Абітазим: інструкція з використання
Абітазим – це лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи бета-лактамних антибіотиків для системного застосування, цефалоспоринів III покоління. Основною діючою речовиною є цефтазидим у вигляді цефтазидиму пентагідрату, який виявляє потужну бактерицидну дію завдяки здатності порушувати синтез клітинної стінки бактерій, що веде до загибелі мікроорганізмів. Препарат ефективний проти широкого спектра грамнегативних аеробних бактерій і деяких грампозитивних штамів. Абітазим застосовується для лікування різних інфекцій, включаючи пневмонію, менінгіт, отити, інфекції сечовивідних шляхів, шкіри, м'яких тканин та черевної порожнини. Препарат може застосовуватися як у монотерапії, так і в комбінації з іншими антибактеріальними засобами залежно від характеру інфекції та чутливості збудника.
Призначати антибіотики та антибактеріальні препарати може тільки лікар, самолікування є небезпечним для здоров’я. Придбати призначені ліки за прийнятними цінами в Києві та інших містах можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Надається інформація про вартість, виробників та наявність лікарських засобів у визначених аптеках. На сайті легко дізнатись, яка на препарат Абітазим ціна, забронювати антибіотик у вибраній аптеці та викупити його протягом 48 годин.
Форми випуску
Форма випуску препарату – порошок для приготування розчину для ін’єкцій. У 1 флаконі міститься 1 г цефтазидиму.
Випускається по 1 або 10 флаконів в картонній упаковці.
Лікарський засіб відпускається за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Абітазим
Антибіотик застосовують при лікуванні інфекцій у дорослих та дітей, зокрема новонароджених. Додана до препарату Абітазим інструкція визначає наступні показання до застосування:
- внутрішньолікарняна пневмонія;
- інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз;
- бактеріальний менінгіт;
- хронічний середній отит;
- злоякісний зовнішній отит;
- ускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
- ускладнені інфекції шкіри та м’яких тканин;
- ускладнені інфекції черевної порожнини;
- інфекції кісток і суглобів;
- перитоніт, що пов’язаний із проведенням діалізу у хворих, які перебувають на безперервному амбулаторному перитонеальному діалізі.
У результаті наведених вище інфекцій може виникати бактеріємія, яку також можна лікувати з застосуванням даного антибіотику. Цефтазидим застосовують в терапії нейтропенії та гарячки як ускладнень бактеріальної інфекції. При операціях на передміхуровій залозі цефтазидим призначають для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів.
Режим дозування
Дозування для дорослих пацієнтів і дітей з масою тіла понад 40 кг залежить від виду інфекції. Зазвичай антибіотики при пневмонії внутрішньолікарняній вводять кожні 8 годин у дозі 2 г. При інших інфекціях рекомендоване дозування складає:
- інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз – 100-150 мг/кг маси тіла на добу кожні 8 годин;
- фебрильна нейтропенія, бактеріальний менінгіт, бактеріємія, інфекції кісток і суглобів, шкіри та м’яких тканин – 2 г кожні 8 годин;
- ускладнені інтраабдомінальні інфекції та інфекції сечовивідних шляхів, перитоніт, хронічний середній та злоякісний зовнішній отит – 1-2 г кожні 8 або 12 годин.
Для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів при трансуретральній резекції – 1 г під час індукції в анестезію та друга доза у момент видалення катетера.
Дозування для дітей від 2 місяців та з масою тіла менше ніж 40 кг також залежить від виду інфекції:
- інфекції сечовивідних шляхів, хронічний середній та злоякісний зовнішній отит, інфекції кісток і суглобів, шкіри та м’яких тканин, ускладнені інтраабдомінальні інфекції, перитоніт – 100-150 мг/кг маси тіла у 3 прийоми;
- інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз, бактеріальний менінгіт, бактеріємія – 150 мг/кг маси тіла на добу у 3 прийоми.
Для лікування інфекцій у немовлят та дітей віком до 2 місяців засіб застосовують у звичайній дозі.
Детальну схему дозування препарату містить інструкція виробника.
Протипоказання
Протипоказання до призначення антибіотика:
- гіперчутливість до цефтазидиму або до інших складових лікарського засобу;
- підвищена чутливість до цефалоспоринових антибіотиків;
- наявність в анамнезі анафілактичних реакцій.
Пацієнтам із тяжкою гіперчутливістю до інших бета-лактамних антибіотиків препарат теж не застосовують.
Особливості препарату Абітазим
Перед застосуванням антибіотика потрібно визначити у пацієнта наявність в анамнезі тяжких реакцій підвищеної чутливості до цефтазидиму, цефалоспоринових або інших бета-лактамних антибіотиків.
При лікуванні пацієнтів із бактеріємією, бактеріальним менінгітом, інфекціями шкіри та м’яких тканин, кісток і суглобів важливо виявити, чи є збудник хвороби чутливим до цефтазидиму. При проведенні терапії варто врахувати ризики надмірного росту нечутливих мікроорганізмів типу Candida, Enterococci.
Під час лікування Абітазимом повідомлялося про випадки псевдомембранозного коліту різного ступеня тяжкості. При появі стійкої або вираженої діареї, а також абдомінальних спазмів, терапію слід негайно припинити.
Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушенням функції нирок. Оскільки засіб виводиться нирками, дозування необхідно коригувати залежно від ступеня їх ураження.
Антибіотик можна застосовувати в період лактації, але вагітним призначають тільки у випадках, коли користь для матері більша, ніж ризики для плоду.
Дані щодо впливу лікарського засобу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами відсутні. Однак необхідно враховувати можливість розвитку побічних реакцій, наприклад, запаморочення.
Побічні дії
Найчастіше спостерігаються такі побічні дії:
- еозинофілія;
- тромбоцитоз;
- флебіт;
- тромбофлебіт у місці введення препарату;
- діарея;
- кропив’янка.
В місці внутрішньом'язової ін’єкції часто виникає біль та запалення.
У випадку виникнення будь-яких небажаних симптомів про них слід повідомити лікаря.
З повним переліком можливих побічних ефектів можна ознайомитися в інструкції виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Одночасна взаємодія високих доз цефтазидиму з нефротоксичними препаратами може негативно вплинути на функцію нирок. Даний антибіотик негативно впливає на флору кишківника. Це призводить до зменшення реабсорбції естрогенів та зниження ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.
Також цефтазидим не слід змішувати в одній інфузійній системі або шприці з аміноглікозидами або ванкоміцином. Не застосовувати в якості розчинника натрію бікарбонат для ін’єкцій.
Передозування
Передозування призводить до неврологічних ускладнень – енцефалопатія, судоми й кома. В групі ризику знаходяться пацієнти із нирковою недостатністю, тому потрібно зменшити для них дозування. Концентрація цефтазидиму у сироватці крові зменшують за допомогою гемодіалізу або перитонеального діалізу.
Умови зберігання
Препарат необхідно зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці за температури, що не перевищує +25°С. Приготовлений розчин зберігає свої фармакотерапевтичні властивості до 24 годин при температурі не вище 25 °С або протягом 7 днів при температурі 4 °С. Термін придатності складає 3 роки.
Зверніть увагу!
Опис препарату Абітазим на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Абітазим - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 2974,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |