Антигістамінні

Loading ...
Loading ...
Loading ...

ВООЗ характеризує алергію, як хронічне захворювання імунної системи організму. Антигістамінні препарати це лікарські засоби, дія яких спрямована на блокування Н1-рецепторів. Їх застосування дозволяє швидко знизити набряк слизової носа, зняти спазм з бронхів та легенів та позбавити свербежу та почервоніння шкіри. Вони швидко та ефективно знімають симптоми алергії, тому можуть використовуватися як засоби першої допомоги так і в якості основного лікування.

Історія антигістамінних препаратів

Антигістамінні препарати відомі вже понад 70 років. Їх розробка розпочалась після відкриття гістаміну в 1907 році. Тоді вчені зрозуміли, що ця речовина певним чином впливає на рецептори, які провокують симптоми алергії. І вже в 1936 році було винайдено перші ліки.

Втім, старі антигістамінні препарати (препарати 1-го покоління) мали низку негативних ефектів, зокрема викликали сонливість і розсіяність уваги. А також впливали на серцево-судинну систему при тривалому споживанні.

Відкриття у 1980 років лоратадину розв'язало усі проблеми. Він, як і більш сучасні засоби, більше не проникає через гематоенцефалічний бар’єр і діє безпосередньо там, де потрібно. Ефективність проти алергії збільшилась, а побічні ефекти знизились.

Як антигістамінні препарати блокують гістамін

Гістамін – це нейромедіатор алергії. Він виділяється при контакті людини з подразником і провокує набряки, нежить, висипання через взаємодію з гістаміновими рецепторами на поверхні органів. Звужуються дихальні шляхи, розвивається запалення бронхів, з’являються сльози на очах. Це може відбуватись при контакті з пилком рослин або споживанні певних харчових продуктів.

При прийманні антигістамінних препаратів, гістамінові рецептори блокуються. Таким чином організм людини не відчуває вплив алергену і симптоми не виникають.

Види антигістамінних препаратів

Існує кілька поколінь антигістамінних засобів:

  • перше покоління (Диметинден, Мебгидролин, Клемастин, Хлоропирамин, Дифенгидрамин) – мають короткочасну дію і низку побічних ефектів, зокрема сонливість;
  • другу покоління (лоратадин, акривастин, цетиризин) – мають слабкий седативний ефект, характеризуються ефективністю дії та високою безпекою від використання;
  • третє покоління (левоцетиризин, дезлоратадин, фексофенадин) – не викликають звикання та сонливості.

Тобто, чим сучасніше препарат, тим він безпечніше.

Застосування антигістамінних препаратів

Антигістамінні препарати використовуються при:

  • алергії на пилок рослин;
  • алергічних ринітах;
  • Кон'юнктивітах алергічного походження;
  • свербежі обличчя;
  • кропив’янці;
  • набряках горлянки, анафілактичному шоці

Зазвичай, призначається 1 таблетка на добу. Втім, якщо мова йде про препарати першого покоління, можливе застосування препарату 2-3 рази на день через рівні проміжки часу.

Найчастіше використовуються антигістамінні препарати в таблетках. Але дітям можуть призначатись сиропи або краплі. Антигістамінні препарати в ампулах часто використовують для швидкого полегшення алергічних реакцій або інших невідкладних станів. Їх введення може бути ефективним у разі анафілаксії чи серйозних алергічних проявів.

Мазі використовуються для місцевого лікування алергічних проявів на шкірі, таких як свербіж, почервоніння чи набряк.

Побічні ефекти та протипоказання

Найпоширеніші побічні ефекти антигістамінних препаратів, що приймаються всередину або шляхом ін’єкцій, включають:

  • сонливість;
  • сухість у роті;
  • седативна дія;
  • тахікардія.

Серед протипоказань може бути:

  • дитячий вік – частіше за все, це стосується не діючої речовини, а дозування та форми випуску (для дітей призначається антигістамінний сироп);
  • непереносимість компонентів препарату;
  • лактація та вагітність (певні періоди);
  • важкі хвороби внутрішніх органів;
  • прийом деяких ліків, зокрема антибіотиків та антимікотиків.

Різні антигістамінні препарати від алергії мають різний спектр протипоказів. Тому важливо приймати ліки лише за призначенням спеціаліста та уважно вивчати інструкцію.

Як правильно обрати антигістамінні препарати

Обирати відповідний препарат потрібно в залежності від симптоматики хвороби, виду алергічної реакції та відсутності протипоказань.

Як лікуватися антигістамінними препаратами

Курс та схема лікування залежить від діючої речовини та важкості захворювання. Навіть найкращі антигістамінні препарати бажано використовувати в комплексі, щоб здійснити максимальний вплив на зазначені рецептори.

Чому варто придбати антигістамінні препарати в аптеці «Бажаємо здоров'я»

Мережа аптек «Бажаємо здоров'я» – це вигідні ціни та широкий асортимент продукції. Жителі Києва та інших міст України можуть забронювати ліки та вироби медичного призначення на офіційному сайті мережі, та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час, протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Комфорт, довіра та впевненість у виборі лікарських засобів — ось що цінується в аптеках «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено
21.06.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антигістамінні
✅ Кількість препаратів 97
✅ Найдешевший препарат 29,60 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди