випорожнень призводять різні причини. Результативність сучасних препаратів підтверджена клінічними випробуваннями. При дотриманні дозування і рекомендацій лікаря проносні засоби пом'якшують консистенцію калу, сприяють безболісному виведенню мас кишечником і повністю безпечні для пацієнта, при дотриманні рекомендацій лікаря.

Замовити та купити сертифіковані лікарські засоби можна в нашій інтернет-аптеці з доставкою . У нас широкий асортимент та доступні ціни. Зверніться до менеджера через форму зворотного зв'язку або по телефону.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Послаблюючі засоби
✅ Кількість препаратів 87
✅ Форма випуску Краплі, Олія, Збір, Сироп, Листя, Таблетки, Фіточай, Супозиторії, Розчин, Порошок, Гранули, Кора

Послаблюючі засоби ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Пікосен капсули №10 46.4 ₴
Рицинова олія флакон 100 г 72.6 ₴
Сенадексин Ананта таблетки №500 418.7 ₴