Важливу роль у функціонуванні систем органів грають вітаміни групи В, які приймаються як профілактично, так і у випадках авітамінозів. Вітаміни відрізняються один від одного за складом, однак мають загальну властивість — водорозчинність, і беруть участь у клітинному метаболізмі. B-вітаміни беруть участь у роботі імунітету, отриманні енергії, зростанні м'язів, діяльності всіх клітин, регулюють нервову та серцево-судинну системи. Придбати комплекс вітамінів в аптеці «Бажаємо здоров'я» можна, зробивши замовлення на нашому офіційному сайті або безпосередньо в аптеці.
Корисність вітамінів групи В для людини
З'єднання позитивно впливають на роботу клітин та тканин. Вони стимулюють нервову систему, знижують стомлюваність та забезпечують гостроту зору. Також вони відіграють ключову роль у метаболічних процесах, зокрема енергетичному обміні. Підтримання належного рівня біологічно активних груп — запорука здорового, блискучого волосся та нігтів, гладкої шкіри, нормального вироблення гормонів та функціонування всього тіла. Варто пам'ятати, що надлишок цих сполук виводиться нирками, тому їх запас потрібно систематично відновлювати з їжею або у вигляді БАДів. Види вітамінів групи В:
- В1 – впливає на психічне здоров'я: покращує концентрацію уваги, допомагає впоратися зі втомою та дратівливістю. Він рекомендується людям, які п'ють багато кави;
- В2 – бере участь у виробленні еритроцитів та транспортуванні кисню до клітин. Його дефіцит призводить до проблем зі шкірою та сухості очей;
- В3 – важливий для роботи головного мозку, позбавляє головного болю, при його нестачі виникають депресивні стани;
- В5 – задіяний у перетворенні енергії, позначається на стані дерми, волосся та нігтів;
- В6 – мікронутрієнт уповільнює старіння, бореться з висипом вугрів та іншими шкірними захворюваннями, впливає на синтез травних ферментів;
- В7 – стабілізує рівень глюкози;
- В8 – підтримує мозкову активність, регулює настрій за рахунок збільшення вироблення серотоніну;
- В9 – це фолієва кислота, яка входить до переліку обов'язкових БАДів для вагітних. В9 є кофактором деяких ферментів, тому відповідає за перебіг життєвих процесів. Фолієва кислота регулює метаболічні зміни, відповідає за розподіл та зростання клітин. Вона бере участь у виробництві еритроцитів, забезпечує правильний рівень гомоцистеїну, обмежує розвиток гіпертонії, атеросклерозу чи інфаркту;
- В12 – обов'язковий для нормального функціонування ЦНС. Також впливає на фертильність. Дієта, що виключає м'ясо та рибу, є показанням до додаткового прийому B12.
В Україні препарати-вітаміни групи В відпускаються в аптеках без рецепту. Однак, рекомендуємо перед покупкою записатися до лікаря для отримання консультації.
Ознаки дефіциту вітамінів групи В
Нестача мікронутрієнта викликає неспецифічні симптоми, які досить важко розпізнати. Непоодинокі ситуації, коли за відсутності достатнього прийому B-вітамінів людина страждає від різних захворювань і нездужань, не знаючи, у чому їх причина. Серед ознак недостатності варто відзначити слабкі та ламкі нігтьові пластини, випадання волосся, порушення апетиту та обміну речовин, проблеми з увагою, анемію. Також проблеми виникають у людей, які ведуть нездоровий спосіб життя, що страждають на хронічні захворювання, а також у вагітних і годуючих жінок. У кожному випадку потреба купити комплекс вітамінів групи B різко зростає. Препарати слід приймати в періоди підвищеної потреби: при інфекціях та запаленнях, високій температурі, після опіків.
Препарати з вітамінами В-групи: показання до прийому
Мікроелементний В-комплекс не накопичується в крові, тому має доставлятися ззовні. Це водорозчинні хімічні зв'язки, які однаково швидко виводяться та всмоктуються у кров. Купити комплекс вітамінів Б можна у вигляді розчину та таблеток. Показання до застосування:
- авітаміноз;
- мальабсорбція;
- дотримання суворої дієти;
- вживання стимуляторів (у тому числі зловживання кофеїном);
- ослаблений імунітет;
- наявність хронічних захворювань;
- вагітність;
- період лактації;
- надлишкова вага;
- зловживання алкоголем;
- використання оральних гормональних контрацептивів;
- вікові зміни 30+.
У кожній конкретній ситуації рекомендується звертатися до лікаря та здавати лабораторні аналізи крові, що дозволяють дізнатися про потреби організму в біологічно активних добавках. Залежно від віку та клінічної картини може знадобитися індивідуальне дозування, яке визначає фахівець. У загальних випадках на потребу у вітамінах групи Б впливає кількість білка, що вживається з їжею, а також прийом лікарських засобів, здатних обмежувати метаболізм. Більш високі дози біодобавки повинні приймати люди, які дотримуються дієти з низьким вмістом овочів, зловживають алкоголем, приймають протиепілептичні медикаменти або гормональні контрацептиви, які палять цигарки або страждають на рак. Також підвищене дозування показане немовлятам, дівчаткам у період статевого дозрівання, жінкам на етапі пременопаузи, людям похилого віку.
Вітаміни групи В: купити в аптеці
Вибираючи інтернет-аптеку з доступними цінами та широким асортиментом товарів, пропонуємо зазирнути до нашого каталогу. Аптека «Бажаємо здоров'я» працює на благо клієнтів, пропонуючи допомогу в оформленні замовлення від кваліфікованих провізорів. Уточнити відповіді на запитання можна за номером телефону, вказаним на сайті. В асортименті представлені виключно сертифіковані товари з сертифікатами якості. Співробітництво ведеться тільки з перевіреними та ліцензованими постачальниками.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Вітаміни групи В |
✅ Кількість препаратів | 87 |
✅ Найдешевший препарат | 20,80 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |