Дихальна система

Фільтр
Форма випуску: Сироп
Виробник: Мультіспрей
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Форсаж Плюс
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Виробник: Мультіспрей
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Квітки
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Євро Лайфкер
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Mehta Herbals
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Артезан Фарма
Loading ...
Виробник: Фітофарм Кленка
Loading ...

БАДи для дихальної системи – це комплекс мікро- та макроелементів, флавоноїдів, ефірних олій або екстрактів лікарських рослин для підтримки та відновлення нормальної роботи носа, горлянки, гортані, трахеї та легень з бронхами. Щодня наш організм піддається негативним впливам довкілля та потребує поживних речовин для боротьби з бактеріями та вірусами. Не завжди вдається отримувати всі необхідні елементи з продуктів харчування, у такому разі потрібен додатковий прийом корисних елементів. Ось тут і з'являються біодобавки – вони забезпечують баланс компонентів, необхідних для здоров'я. Найчастіші причини порушення роботи органів респіраторної системи:

 • інфекції;
 • несприятливі чинники довкілля (тютюновий дим, підвищене забруднення повітря чи тривалий контакт з хімічними речовинами);
 • генетична схильність.

Як наслідок ви можете відчувати дискомфорт у горлі, печіння, дряпання, роздратування чи сухість.

Які бувають БАДи для дихальної системи людини

Розрізняють препарати для:

 • лікування захворювань горла та слизових оболонок рота;
 • лікування кашлю;
 • лікування нежиті.

БАДи – це корисні харчові добавки. У них відсутні барвники, консерванти або шкідливі домішки, що не засвоюються організмом. До складу таких комплексів зазвичай входить ряд поживних речовин, таких як вітаміни (A, C, D та E), мінеральні елементи (цинк, селен, залізо та магній), флавоноїди та жирні кислоти, слизові компоненти, екстракти лікарських рослин. Побічні ефекти можуть виникнути, якщо тільки у вас присутня індивідуальна непереносимість окремих компонентів препарату. Тому рекомендується перед прийомом проконсультуватися з лікарем.

У яких випадках застосовують БАДи

Біологічно активні добавки застосовуються при:

 • патологіях та захворюваннях органів (бронхіт, ларингіт, пневмонія, фарингіт, плеврит);
 • грипі та застуді;
 • сухому кашлі;
 • для відновлення слизових оболонок ЛОР-органів;
 • для відновлення голосових зв'язок;
 • при алергії.

Вітаміни для дихальної системи: на що необхідно звернути увагу при покупці БАДу

Вітаміни – це незамінні мікроелементи організму, які беруть участь у будові клітин, обміні речовин, а також у всіх видах життєдіяльності організму. Аби органи дихання були здоровими та добре функціонували, необхідно отримувати достатню кількість поживних елементів. Список вітамінів, які повинні бути присутніми в щоденному раціоні:

 1. А – запобігає респіраторним хворобам. Корисний не лише для очей, але й підтримує функціональність легень. Зокрема, сприяє відновленню та регенерації слизової оболонки легень. Підтримує функцію клітин слизової оболонки, які захищають легені від патогенів з повітря.
 2. Бета-каротин. Підвищує імунну функцію та сприяє загоєнню слизових оболонок.
 3. Аскорбінова кислота. Допомагає організму захиститись від вірусних інфекцій, покращує імунну реакцію. Запобігає звуженню бронхів, яке часто виникає під час або після спортивних тренувань або фізичних навантажень. Бронхоспазм призводить до звуження бронхів через обмежене надходження повітря до легень. Виявляється такими симптомами, як дихання зі свистом, кашель, задишка. Вітамін С діє як протизапальний засіб, виявляючи бронхолітичну дію при бронхоспазму.
 4. Вітамін B12. Допомагає організму виробляти здорові еритроцити. Дефіцит B12 призводить до розвитку анемії. Дослідження підтверджують, що нормальний рівень B12 у крові може усунути проблеми із задишкою, а також значно знизити ризик раку легень.
 5. Пантотенова кислота (В5). Антигістамінний засіб. Усуває симптоми алергії.
 6. Вітамін D. Згідно з дослідженнями, добавка покращує дихальну функцію та збільшує витривалість при тривалих фізичних вправах. Також підвищує переносимість фізичних навантажень у пацієнтів з обструктивною хворобою легень. Якщо ви вирішили купити БАД для легень, зверніть увагу на добавки з вітаміном D. Такі препарати також часто приписують пацієнтам з цукровим діабетом.
 7. Вітамін Е. Виконує захисну функцію та запобігає респіраторним інфекціям, включаючи хронічну обструктивну хворобу легень. Сприятливо впливає на процес регенерації легеневої тканини. Таким чином, є потужним антиоксидантом, що запобігає респіраторним інфекціям. Елемент допомагає захистити легені, нейтралізує вплив забруднюючих речовин, які вдихаються з повітрям.

Група А, С та Е особливо корисна для пацієнтів з хронічними респіраторними захворюваннями. У комплексі вони не лише відновлюють легеневу тканину, а й контролюють запалення в альвеолах, нейтралізують дію вільних радикалів. Завдяки їм організм використовує кисень ефективніше.

Мінерали для здоров'я органів дихання

 1. Магній. Розслабляє клітини гладкої мускулатури бронхів та знімає запальні процеси у легенях.
 2. Цинк. Добавка цинку запобігає інфекціям (такі як кашель, закладеність носа та гострий біль у горлі). Також цинк скорочує тривалість хвороби та сприяє одужанню.
 3. Селен. Добавки з низькими дозами селену забезпечують значне посилення гуморальної відповіді та знижують ризик розвитку інфекцій у дихальних шляхах. Забезпечує оптимальний антиоксидантний захист.
 4. Залізо. Відіграє вирішальну роль у розвитку інфекційних захворювань. Залізодефіцитна анемія може призвести до аномальної імунної відповіді та ризику прогресування інфекцій.

При лікуванні захворювань органів дихання БАДи мають такі ефекти:

 • відновлюють нормальну мікрофлору слизових оболонок дихальних шляхів;
 • усувають сухість та подразнення;
 • знімають запалення та набряклість;
 • полегшують біль у горлі;
 • усувають алергічні симптоми;
 • надають зволожувальний та відхаркувальний ефекти, сприяють процесу очищення бронхів від мокротиння;
 • освіжують дихання;
 • покращують кровообіг;
 • надають імуностимулюючу функцію;
 • запобігають розвитку вірусних та інфекційних захворювань;
 • зменшують періодичність спазмів кашлю.

Які бувають форми випуску БАДів

Препарати мають різні фармацевтичні форми:

 • льодяники;
 • пастилки;
 • таблетки;
 • сироп;
 • порошок у саше;
 • капсули;
 • масло;
 • спрей.

Яка ціна БАДів?

Вартість біологічно активних добавок для лікування хвороб ЛОР-органів залежить від форми випуску, складу, країни виробника та ефекту дії. Ціна варіюється від 15 до 300 грн.

Де купити БАДи для органів дихання в Україні

Замовити БАД можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». У каталозі широкий асортимент біологічно активних препаратів на рослинній основі. Вітаміни для дихальних шляхів дозволяють залишатися здоровими та швидко долати перші симптоми респіраторних захворювань. Якщо у вас виникають складнощі при виборі відповідного препарату, зв'яжіться з нами зручним способом (месенджер, пошта, телефон), і ми допоможемо підібрати необхідний БАД. Доставка можлива по всій території України — замовляйте онлайн та забирайте у найближчій до вас аптеці!

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Дихальна система
✅ Кількість препаратів 183
✅ Форма випуску Таблетки, Рідина, Пастилки, Сироп, Льодяники, Краплі, Капсули, Чай, Спрей, Порошок, Олія, Гранули, Квітки

Дихальна система ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», червень 2024

Лізоцим таблетки для розсмоктування зі смаком какао №20, Фідем Фарм 130.7 ₴
Хлорофіліпт таблетки №20, Профі Фарм 47.1 ₴