Альбунорм: інструкція з використання
Альбунорм належить до фармакотерапевтичної групи кровоспоріднених препаратів. Діюча речовина – альбумін людини, що є замінником крові та білкових фракцій плазми. Цей природний білок чинить гіперонкотичний ефект. Головне завдання альбуміну – стабілізація об’єму крові, що циркулює, та транспортування гормонів, ферментів, токсинів, лікарських речовин.
Придбати ліки та кровозамінники за прийнятними цінами легко в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», що працюють в Києві та інших містах України. В асортименті аптек ви знайдете великий вибір медикаментів, фармацевтичні товари від надійних вітчизняних та світових виробників.
Інформація про ціни, відгуки інших покупців, наявність певних лікарських засобів в аптеках, а також можливість бронювання препаратів доступна на офіційному сайті. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.
Форми випуску
Препарат випускають у формі розчину для інфузій. Основна діюча речовина – альбумін людини. За своїми фізико-хімічними властивостями розчин прозорий, трохи в’язкий. Може бути безбарвним або мати жовтий, янтарний чи зелений відтінок. 1000 мл розчину містять 200 або 250 мг білків плазми, де альбумін складає щонайменше 96 %. На препарат Альбунорм ціна залежить від об’єму розчину у флаконі: 100 або 50 мл. Виробник – Октафарма АБ.
Лікарський засіб можна придбати за рецептом.
Показання до застосування препарату Альбунорм
Додана до препарату Альбунорм інструкція зазначає такі показання до застосування, як дефіцит об’єму крові та потреба у його відновленні. Рішення про використання лікарського засобу ухвалює лікар, що діагностує порушення нормального розподілу альбуміну. Самолікування може призвести до серйозних негативних наслідків. Зазвичай такі розчини призначають, коли потрібно лікувати тяжкі септичні стани та опіки.
Режим дозування
Дозування залежить від індивідуальних показників пацієнта:
- маси тіла;
- захворювання;
- ступеня тяжкості стану;
- рівня втрати рідини і білків крові.
Альбумін людини вводять безпосередньо внутрішньовенно або розчиняють у 5 % розчину глюкози чи 0,9 % розчину натрію хлориду. Важливо коригувати швидкість інфузій, а за великих об’ємів введення розчин має бути кімнатної температури.
Заборонено використовувати засіб у разі пошкодження пакування, а також коли розчин мутний чи містить осад. Відкритий флакон не підлягає зберіганню, розчин застосовують одразу після відкриття.
За підозри виникнення алергічних чи анафілактичних реакцій у пацієнта введення негайно припиняють та починають лікування шоку.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування розчину є непереносимість білкових препаратів крові, а також підвищена чутливість до будь-якого компонента лікарського засобу.
Особливості препарату Альбунорм
Застосування альбуміну потребує обережності. Особливий ризик виникнення гіперволемії або гемодилюції мають пацієнти з такими патологіями, як:
- декомпенсована серцева недостатність;
- гіпертензія;
- варикоз стравоходу;
- легеневі набряки;
- геморагічний діатез;
- тяжка анемія;
- ренальна анурія.
У пацієнтів із черепно-мозковими травмами альбумін підвищує ризики летальності. Введення препарату потрібно здійснювати під контролем медичного персоналу. Необхідно вчасно встановити можливе перевантаження кровообігу та гіпергідратацію. Пацієнти, що дотримуються дієти з контрольованим натрієм, та ті, в кого знижена функція нирок, мають перебувати під особливим контролем.
На вагітних або на плід чи новонароджених альбумін не чинить негативного впливу. Також не спостерігалося порушення швидкості реакцій, тому керувати транспортом та іншими механізмами можливо.
Дітям препарат зазвичай не призначають. Лікар оцінює необхідність застосування в індивідуальному випадку. Розчин застосовують у разі перевищення користі над можливими ризиками.
Побічні дії
Побічні дії виникають дуже рідко. Які реакції спостерігалися:
- кропив’янка;
- лихоманка;
- нудота;
- головний біль;
- сплутаність свідомості;
- тахікардія, брадикардія;
- артеріальна гіпотензія або артеріальна гіпертензія;
- задишка, набряк легенів;
- гіпергідроз;
- оніміння та тремтіння кінцівок;
- загальна слабкість.
У місці введення можуть виникнути біль і печіння, набряк, почервоніння шкіри, гіперемія. Не варто перевищувати швидкість інфузії. За виникнення значних побічних дій потрібно припинити інфузії та почати лікування симптомів.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія альбуміну з іншими препаратами невідома. Ризики артеріальної гіпертензії високі в пацієнтів, що отримують плазмаферез.
Передозування
За перевищення дозування та швидкості введення з’являються ознаки серцево-судинного перевантаження: задишка, підвищення артеріального тиску, головний біль. Маніпуляцію негайно припиняють та ретельно контролюють гемодинамічні показники.
Умови зберігання
Препарат потребує таких умов зберігання: в недоступному для дітей місці, за температури не вище 25 °С, у картонній коробці для захисту від світла. Розчин заборонено заморожувати. Відкривати флакон необхідно безпосередньо перед використанням.
Зверніть увагу!
Опис препарату Альбунорм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Альбунорм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Форма випуску | Розчин |