Бронхіальна астма належить до хронічних запальних захворювань дихальних шляхів. Вона зустрічається і у дорослий, і у дітей, тож препарати для лікування бронхіальної астми представлені у вигляді спреїв, таблеток, сиропів тощо. Це все зроблено для зручності, адже дітям до певного віку заборонено давати таблетки від астми. Тому для них (і дорослих пацієнтів також) є аерозоль, суспензія, сироп, порошок, який розчиняється у воді, та інші лікувальні форми необхідного препарату
Ліки від астми, їх дозування та кратність приймання має призначати тільки лікар. Самолікування в цьому випадку може мати фатальні наслідки, тож приймайте ліки лише після консультації лікаря.
Які бувають препарати
Звичайно, у фармакології немає однієї великої групи «препарати при бронхіальній астмі». Це декілька фармакологічних груп лікарських препаратів, які розрізняють за механізмом дії, їхніми «точками» впливу.
- Препарати, що знімають спазм мускулатури, щоб людина могла нормально зробити вдих та видих – то є бронхолітики.
- Гормональні препарати для зменшення запалення – кортикостероїди.
- Метилксантини, які також можуть розширити бронхи, що впливає на перебіг нападу астми.
Усі вони мають як покази, так і протипокази разом із безліччю побічних ефектів. Тож тільки лікар, оцінюючи баланс між користю та шкодою, призначає актуальне дозування та частоту приймання.
Форми випуску ліків проти астми
Таблетки проти астми протипоказані для використання в педіатричній практиці, адже дитина може легко вдавитись. Також вони не застосовуються в період активного приступу, адже їхня біодоступність (час, який проходить від прийому до ефекту) низька в порівнянні з інгалятором чи ін’єкцією.
Інгалятори також бувають різні:
- «Кишенькові» або автоінгалятори, які легко сховати в кишеню та носити з собою. Вони зазвичай одноразові, тобто перезарядити їх не виходить.
- Небулайзери – це цілий пристрій, в який заряджається спеціальна капсула з ліками. Не треба наповнювати небулайзери фізіологічним розчином, мінеральною водою чи іншими рідинами, на яких немає маркування «для небулайзера». Це може значно погіршити стан здоров’я та призвести до непередбачуваних наслідків.
- Інгалятори з дозаторами. Мають вигляд балончиків, в яких рідкі ліки знаходиться під тиском, потрапляння діючої речовини в легені відбувається при вдиху.
Препарати для респіраторної системи представлені не тільки у вигляді рідин. Таблетовані форми широко застосовуються як базисна терапія, що доволі зручно для щоденного використання.
Доступні ліки від астми є в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Ці аптеки є не тільки в Києві та інших обласних центрах країни, а навіть у невеличких містечках та селах. Для зручності необхідний препарат можна вибрати на сайті та оформити замовлення, не виходячи з дому. І, звичайно, забрати у будь-який зручний час та день.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Астма та бронхоспазм |
✅ Кількість препаратів | 105 |
✅ Найдешевший препарат | 47,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |