Препарати з Спіраміцин

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Спіраміцин – це діюча речовина з групи макролідних антибіотиків. Вона була відкрита ще у середині XX століття та швидко здобула популярність завдяки широкому спектру антимікробної дії та відносно м’якому впливу на організм людини. Ця речовина активно використовується для лікування бактеріальних інфекцій різної локалізації, особливо тоді, коли необхідні антибіотики широкого спектра дії. Механізм дії спіраміцину полягає у пригніченні синтезу білків у бактеріальних клітинах, що призводить до припинення їх росту та розмноження.

Показання до застосування

Препарати, що містять спіраміцин, застосовують при інфекційних захворюваннях, викликаних бактеріями, чутливими до цього антибіотика. Найчастіше його призначають при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, особливо коли потрібні антибіотики при пневмонії чи бронхіті. Також спіраміцин ефективний при лікуванні запальних захворювань ЛОР-органів, таких як синусити, ангіни та отити.

До основних показань належать:

  • бактеріальні інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів;
  • захворювання ротової порожнини, стоматологічна інфекція;
  • інфекції шкіри та м'яких тканин;
  • лікування та профілактика токсоплазмозу, особливо у вагітних;
  • деякі види інфекцій сечостатевої системи;
  • хіміопрофілактика ревматичної гарячки та менінгококового менінгіту у пацієнтів з протипоказаннями до рифампіцину або бета-лактамів.

Спіраміцин не призначений для лікування менінгококового менінгіту.

Препарати зі спіраміцином діють бактеріостатично, зменшуючи активність збудника без значного навантаження на організм пацієнта, тому їх часто застосовують навіть при супутній патології чи підвищеній чутливості до інших антибіотиків.

Додана до препаратів, що містять спіраміцин, інструкція надає детальні вказівки щодо прийому та дозування, адаптовані до конкретних потреб пацієнта.

Протипоказання до застосування

Використання засобів, що містять спіраміцин, не рекомендоване в таких випадках:

  • індивідуальна підвищена чутливість до спіраміцину або інших макролідних антибіотиків;
  • застосування у пацієнтів, які належать до групи ризику подовження інтервалу QT (вродженого, спричиненого лікарськими засобами, а також метаболічного чи серцево-судинного походження);
  • період грудного вигодовування – його слід припинити на час застосування активного компонента;
  • одночасний прийом препаратів, які можуть вступати у лікарську взаємодію зі спіраміцином, зокрема певні протиаритмічні засоби, нейролептики, метадон, бета-блокатори при серцевій недостатності, препарати, які викликають гіпокаліємію та інші.

У таких випадках лікар може порекомендувати замість препарату, що містить спіраміцин, аналог з прийнятним для конкретного пацієнта складом.

Побічні ефекти

Як і більшість антибіотиків, спіраміцин може викликати певні побічні явища. Найбільш поширеними є порушення з боку травної системи (нудота, діарея, дискомфорт у животі), іноді можливі алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, набряк Квінке). Рідше можуть виникати порушення функції печінки, минущі зміни у складі крові чи головний біль.

У разі появи виражених або стійких побічних ефектів, необхідно припинити прийом препарату та звернутися до лікаря. 

Передозування

Передозування спіраміцином трапляється рідко, але може супроводжуватись посиленням побічних ефектів, головним болем, запамороченням, значною нудотою, блюванням, діареєю, болями у животі. У важких випадках можливі порушення серцевого ритму або роботи печінки. Якщо є підозра на передозування, слід негайно припинити прийом препарату, промити шлунок (якщо це можливо у перші години), забезпечити достатню кількість рідини та звернутись до лікаря для призначення симптоматичної терапії.

Спіраміцин – це ефективна діюча речовина, яка дозволяє боротися з багатьма бактеріальними інфекціями. Препарати на його основі мають добру переносимість, але все ж потребують дотримання правил призначення та уваги до протипоказань. 

У мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) можна придбати ліки зі спіраміцином за доступними цінами. На офіційному сайті завжди можна дізнатися про аналоги, наявність в аптеках містах, а також, яка на засоби, що містять у своєму складі cпіраміцин, ціна, та отримати професійну консультацію щодо їхнього застосування.

Варто пам’ятати, що самолікування може бути шкідливим, а у випадку з антибіотиками – ще й призвести до резистентності, тому консультація лікаря є обов’язковою.

Редакторська група
Оновлено
01.07.2025
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!