Глисти (антигельмінтні)

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Мепро Фармасеутікалз
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 400 мг
Виробник: Гракюр
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 250 мг
Виробник: Medana Pharma Terpol Group S.A.
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 250 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Мепро Фармасеутікалз
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 150 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Дозування: 5%
Виробник: Кусум Фарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Янссен-Сілаг
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Аспен Бад Олдесло
Loading ...
Дозування: 400 мг
Виробник: Індоко Ремедіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 125 мг
Виробник: Іннотера Шузі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Дозування: 200 мг
Виробник: Індоко Ремедіс
Loading ...

За результатами досліджень, кожна четверта людина у світі заражена гельмінтами, тому препарати від глистів є важливими ліками для всього людства. Ці паразити – поширене явище, тому згодом до них вдалося пристосуватися. Лікарські речовини зупиняють їх поширення та виводять гельмінтів із зараженого організму.

Препарати від глистів – що це

Препарати є хімічними речовинами, що згубно впливають на паразитичних черв'яків і на їх личинки. Після того, як було виявлено зараження, хворому призначається лікування відповідно до висновку діагностики. Самолікування шкодить здоров'ю, тож ігнорувати відвідування лікаря не можна.

Групи засобів від глистів

Виділяють 3 групи глистогінних препаратів:

 1. Протицестодозні – від стрічкових черв'яків, виробляються на основі ніклозаміду та альбендазолу. Цестодози знаходяться в кишечнику, але можуть бути присутніми і в інших органах.
 2. Протитрематодозні – від сисунів, в основі препаратів лежать хлоксил та перхлоретилен. Діють по всьому організму, оскільки місцезнаходження трематода відрізняється залежно від виду хробака.
 3. Протинематодозні – від круглих хробаків, антигельмінтики виробляються на основі левамізолу, пірантелу та піперазину. Оскільки нематоди частіше живуть у кишечнику, медикаменти спрямовані на знищення паразитів саме у ньому.
 4. Широкопрофільні препарати – ефективно справляються з усіма видами хробаків. Такі засоби спрямовані як на лікування, так і на профілактику.

До кожного виду паразиту є підхід та ефективні медикаменти. Для позбавлення від гельмінтів використовуються такі препарати:

 1. На основі альбендазолу. Медикамент відноситься до широкопрофільної групи, його робота однаково поширюється на кілька груп глистів. Ефект пригнічує синтез тубуліна (білок життя гельмінтів), руйнуючи травлення черв'яків. Це працює з більшістю черв'яків, також знешкоджує деяких найпростіших. Альбендазол – токсичний компонент, тому перед вживанням краще проконсультуватися у лікаря.
 2. З мебендазолу. Ефективний антигельмінтик проти нематод. Таблетки з цим компонентом призначають для лікування паразитів, що знаходяться у підшкірній клітковині. Дозволяється приймати дітям з дворічного віку.
 3. На основі левамізолу. Крім глистогінних якостей, засіб додатково покращує імунітет людини. Ліки підходять для знешкодження різних груп гельмінтів.
 4. Із пірантелом. Ліки, що містять цей компонент, продаються у вигляді таблеток або суспензії. Паралізує м'язово-руховий апарат нематодів. Засоби з пірантелом також використовуються для профілактичних заходів від глистів. Дозволяється лікувати дітей з шестимісячного віку.
 5. На основі піперазину. Засіб із цим компонентом використовується для усунення гельмінтів і чинить хороший ефект на людський організм. Піперазин дозволяється давати дітям до одного року.

Деякі ліки містять два і більше описаних компонентів, що дозволяє їм успішно справлятися з паразитами по всьому організму, вражаючи відразу кілька їх життєво необхідних систем.

Коли призначають антигельмінтики

Антигельмінтні медикаменти призначаються тільки після визначення діагнозу лікарем. Наявність у людині паразитів проявляється наступною симптоматикою:

 • Слабкість, запаморочення.
 • Часте сечовипускання, кров у сечі.
 • Швидке зниження ваги.
 • Свербіж в області анального отвору та статевих органів.
 • Порушення випорожнення.
 • Температура, що не спадає.

Після визначення групи паразитів та їхньої локалізації хворому виписуються необхідні для лікування таблетки. Призначається дозування, якого людина повинна дотримуватись. Антигельмінтики відрізняються за метою, спектром дії, а також тривалістю курсу. Протиглистові препарати майже не мають протипоказань, якщо дотримуватися курсу. Вони небезпечні лише для людей із захворюваннями крові чи нервової системи – у такому разі лікар призначає індивідуальне лікування.

Крім протиглистових препаратів, лікар може призначити разом із ними комплекс інших медикаментів, які доводять функцію антигельмінтиків до стовідсоткового показника. Часто разом із протиглистними призначають ентеросорбенти, що видаляють продукти життєдіяльності хробаків, пробіотики для нормалізації роботи шлунка, а також антигістамінні засоби від алергії при розвитку інвазії.

Форми випуску антигельмінтиків

Виробники випускають засоби у різних видах. В аптеках зустрічаються такі форми:

 • таблетки;
 • суспензії;
 • драже;
 • порошки;
 • капсули.

Фармацевтична промисловість виготовляє всі необхідні форми препаратів, які може порекомендувати лікар. Описані медикаменти розраховані як на дорослі, так і на дитячі організми.

Ефективність протиглистних засобів

В даний час існує велика кількість різних ліків від глистів. Найбільш затребуваними вважаються препарати широкої дії, що ефективно справляються з різними паразитами. На жаль, навіть останні випущені ліки від глистів не дають гарантії повного знищення гельмінтів. Щоб досягти цього показника, курс лікування проводиться комплексно. Підібравши необхідні препарати , хворий може позбавитись паразитів і повернутися до звичайного життя.

Щоб уникнути ускладнень при гельмінтозі, при перших симптомах звертайтеся до лікаря. Усі необхідні медикаменти для лікування є в нашій інтернет-аптеці. Ми пропонуємо великий асортимент за вигідною ціною. Купуйте антигельмінтні засоби на нашому сайті з доставкою. За потреби, можете поставити запитання у діалоговому вікні нашим консультантам.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Глисти (антигельмінтні)
✅ Кількість препаратів 26
✅ Форма випуску Таблетки, Квітки, Суспензія