Дозування: 75 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Дозування: 500 мг
Виробник: Санофі Вінтроп Індастріа
Дозування: 300 мг
Виробник: Фарма Старт
Дозування: 200 мг
Виробник: Тева Оперейшнз Поланд
Дозування: 300 мг
Виробник: Санофі Вінтроп Індастріа
Дозування: 50 мг
Виробник: Фарма Старт
Дозування: 200 мг
Виробник: Здоров'я ФК
Дозування: 200 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Дозування: 200 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Дозування: 300 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Дозування: 150 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Дозування: 300 мг
Виробник: Фармак АТ
Дозування: 75 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Дозування: 75 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Дозування: 300 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Дозування: 150 мг
Виробник: Фармак АТ
Дозування: 150 мг
Виробник: Київмедпрепарат
Дозування: 75 мг
Виробник: Пліва
У сучасній медицині були розроблені протисудомні препарати, які усувають конвульсії та попереджають нові прояви епілептичних нападів. Правильно підібраний варіант лікування допоможе повернути хворому звичне та спокійне життя. Краще вибирати препарат за рекомендацією лікаря, тому що у медикаментів цієї групи багато протипоказань та побічних ефектів.
Причини появи судом
Судоми – раптові мимовільні скорочення м'язів. Судоми можуть бути результатом порушення нейронних зв'язків у головному мозку, що призводить до появи епілептичного вогнища. Але також конвульсії виникають при фізичних навантаженнях, не спровокованих хворобою.
Підставами для появи судом можуть бути:
- Інфекція: лихоманка, сказ, правець.
- Розлади ендокринної системи: гіпо-, гіперглікемія, підвищення інсуліну у крові.
- Серцево-судинні захворювання: гіпертензія, АВ-блокада.
- Печінкова і ниркова недостатність: енцефалопатія, ефемія.
- Спадкові захворювання: лейциноз, глікогеноз, хвороби Паркінсона, Нормана-Вуда, Гоше.
- Психічні відхилення: істеричні неврози, біполярні розлади.
- Епілептичний синдром.
- Передозування лікарськими засобами.
- Інтоксикація: алкогольна, наркотична чи отруєння токсичними речовинами.
- Фізичні фактори: переохолодження, перегрівання, дія радіації.
Судоми можуть з'являтися під час вагітності або в дитинстві, згодом вони проходять безслідно. Антиконвульсанти призначаються у патологічних випадках, коли хворому загрожує раптове скорочення м'язів: епілепсія чи спадкові захворювання.
Опис протисудомних препаратів
Протисудомні, або антиконвульсанти — група фармакологічних препаратів, які блокують нейрони під час нападу та усувають судоми. Ці засоби застосовуються в комплексі лікування епілептичних нападів, паркінсонізмі та біполярному розладу.
Цей медикаментозний клас ґрунтується на синтетичних похідних. Багато засобів містять сильнодіючі та наркотичні речовини, тому зазвичай відпускаються за рецептом.
Механізм дії
Більшість протисудомних ліків знижує активність нейронів у зоні епілептичного вогнища. Існує три механізми їхнього впливу:
- Стимуляція рецепторів гамма-аміномасляної кислоти. ГАМК – це основний зупиняючий медіатор ЦНС. Активація рецепторів пригнічує активність нейронів та блокує судоми.
- Блокування рецепторів глутамату, який є збуджуючим медіатором нейронів.
- Блокування прохідності натрієвих чи калієвих іонних каналів. Це ускладнює передачу нейронів від мозку до м'язів та обмежує конвульсійну активність.
Деякі протисудомні лікарські засоби містять кілька активних речовин. Вони можуть мати відразу два чи три механізми впливу на організм.
Види протисудомних препаратів при судомах
Усі засоби від судом можна поділити на 4 групи:
- Медикаменти широкого спектру дії на основі триазину, діаміну, дихлорфенілу, пірацетаму. Підходять для лікування нападів з фокальним та генералізованим початком при епілепсії.
- Для лікування нападів з фокальним початком, тоніко-клонічних конвульсій та психічних розладів. Активні речовини – хлор, метил, бензодіазепін, ретигабін. Це новіші препарати з меншою кількістю побічних ефектів.
- Для блокування епілептичних нападів та атонічних нападів на основі вальпроєвої кислоти та вігабатрину. Застосовуються у комплексі з кетогенними дієтами та іншими заходами для коригування стану хворого.
- Для юнацької міоклонічної епілепсії. Діючі речовини – ламотриджин, амінометил. Приймати слід з обережністю, при неправильному підборі можуть погіршити стан хворого.
У випадках інтоксикацій або судом, спричинених фізичними факторами, приймати антиконвульсивні ліки забороняється.
Форма випуску
Протисудомні засоби створені синтетичним шляхом, тобто не мають рослинних компонентів. Вони випускаються у таких формах:
- таблетки;
- порошки;
- сиропи;
- ампули для ін'єкцій.
У цій фармакологічній групі не можна знайти трав'яні збори чи пастилки для розсмоктування.
Побічні ефекти
Перед початком лікування необхідно ознайомитись з інструкцією. Ці медикаменти мають цілу низку протипоказань та неприємних наслідків прийому. При неправильному виборі протисудомних ліків є висока ймовірність погіршити стан хворого.
Основні побічні ефекти:
- різке збільшення ваги;
- утворення каменів у сечостатевій системі;
- алергічний висип;
- атонічні напади;
- міоклонічні конвульсії.
З особливою обережністю потрібно вибирати препарат для лікування дітей та під час вагітності. Для цього необхідний висновок лікаря.
В нашій аптеці ви можете купити ліки від судом у ногах чи інші антиконвульсивні препарати. На сайті відображені актуальні ціни. Умови та термін доставки по Україні необхідно уточнити у менеджера.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Препарати від епілепсії |
✅ Кількість препаратів | 161 |
✅ Форма випуску | Капсули, Таблетки, Сироп, Розчин, Суспензія |
Препарати від епілепсії ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», листопад 2024
Прегабалін-Дарниця капсули 150 мг №21 | 309.1 ₴ |