Препарати від діареї, які дозволені дітям

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Діарея – це часте (більш ніж 3 рази на день) спорожнення кишечника рідкими, водянистими каловими масами. Діарея у дітей може бути викликана декількома причинами. Найпоширеніші – це кишкові інфекції, збудниками яких є патогенні бактерії, віруси та гриби. Порушення стільця у дітей провокують гельмінти, харчові отруєння, респіраторні інфекції, алергічні й навіть неврологічні захворювання.

Самолікування може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним для здоров'я дитини. Якщо з’явилися симптоми діареї, рекомендується звернутися до педіатра, який з’ясує причину і призначить лікування. Особливо, якщо, окрім діареї, спостерігаються та інші симптоми – розлад шлунку, блювання і нудота, домішки крові у калі, температура, погіршення стану. При появі даних симптомів слід негайно їхати до інфекційного стаціонару.

Призначені лікарем препарати від діареї для дітей можна придбати за прийнятними цінами в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

На офіційному сайті доступна необхідна інформація, а саме: вартість препаратів, інструкція, відгуки інших пацієнтів, аналоги тощо. Тут також доступне попереднє онлайн бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Основні діючі речовини

Якщо діарея повторюється, необхідно звернутись до педіатра, який призначить ефективні таблетки від діареї, визначивши її причину. Для дітей до 4 років зручніше застосовувати ліки у формі сиропу, суспензії або розчину. Якщо діарея є симптомом кишкової інфекції, лікування може включати такі групи фармакологічних засобів:

  • сорбенти, склад яких може містити активоване вугілля, каолін (біла глина), гель кремнієвої кислоти, двоокис кремнію колоїдного безводного або солі алюмінію;
  • кишкові протимікробні препарати з групи нітрофуранів;
  • кишкові антибіотики;
  • противірусні засоби при ротавірусній та ентеровірусній інфекції;
  • розчини з хлоридом натрію і калію, глюкозою, цитратом натрію;
  • пробіотики.

Під час лікування діареї рекомендують застосовувати гомеопатичні препарати, а саме:

  1. Сіль доктора Шюсслера Натріум хлоратум. Хлорид натрію – мінеральна сіль, яка регулює кислотно-водний баланс в організмі. Застосовують при шлунково-кишкових розладах, наприклад, при діареї та нудоті.
  2. Сіль доктора Шюсслера Натрiум сульфурикум – мінеральна сіль, що застосовується при порушеннях процесів виведення. Вона підтримує загальні процеси детоксикації та детоксикаційну функцію печінки. Натріум сульфурикум допомагає виведенню надлишкової рідини з тканин організму.

Дані гомеопатичні препарати можна застосовувати дітям усіх вікових категорій.

Також слід призначати й препарати для травної системи, які сприяють відновленню нормального функціонування органів. Кожен препарат містить активні речовини, що мають різний механізм дії. Сорбенти запобігають інтоксикації, протимікробні та противірусні знищують патогенну флору, розчини відновлюють водно-електролітний та лужний баланс, а пробіотики населяють мікрофлору кишківника корисними бактеріями.

Механізм дії

В разі діареї, причиною якої не є інфекція, доцільно використовувати препарати, що пригнічують перистальтику. Показання до застосування таких лікарських засобів – симптоматичне лікування гострої діареї, або її епізодів, що спричинені синдромом подразненого кишківника.

При діареї інфекційного походження призначають препарати, що мають сорбційні властивості – активоване вугілля, Ентерол, Ентеросгель тощо. Лікар підбирає антимікробні препарати, а також ферментні фармакологічні засоби, враховуючи всі протипоказання. Кожен з цих препаратів має свій механізм дії:

  • сорбенти позбавляють токсинів;
  • антибіотики знищують патогенні бактерії;
  • пробіотики та ферменти покращують травлення.

Таким чином, усувається причина діареї, в результаті чого зникає і сам симптом.

Протипоказання та побічні ефекти

Призначати ліки для дітей повинен виключно педіатр, оскільки вони можуть мати протипоказання та викликати побічні ефекти. Серед основних протипоказань: вікові обмеження, підвищена чутливість до компонентів, алергічні реакції та деякі хронічні захворювання. Що стосується побічних ефектів, деякі препарати від діареї у дітей можуть викликати алергічні реакції, запор, здуття живота, нудоту тощо.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Лікування діареї має бути комплексним. Після зняття інтоксикації та врегулювання перистальтики потрібно відновити нормальну мікрофлору. Тому лікар може призначити пробіотики та БАДи для покращення стану травної системи. Важливо врахувати взаємодії препаратів, вираховувати дозування згідно з віком та маси тіла дитини, та мінімізувати можливі побічні дії.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Кишкові інфекції у дітей розвиваються дуже швидко, та призводять до сильної інтоксикації та зневоднення. Тому якщо діарея є не разовим явищем, а випорожнення тривають понад 4-5 разів на добу, потрібно звертатись до лікаря. Він виявить причину, та призначить ефективне лікування. Не займайтеся самолікуванням та вчасно дбайте про своє самопочуття.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати від діареї, які дозволені дітям
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 284,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди