Лікарські трави

Фільтр
Форма випуску: Квітки
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Листя
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Насіння
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Листя
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Плоди
Виробник: Віола
Loading ...
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Листя
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Віола
Loading ...
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Насіння
Виробник: Віола
Loading ...

Лікарські трави: застосування та особливості

У ході терапії великої кількості захворювань лікарі рекомендують приймати лікарські трави. Рослинні збори офіційно визнані лікарськими засобами, їхня клінічна дія підтверджена практикою, що гарантує цілющу дію. Фітопрепарати мають позитивну дію на організм, нормалізують стан при хронічних хворобах, прискорюють процес одужання. Траву можуть застосовувати люди будь-якого віку: дорослі, діти та літні пацієнти.

Якщо купили засоби на основі лікарських рослин в аптеці, можете використовувати їх для профілактики. Також настої та відвари застосовуються в косметичних цілях.

Популярність фітотерапії пояснюється рядом її переваг:

 • можливість застосування тривалий час;
 • допустимість поєднання з іншими препаратами;
 • можливість використання вдома без спеціального обладнання;
 • біодоступність;
 • ефективність та безпека терапії хронічних станів;
 • полівалентність фармакологічної дії, що зростає при одночасному застосуванні з іншими препаратами

Фітотерапія та її особливості

Рослини попереджають та усувають ускладнення, які виникають при прийманні антибіотиків, гормонів та медичних препаратів хімічного походження. Виготовлені з цілющих рослин препарати мають характерні риси – поетапний, повільний розвиток терапевтичного ефекту, помірну дію. Рослинні компоненти відрізняються високою засвоюваністю, добре сприймаються організмом.

Класифікують засоби по лікувальному ефекту. Аптечні трави можуть використовуватись:

 • У ході лікування ряду хвороб – бронхіальної астми, гіпертонії, серцевої недостатності, виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічної пневмонії та інших важких захворювань.
 • У період відновлення після перенесення гострих форм захворювань.
 • Для профілактики та лікування загострень хронічних хвороб серцево-судинної системи, дихальних органів, шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчних протоків, нирок, сечовивідних шляхів.

Схема застосування рослинних препаратів розраховується з урахуванням віку хворого, часу перебігу стану та наявності патологій. Самолікування лікарськими рослинами без попереднього ретельного лікарського та лабораторного обстеження неприпустимо. Уникайте використання домашніх зборів – лікувального ефекту можна досягти лише при правильному розрахунку дозування.

Недоліки фітотерапії

При застосуванні відварів цілющих рослин слід враховувати, що вони мають деякі мінуси:

 1. Не лікують важкі, запущені форми. У таких випадках фітотерапію можна використовувати як підтримувальний, додатковий засіб, але не як повноцінне лікування.
 2. М'яка, поступова дія рослинних препаратів на організм робить їх непридатними для надання екстреної допомоги. Накопичувальний ефект потребує тривалого застосування.

Фітотерапія можлива лише за показаннями лікаря. На початковому етапі слід застосовувати збори з мінімальною кількістю компонентів із доведеною хімічною, фармацевтичною та фармакологічною сумісністю. Найбільш безпечним вважається застосування у лікуванні однієї рослини. Перед тим як придбати лікарські збори, необхідно переконатися у відсутності в складі компонентів, до яких пацієнт має непереносимість або підвищену чутливість.

При призначенні зборів лікар повинен враховувати особливості організму хворого, форму та характер перебігу основного та супутніх захворювань. Для отримання бажаного ефекту курси лікування повинні бути з достатньою тривалістю та відповідними дозуваннями. Слід враховувати можливі побічні дії та не застосовувати ту рослинну сировину, до якої у хворого є протипоказання.

Купити лікувальні трави за вигідними цінами можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». Ви можете замовити трави в інтернет-аптеці та отримати в точці видачі. Доставка здійснюється по всій Україні.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Лікарські трави
✅ Кількість препаратів 163
✅ Форма випуску Листя, Корені, Корневища, Трава, Плоди, Бруньки, Фіточай, Пагони, Квітки, Супліддя, Стовпчики, Кора, Збір, Насіння

Лікарські трави ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Хвоща польового трава пачка 50 г 44.8 ₴
Нагідок квіти пачка 50 г 64.9 ₴