Ліки від астми

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бронхіальна астма – одне з найрозповсюдженіших хронічних захворювань дихальних шляхів, яке може вражати людей будь-якого віку. Захворювання характеризується спазмами м’язів навколо дихальних шляхів, що призводить до утруднення дихання.

Напади астми можуть виникати раптово, і супроводжуються такими симптомами, як задишка, кашель, хрипи та відчуття браку повітря. На щастя, існують ефективні інгаляційні засоби для лікування астми, які допомагають контролювати напади та знижують їх частоту протягом дня. Важливо розпочати лікування астми якомога раніше, щоб уникнути серйозних ускладнень, таких як звуження бронхів, нічні напади та необхідність госпіталізації. Сучасні аерозолі від астми є зручними та простими у використанні.

Основні діючі речовини

Ліки від бронхіальної астми на фармацевтичному ринку представлені у широкому асортименті. Однак більшість з них містять такі діючі речовини, як:

  • будесонід;
  • формотерол;
  • сальбутамол;
  • сальметеролу ксинафоат;
  • флютиказону пропіонат та інші.

Кожна з цих речовин допомагає зменшити частоту та тяжкість нападів. Допоміжні компоненти, що входять до складу ліків, підсилюють дію основних активних речовин.

Механізм дії

Лікарські препарати проти астми у формі інгаляцій діють безпосередньо на дихальні шляхи, забезпечуючи швидке розширення бронхів та зменшення запалення. Це дозволяє полегшити дихання, зняти спазми м'язів бронхів та покращити надходження кисню до легенів. Інгаляційні засоби зазвичай містять бронходилататори або кортикостероїди, що сприяють швидкому полегшенню симптомів і запобігають повторним нападам астми.

Перш ніж застосовувати інгаляційні препарати, необхідно детально ознайомитися з усіма показаннями, протипоказаннями та особливостями застосування, що вказані в інструкції від виробника.

Протипоказання та можливі побічні дії

Засоби мають і протипоказання. Насамперед це:

  • підвищена індивідуальна чутливість до компонентів;
  • кардіоміопатія;
  • тахіаритмія;
  • вагітність тощо.

Деякі засоби містять лактозу, тому протипоказані пацієнтам із її непереносністю.

Попри користь, ліки при бронхіальній астмі можуть спричиняти побічні дії. Серед них:

  • тремор;
  • головний біль;
  • серцебиття;
  • підвищена збудливість;
  • сухість у роті;
  • іноді – підвищення артеріального тиску або порушення серцевого ритму.

Побічні ефекти залежать від конкретного препарату та індивідуальної реакції організму й виникають рідше, якщо дотримуватися вказаного дозування. Пацієнти потребують обов’язкового нагляду з боку медиків: лікарі оцінюють ефективність застосування того чи іншого засобу.

Взаємодія з іншими ліками

Інгаляційні препарати від астми можуть вступати у взаємодію з іншими ліками, спричиняючи негативні наслідки. Серед небажаних комбінацій:

  1. Бета-блокатори (наприклад, метопролол, атенолол) можуть знижувати ефективність бронходилататорів, що застосовуються для полегшення дихання.
  2. Антиаритмічні засоби: одночасне застосування може підвищувати ризик серцевих аритмій.
  3. Діуретики (сечогінні препарати) можуть збільшувати ризик гіпокаліємії (низького рівня калію), що негативно впливає на серцево-судинну систему.
  4. Інгібітори МАО або антидепресанти можуть підвищувати ризик побічних дій на серцево-судинну систему, як-от підвищений артеріальний тиск або серцебиття.

Перед застосуванням інгаляційних засобів для астми важливо повідомити лікаря про всі інші препарати, які ви приймаєте.

Інгаляції можуть призначатися паралельно з іншими препаратами для лікування застуди та ЛОР-органів, а також із БАДами та вітамінами. Доцільність їх одночасного використання визначає лікар, враховуючи стан пацієнта та можливі взаємодії між засобами.

Консультація з лікарем – першочерговий етап

Пам'ятайте, що тільки досвідчений лікар підбере найефективніші препарати, які допоможуть конкретному пацієнту. Він визначить дозування, тривалість лікування, попередить щодо особливостей застосування. Самолікування недопустиме, адже воно шкідливе для здоров'я.

Купити доступні ліки від астми в Києві та інших містах України зручно в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Придбати якісні медикаменти тут можна за прийнятними цінами. Крім того, покупці можуть розраховувати на консультації кваліфікованих фармацевтів, які допоможуть із вибором ліків, порекомендують аналоги, розкажуть про переваги тих чи інших засобів.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ліки від астми
✅ Кількість препаратів 65
✅ Найдешевший препарат 81,20 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди