Лікувальний шампунь

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Звичайні шампуні для повсякденного застосування призначені перш за все для очищення шкіри голови та волосся від бруду, себуму, залишків косметики для стайлінгу. Формули з лікувальним ефектом мають вужче призначення.

Їх використовують для усунення дерматологічних чи трихологічних патологій. Лікувальні шампуні можуть бути корисними, коли з’являються лупа, сухість шкіри голови чи надмірна активність сальних залоз, ламкість чи випадіння волосся, грибкові ураження.

Види шампунів

Залежно від складу та призначення розрізняють такі види лікувальних шампунів:

  • від лупи;
  • від себореї;
  • від псоріазу;
  • від випадіння волосся;
  • для зміцнення

Перш ніж застосовувати лікувальний шампунь від лупи чи іншої проблеми шкіри голови, необхідно проконсультуватися з лікарем, який встановить точний діагноз і порекомендує засіб з оптимальним складом.

Ключові інгредієнти

Основне, чим відрізняються лікувальні шампуні для волосся від звичайних – це склад. У лікувальних формулах застосовуються особливі комплекси інгредієнтів у терапевтичних дозуваннях. Залежно від призначення, вони можуть містити компоненти із різними властивостями:

  • антибактеріальні;
  • протизапальні;
  • протигрибкові;
  • проти випадіння волосся тощо.

У протигрибкових засобах, які застосовують для лікування лупи та себореї, можуть міститися речовини з протимікозними властивостями, такі як тербинафін, кетоконазол, климбазол, а також протимікробні компоненти, наприклад, піритіон цинку.

Наявність у складі саліцилової кислоти чи сірки вказує на те, що косметика ефективно очищає шкіру голови від відмерлих лусочок. А шампуні з пептидами, амінокислотами, протеїновими комплексами, колагеном, гіалуроновою кислотою допомагають зміцнити структуру волосся, повернути йому природний блиск.

Екстракт кропиви, розмарину та деяких інших лікарських рослин зазвичай застосовують у продуктах для зміцнення ламкого, ослабленого волосся. Екстракти лопуха, арніки, хвойних та інші рослини, багаті танінами, регулюють активність сальних залоз. Тому шампуні з таким складом вважаються корисними для жирного волосся.

У складі лікувальної косметики можуть бути як натуральні речовини (екстракти рослин, ефірні олії, рослинні олії), так і запатентовані синтетичні комплекси, призначені для покращення здоров’я шкіри голови та волосся.

Механізм дії

Принцип дії таких косметичних засобів і їх вплив на волосся та шкіру голови залежить від призначення. Наприклад, лікувальний шампунь від випадіння волосся може містити компоненти, що посилюють циркуляцію крові в шкірі голови.

Завдяки цьому волосяні фолікули отримують із крові більше поживних речовин, необхідних для зміцнення. Крім того, у складі косметики від алопеції є речовини, які активують сплячі фолікули та стимулюють ріст нового здорового волосся.

Шампуні для лікування псоріазу чи сухої себореї усувають подразнення та свербіж шкіри, очищають поверхню від зроговілих лусочок, що покривають голову при таких патологіях.

Принцип дії засобів для лікування жирної себореї оснований на зменшенні секреторної активності сальних залоз і знищенні патогенних мікроорганізмів-збудників хвороби.

Інструкції до застосування

На відміну від звичайного, шампунь лікувальний не призначений для постійного використання – лише для лікування чи попередження рецидивів. Але щоб отримати очікуваний терапевтичний ефект, таку косметику слід застосовувати правильно. До кожного засобу зазвичай додається детальна інструкція від виробника.

Загальні правила застосування лікувальних шампунів:

  1. Перед миттям голови акуратно розчесати волосся.
  2. Мити голову негарячою водою (+35-45 °С).
  3. Шампунь злегка спінити в долонях і масажними рухами рівномірно нанести на шкіру голови.
  4. Ретельно промити чистою водою. За необхідності повторити.
  5. Голову промокнути м’яким полотенцем, не розтираючи та не відтискаючи волосся, щоб не пошкодити його та не подразнити шкіру голови.

Для кращого терапевтичного ефекту шампунь можна застосовувати в комплексі з масками, бальзамами, сироватками та спреями з аналогічною лікувальною дією. Багато виробників випускають серіями засоби для лікування волосся та шкіри голови, тож з вибором косметики для курсу лікування зазвичай не виникає особливих проблем.

Перед застосуванням лікувального шампуню слід порадитися з лікарем та ознайомитися з інструкцією до засобу, оскільки така косметика має свої особливості. Деякі формули можуть мати певні обмеження щодо застосування, протипоказання, а у деяких осіб спричиняти небажані побічні ефекти. Особливо обережними слід бути людям з алергічними та тяжкими дерматологічними захворюваннями.

Придбати дієві лікувальні шампуні за прийнятними цінами в Україні можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», а досвідчені фармацевти допоможуть обрати оптимальний засіб, зважаючи на ваші індивідуальні потреби.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Лікувальний шампунь
✅ Кількість препаратів 8
✅ Найдешевший препарат 121,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди